ترکش‌هاي گزارش مولر عليه ترامپ | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 6774
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۰۹ | 285 بازدید |
تحليل رسالت از گزارش نيويورک تايمز

ترکش‌هاي گزارش مولر عليه ترامپ

انتشار گزارش بازرس مولر، منجر به نارضايتي و عصبانيت دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده شده است. بدون شک در صورتي که دموکرات‌ها بر روي اين گزارش تمرکز کنند، مي توانند در انتخابات رياست جمهوري سال 2020 از آن به مثابه يک ابزار عليه ترامپ استفاده کنند.
ترکش‌هاي گزارش مولر عليه ترامپ

انتشار گزارش بازرس مولر، منجر به نارضايتي و عصبانيت دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده شده است. بدون شک در صورتي که دموکرات‌ها بر روي اين گزارش تمرکز کنند، مي توانند در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ از آن به مثابه يک ابزار عليه ترامپ استفاده کنند. اين در حالي‌است که برخي دموکرات‌ها معتقدند اين گزارش، مي تواند دستمايه اي براي استيضاح ترامپ و برکناري وي از قدرت باشد. موضوعي که در عمل به علت حضور اکثريت جمهوري‌خواهان در سنا امکانپذير نيست. نکته حائز اهميت اينکه هنوز مشخص نيست که انتشار کامل و بدون سانسور گزارش بازرس مولر چه عواقب و تبعاتي براي دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا و همراهانش خواهد داشت. بسياري از مقامات دولت ترامپ نسبت به آثار انتشار کامل اين گزارش و تاثير آن بر انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ نگران هستند.با اين حال ترامپ طي روزهاي اخير با استناد به سخنان وزير دادگستري خود! معتقد است که ابهامي در اين خصوص وجود ندارد و مولر وي را از اتهام تباني با روس‌ها در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۱۶ تبرئه کرده است.
تمامي اين جنجال‌ها در حالي صورت مي گيرد که رقابت‌هاي انتخابات رياست جمهوري درون حزبي دموکرات‌ها به زودي آغاز مي‌شود. ترامپ نگران است که اين انتخابات درون حزبي به محلي براي استناد دموکرات‌ها به بخش‌هايي از گزارش بازرس مولر تبديل شود. به عبارت بهتر، ترامپ در صدد است گزارش بازرس مولر را در همين نقطه و بدون انتشار عمومي آن مختومه اعلام نمايد و در نهايت نيز خود را برنده اين منازعه حقوقي قلمداد کند. اما در صورتي که اين مناقشه حقوقي از سوي مولر و همراهانش غير مختومه اعلام شود و دامنه آن به مبارزات انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ کشيده شود، بازي مي تواند به صورت کامل تغيير کند! اين همان مسئله اي است که همراهان ترامپ بارها نسبت به آن هشدار داده اند.
“دن کوتس”مدير اطلاعات ملي آمريکا احتمالا ظرف روزهاي آينده از سمت خود کناره‌گيري مي‌کند.منابع مطلع به نيويورک‌تايمز گفته‌اند که کوتس در موضوع پرونده دخالت ادعايي روسيه در انتخابات آمريکا با “دونالد ترامپ” رئيس‌جمهور اين کشور اختلاف نظر دارد و از حملات مداوم او به جامعه اطلاعاتي نيز ناخرسند است.به نوشته اين روزنامه، ترامپ براي جايگزيني کوتس، “جان راتکليف” عضو جمهوري‌خواه مجلس نمايندگان را در نظر دارد. راتکليف از حاميان سرسخت ترامپ به شمار مي‌آيد و در جريان جلسه اخير “رابرت مولر” بازپرس سابق پرونده انتخابات سال ۲۰۱۶ ، او را به سختي به چالش کشيد.پايگاه “آکسيوس” نوشته است که عملکرد راتکليف در اين جلسه، ترامپ را به او علاقه‌مند کرده و موجب شده تا اين نماينده ايالت تگزاس، به گزينه اصلي براي رياست جامعه اطلاعاتي آمريکا بدل شود.
چنانچه روزنامه نيويورک تايمز گزارش کرده است موارد منتشر شده در گزارش بازرس مولر براي ترامپ مخرب‌تر از آن چيزي است که تصور مي شود! اين در حالي‌است که ويليام بار دادستان کل ايالات متحده سعي کرد ابعاد واقعي و گسترده اين تحقيقات را منتشر نکند. بر همين اساس، تيم تحقيقاتي بازرس مولر نگران هستند که انتشار اين گزارش ( گزارش تقطيع شده ) از سوي دادستان کل آمريکا منتج به تبرئه ترامپ از اتهامات وارده شده باشد.
اين روزنامه آمريکايي در ادامه مي نويسد‌:
“وزارت دادگستري آمريکا به دليل اينکه بخشي از اين گزارش را حساس دانسته بود، اقدام به انتشار آن نکرده است. به طور کلي اعضاي تيم مولر معتقدند که گزارش به صورتي ناقص و دستچين شده از سوي مقامات دادستاني آمريکا منتشر شده است. “

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.