ثروت‌های فراوانی در کشور داریم/ تمام توان دشمنان تقابل با اقتصاد ایران است | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 7370
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲ | 289 بازدید |

ثروت‌های فراوانی در کشور داریم/ تمام توان دشمنان تقابل با اقتصاد ایران است

وزیر کشور با بیان اینکه ثروت‌های طبیعی و اقتصادی و مغزهای فعال بسیاری در کشور وجود دارد، گفت: اگر فردی شب سر گرسنه بر بالین بگذارد مقصر مدیران هستند چون اداره امور بر عهده آنان است.
ثروت‌های فراوانی در کشور داریم/ تمام توان دشمنان تقابل با اقتصاد ایران است

عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی، چهارمحال و بختیاری، گفت: مباحثی که در این جلسه از سوی مدیران استانی مطرح شد پیگیری خواهد شد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در خصوص مسئله آب چهارمحال و بختیاری، اصفهان، خوزستان و یزد اطلاعاتی دارم و به‌لحاظ امنیتی در جریان موضوع آب این استان هستم، افزود: موضوع آب این استان‌ها باید از مسیر کارشناسی درست و دقیق حل شود.

وی با بیان اینکه از سیاسی شدن مسئله آب و استفاده‌های مقطعی و موردی در این زمینه پرهیز شود چراکه موجب رنجش شده و به صلاح هیچکس نیست، ادامه داد: بحث آب باید به قطعیت برسد نه اینکه دغدغه فکری دائمی مردم باشد.

از به کار بردن تعبیر «فقر» برای یک استان راضی نیستم

وزیر کشور خاطرنشان کرد: به‌عنوان وزیر کشور از همه نقاط ایران و وضعیت استان‌ها اطلاع دارم، هر استانی مسائل و مشکلات خود را دارد اما از اینکه از تعابیری همچون فقر برای یک استان استفاده شود راضی نیستم.

وی اضافه کرد: در کل کشور با یک عقب افتادگی تاریخی و عدم توازن و تعادل مواجه هستیم، این کشور زمانی که دنیا در اوج حرکت به سمت پیشرفت و گسترش علم بود گرفتار برخی جنگ‌های داخلی بود، ریشه عدم توازن و تعادل در بخش منابع این است که توزیع منابع عادلانه نبوده  و نیست، همچنین توزیع فرصت‌ها، جمعیت و ثروت نیز عادلانه نبوده و نیست اما در زمینه زیرساخت‌ها و خدمات توزیع عادلانه نبوده اما در سال‌های گذشته عادلانه شده است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: ریشه عدم توازن و تعادل در کشور به سال‌های ۴۰ بازمی‌گردد زمانی که نفت وارد اقتصاد ایران شد و عده‌ای نمی‌خواستند این تعادل و توازن حاکم شود.

ارتباط نظام مالیاتی با توسعه ملی قطع شده است

وزیر کشور با اشاره به اینکه ساختار بودجه‌ریزی در ایران مبتنی بر جمعیت است که تغییراتی در این خصوص ایجاد شد، بیان کرد: در حال حاضر نظام اداری کشور اختیارات لازم برای اداره مناطق کشور را نمی‌دهد، ارتباط نظام مالیاتی با توسعه ملی و توزان قطع است.

وی با بیان اینکه اگر گفته می‌شود چهارمحال و بختیاری از یک عقب‌افتادگی و عدم توازن رنج می‌برد فقط مختص این استان نیست، یادآور شد: استان‌هایی مثل تهران نیز همین‌گونه هستند تا جایی که در آمار جرم و جنایت، حاشیه‌نشینی و… رتبه اول را در کشور دارند.

تمام توان دشمنان تقابل با اقتصاد ایران است

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه ضرورت اقتصاد مقاومتی همیشه مهم بوده اما در این مقطع مهم‌تر به نظر می‌رسد، افزود: بحث اقتصاد برای انسان از ضروریات است، دین هم بر شأن انسانی تاکید دارد و فقر خلاف این شأن است، همچنین اگر کشور بخواهد اقتدار خود را حفظ کند باید به‌لحاظ اقتصادی مقتدر باشد، هم‌اینک همه توان طرف مقابل ایران این است که در حوزه اقتصاد به مقابله با کشور بپردازد.

وزیر کشور اضافه کرد: از هر منظر به اقتصاد نگاه کنیم موضوع مهمی است و باید به آن توجه شود، در حال حاضر منابع و مواد اولیه به وفور در کشور وجود دارد، در زمینه تکنولوژی که زمانی در انحصار و قدرت بود هیچ محدودیتی وجود ندارد، نقدینگی بخش خصوصی رقمی بالاست و بخش خصوصی در حوزه تولید ظرفیت زیادی دارد و تجار ورزیده‌ای در کشور وجود دارد.

سؤال وزیر کشور از مدیران: در انتصاب مدیران شایسته سالاری مطرح است یا مسایل دیگری؟

وی تاکید کرد: به‌عنوان مدیران دولت باید ببینیم نگاهمان به توسعه چیست؟ آیا در انتصاب مدیران شایسته‌سالاری صورت می‌گیرد یا مسائل دیگر مطرح است.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه عنصر مدیریت نباید نادیده گرفته شود، ادامه داد: اگر به امید بودجه‌های دولتی برای توسعه باشیم به‌هیچ وجه موفق نخواهیم بود.

وزیر کشور با بیان اینکه ثروت‌های طبیعی و اقتصادی و مغزهای فعال بسیاری در کشور وجود دارد اما وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم درآمد سرانه مردم پایین است، عنوان کرد: در شرایط کنونی دشمن بعد از ۴۰ سال همه حیله‌ها و توطئه‌های خود را به میدان آورده تا جایی که انتظار داشت در دی ماه سال ۹۶ کار را تمام کند اما این مردم بودند که باز هم وظیفه خود را انجام دادند.

وی با تاکید بر اینکه مدیران هستند که کشور و استان را اداره می‌کنند و اگر فردی شب سر گرسنه بر بالین بگذارد مقصر هستند، گفت: حرام است اگر استانداری مدیری را بر سر کار بگذارد و علم داشته باشد که این مدیر توانایی انجام وظایف خود را ندارد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.