بايدن چه سياستي در قبال مهاجرين دارد؟ | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 7140
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۱۳ | 200 بازدید |

بايدن چه سياستي در قبال مهاجرين دارد؟

هر اندازه به انتخابات مقدماتي حزب دموکرات نزديک تر مي شويم، سؤالات بيشتري در خصوص موضع گيري نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري آمريکا به ذهن شهروندان اين کشور خطور مي کند.
بايدن چه سياستي در قبال مهاجرين دارد؟

هر اندازه به انتخابات مقدماتي حزب دموکرات نزديک تر مي شويم، سؤالات بيشتري در خصوص موضع گيري نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري آمريکا به ذهن شهروندان اين کشور خطور مي کند. بسياري از شهروندان آمريکايي از منتقدان سياست خارجي و سياست‌هاي مهاجرتي دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده محسوب مي شوند. با اين حال، بسياري از شهروندان آمريکا قصد دارند در خصوص سياست‌هاي مهاجرتي ديگر نامزدهاي انتخابات از جمله جو بايدن و برني سندرز بيشتر بدانند. آنها مي خواهند بدانند که افرادي مانند سندرز و بايدن در مواجهه با سياست‌هاي مهاجرتي منفي ترامپ، چه سياست‌هايي را در پيش خواهند گرفت؟
از سوي ديگر، بسياري از آمريکايي هاي لاتين تبار و کساني که داراي ريشه خارجي هستند و مي توانند در انتخابات رياست جمهوري سال آينده رأي دهند،قصد دارند از ميان نامزدهاي حزب دموکرات، نامزد نهايي خود را انتخاب کنند.
بدون شک، يکي از افرادي که بايد در خصوص سياست‌هاي مهاجرتي خود و دموکرات‌ها پاسخگو باشد، جو بايدن است. جو بايدن سال‌ها معاون اول رئيس جمهور قبلي آمريکا ، يعني باراک اوباما بوده است. بسياري از شهروندان آمريکايي معتقدند که سياست‌هاي مهاجرتي بايدن، همان سياست‌هاي مهاجرتي اوباما خواهد بود. با اين حال برخي ديگر معتقدند که بايدن در اين خصوص سياست‌هاي سخت تري در پيش خواهد گرفت. در هر حال، موضوع مهاجرت در مناظره انتخاباتي نامزدهاي حزب دموکرات مطرح شده است. بايدن در اين خصوص بايد مواضع شفافي را اتخاذ کند.
سؤال اصلي اينجاست که آيا بايدن در انتخابات رياست جمهوري سال آينده و در صور‌تي که به دور نهايي رقابت‌هاي انتخابات راه پيدا مي کند، مي تواند
بر روي آراي افرادي که داراي ريشه اي خارجي هستند حساب باز کند؟ در اين خصوص آمريکايي هاي لاتين تبار از اهميت ويژه اي برخوردار هستند. در اين ميان، برخي نامزدهاي حزب دموکرات ترجيح داده اند سياست‌هاي مهاجرتي و نژادي بايدن را مورد عتاب قرار دهند. اين موضوع قطعا براي بايدن به خوبي تمام نخواهد شد. جو بايدن که پيشتاز ميدان پرجمعيت نامزدهاي حزب دموکرات است، چهارشنبه شب در کنار ۹ اميد ديگر کسب نامزدي نهايي اين حزب براي انتخابات سال آينده رياست جمهوري روي صحنه رفت.اين مناظره شاهد مجادله‌هاي گاه تند و تيز نامزدها در زمينه مراقبت‌هاي بهداشتي و مسائل مرزي بود.سناتور کامالا هريس از کاليفرنيا بار ديگر مثل مناظره قبلي در ماه ژوئن به سابقه بايدن در مورد مسائل نژادي حمله کرد.يکي از موضوعاتي که در جريان مناظره دوم دموکرات‌ها مورد توجه قرار گرفت، سياست‌هاي مهاجرتي نامزدها بود. نامزدها همچنين در مورد سياست مهاجرت بحث کردند که شاهد مجادله بايدن با کاسترو بر سر اين موضوع بود که بايد عبور غيرقانوني از مرز را جرم محسوب کرد يا نه.بايدن گفت: چنين اقدامي (غيرمجرمانه بودن عبور بدون مجوز از مرز) براي ساير کساني که مي‌خواهند به آمريکا مهاجرت کنند اما بايد در صف بايستند غيرمنصفانه است.
در هر حال، بايدن به هيچ عنوان دوست ندارد در خصوص پديده مهاجرت، به مانند ترامپ يک بازنده باشد! او در اين خصوص سعي خواهد کرد تا پاسخ انتقادات افرادي مانند کامالا هريس را بدهد!آمريکايي‌هاي هيسپانيک و لاتين يک گروه قومي زباني از آمريکايي‌ها است که ريشه‌هاي تبارشناسانه آن به کشورهاي آمريکاي لاتين و اسپانيا بر مي‌گردد. به‌طور کلي تر، اين گروه همه اشخاصي در ايالات متحده را دربر مي‌گيرد که خود را خواه کامل خواه به‌طور جزئي هيسپانيك يا لاتين مي‌شناسند.
منبع: BBC

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.