توده مردم از مبارزه با فساد بسيار خوشحالند | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 7844
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۰۱ | 18 بازدید |
نماينده آيات عظام علوي گرگاني و شبيري زنجاني در گفت‌وگو با «رسالت»:

توده مردم از مبارزه با فساد بسيار خوشحالند

برخوردها در قوه قضائيه با مفسدين و منشأ فسادها در چند ماه اخير با جديت بيشتري دنبال مي شود و مقابله با برخي از مسئولان دستگاه قضا ثابت کرد، حجت الاسلام رئيسي بدون هيچ مماشاتي در پي احقاق حقوق ملت است.
توده مردم از مبارزه با فساد بسيار خوشحالند

برخوردها در قوه قضائيه با مفسدين و منشأ فسادها در چند ماه اخير با جديت بيشتري دنبال مي شود و مقابله با برخي از مسئولان دستگاه قضا ثابت کرد، حجت الاسلام رئيسي بدون هيچ مماشاتي در پي احقاق حقوق ملت است.
در همين زمينه حجت‌الاسلام والمسلمين مظفري ميانجي،نماينده آيات عظام شبيري زنجاني وعلوي گرگاني درتهران وعضوهيئت مؤسس شوراي سياست‌گذاري انجمن روحانيون کارآفرين کشور در گفت‌وگو با «رسالت» با اشاره به تحولات و جابه‌جايي هاي اخير قوه قضائيه عنوان کردند: حکومت با کفر باقي مي ماند ولي با ظلم باقي نمي ماند. از اين رو در دستگاه حکومت الله، کفر و ظلم نبايد باشد. ابتدا اقدامي که حجت الاسلام رئيسي شروع کرد،ديدار با مراجع عظام تقليد بود. به همين خاطر اميد مي رود ايشان که خود اهل فضل و علم هستند، مراجع و فقهاي حوزه علميه هاي کشور از طرف هاي مشورت ايشان باشند. از خود ايشان شنيده شده که اگر لازم باشد، جمعه ها هم سر کار مي آييم. اين دليل بر دغدغه هاي ايشان است که با عزم کامل وارد ميدان شده و فردي مسئوليت پذير هستند. رئيس قوه قضائيه در تلاشند تا پرونده هايي که با اطاله دادرسي روبه رو بودند، وقت بگذارند و آنها را ختم کنند. اين تحولات شروع شده و نوعا هر کجا با مردم روبه رو مي شويم، از ايشان ابراز رضايت دارند.
وي در زمينه ارزيابي عملکرد حجت الاسلام رئيسي گفت: براي ارزيابي عملکرد ايشان فعلا زود است اما الحق و الانصاف، تحولات اميدبخشي صورت گرفته و در واقع رضايتمندي نسبي همگان را به خود جلب کرده است. ايشان با توجه به اينکه خود در دستگاه قضا با کوله باري از تجربه هستند، کاستي ها را مي دانند و در صدد رفع معايب و تقويب معايب است. وي در مورد شروع دور جديد برخوردهاي قاطع با مفسدين گفت: ولوله اي به جان سوءاستفاده کننده ها، قانون شکنان و هنجارشکنان افتاده است. توده مردم از مبارزه با فساد بسيار خوشحالند. اظهارات و مواضع حجت الاسلام رئيسي باعث اميدواري مردم شده است. در کل احساس مي شود در جامعه، افراد متخلف شمشيرشان را غلاف کرده اند. متاسفانه در سال هاي اخير، دست هايي بودند که قصد داشتند کل بدنه نظام را به افراطي گري سوق دهند و براي آنها قطعا سخت است که از رويه و روشي که عادت کرده اند، به يکباره دست بردارند. نماينده آيات علوي گرگاني و شبيري زنجاني در پايان عنوان کرد: هر انساني بخواهد در برابر باندهاي قدرت و ثروت بايستد و عدالت به معناي واقعي را محقق سازد، مغرضين قصد تخريب او را خواهند داشت. همانطوري که ائمه معصومين از عقيده و افکارشان کوتاه نيامدند، اميد است که حجت الاسلام رئيسي نيز آن سيره را در پيش گيرند و انعطاف پذيري از خود نشان ندهند. قاطبه ملت از شرايط سوءاستفاده نمي کنند و چشم اميدشان به اين است که رياست قوه قضائيه با همه قضات شريف سعي بر اين داشته باشند که عدالت به معناي کامل و واقعي در جامعه حاکم شود و مسئولي جرئت نکند تا چشم سوئي به بيت المال و ثروت کشور داشته باشد.

|
برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.