اصلي‌ترين رقيب بايدن کيست ؟ | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 7562
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۸:۵۹ | 219 بازدید |

اصلي‌ترين رقيب بايدن کيست ؟

افزايش آراي اليزابت وارن، سناتور آمريکايي در نظرسنجي هاي داخلي حزب دموکرات، جو بايدن را نگران کرده است. بايدن به خوبي مي داند که در صورت اتحاد برني سندرز و اليزابت وارن، او به سختي مي تواند بر آنها غلبه پيدا کند.
اصلي‌ترين رقيب بايدن کيست ؟

افزايش آراي اليزابت وارن، سناتور آمريکايي در نظرسنجي هاي داخلي حزب دموکرات، جو بايدن را نگران کرده است. بايدن به خوبي مي داند که در صورت اتحاد برني سندرز و اليزابت وارن، او به سختي مي تواند بر آنها غلبه پيدا کند. از سوي ديگر، بسياري از تحليلگران سياسي آمريکا معتقدند که در صورت شکست بايدن در ايالت مهم و سرنوشت ساز آيووا، او عملا شانس خود را براي پيروزي آسان در ديگر ايالات آمريکا از دست خواهد داد. از اين رو انتخابات ايالتي آيووا از اهميت ويژه اي براي بايدن برخوردار است. معاون رئيس جمهور سابق ايالات متحده آمريکا به خوبي مي داند که پيروزي در آيووا، کليد پيروزي او در ديگر ايالات آمريکاست. با اين حال تا زمان برگزاري اين انتخابات مهم و سرنوشت ساز، زمان زيادي باقي مانده است.
نکته ديگري که در اين خصوص بايد مورد توجه قرار گيرد، به رقابت جو بايدن و دونالد ترامپ مربوط مي شود. ترامپ بارها در محافل خصوصي اعلام کرده است که جو بايدن سخت ترين واصلي ترين رقيب او در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ محسوب مي شود. با اين حال تضميني نسبت به پيروزي بايدن در انتخابات مقدماتي حزب دموکرات و حضور او در مرحله نهايي رقابت‌هاي انتخابات رياست جمهوري سال آينده وجود ندارد. ترامپ اميدوار است که بايدن در انتخابات مقدماتي حزب دموکرات از اليزابت وارن يا کامالا هريس شکست بخورد. با اين حال بر اساس اطلاعات و اخبار موجود، ترامپ فعلا در محاسبات خود، بايدن را نامزد نهايي حزب دموکرات براي شرکت در رقابت‌هاي انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ مي داند.
مروري بر آخرين نظرسنجي هاي صورت گرفته در ايالات متحده آمريکا نشان مي دهد که بايدن همچنان در ميان دموکرات ها از بالاترين ميزان محبوبيت برخوردار است. با اين حال اليزابت وارن رقيب بايدن و سناتور دموکرات توانسته است فاصله خود را با وي کمتر کند. دراين نظرسنجي ۵۴ درصد راي دهندگان آمريکايي گفته اند که قطعا به دونالد ترامپ رأي نخواهند داد که اين ميزان بسيار نزديک به نظرسنجي پيشين اين دانشگاه در مورخ ۲۱ ماه مي گذشته (۳۱ ارديبهشت ماه) است که تحت عنوان «هرگز ترامپ» به عمل آمده بود.بنابر اين گزارش در نظرسنجي قبلي ۵۷ درصد رأي دهندگان مستقل آمريکايي به پرسش «هرگز ترامپ» اين دانشگاه رأي مثبت داده بودند.دربخش ديگري از نظرسنجي اين دانشگاه آمريکايي که در ايالت «کنتيکت» واقع است، به وضعيت ديگر نامزدهاي رياست جمهوري ۲۰۲۰ آمريکا از حزب دموکرات پرداخته شده است.
جو بايدن، معاون سابق رئيس جمهور آمريکا توانسته است با کسب ۳۴ درصد آرا همچنان در صدر قرار گيرد.اختلاف بايدن با نفر دوم که «اليزابت وارن»سناتور ايالت ماساچوست است ۱۹درصد است. وارن دراين نظرسنجي توانسته ۱۵درصد آرا را به خود اختصاص دهد.
در هر حال، بايدن همچنان با احتياط کامل به رقابت انتخاباتي خود با افرادي مانند سندرز، هريس و اليزابت وارن ادامه مي دهد. همان گونه که ذکر شد، يکي از اصلي ترين اهداف بايدن و شايد اصلي ترين هدف او، پيروزي در ايالت مهم و سرنوشت ساز آيووا است. اين ايالت کوچک
مي تواند به سکوي پرتاب يا نقطه بازدارنده معاون سابق اوباما تبديل شود. فرآيند اصلي انتخابات رياست جمهوري آمريکا با انتخابات «مقدماتي» و انجمن هاي حزبي از فوريه تا ژوئن ۲۰۲۰ در ۵۰ ايالت و ديگر قلمروهاي آمريکا به مدت پنج ماه آغاز مي شود. بنابراين هنوز زمان زيادي تا فرا رسيدن آن زمان باقي مانده است.
منبع : پايگاه خبري هيل

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.