صبری که دشمن را گستاخ کند راهبردی نیست‌ | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 6531
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸ | 379 بازدید |

صبری که دشمن را گستاخ کند راهبردی نیست‌

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سرنگون کردن پهپاد متجاوز، معنای صحیح مقاومت و نگهبانی بود.
صبری که دشمن را گستاخ کند راهبردی نیست‌

سعید جلیلی صبح امروز در بزرگداشت شهید بابانظر که در بهشت رضا برگزار شد، گفت: نگهبانی از جمهوری اسلامی وظیفه مهمی است که ابعاد مختلف آن به عهد‌ه هم مردم و هم نهاد های گوناگون نظام است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در توضیح لزوم حراست از محتوای جمهوری اسلامی علاوه بر شکل و قالب آن با اشاره به بیانات رهبرانقلاب خاطر نشان کرد: آنچه برای دشمن اهمیت دارد، دسترسی به محتوای مطلوب خود در نظام اسلامی است. در همین همسایگی ما کشوری است که عنوان جمهوری اسلامی دارد اما دشمن با آن مشکلی ندارد. او با ان جمهوری اسلامی‌ مشکل دارد که علاوه بر اسم ،بر محتوای اسلامی تاکید کرده و از آن نگهبانی میکند.

وی افزود: هدف دشمن آن است که بتواند جمهوری اسلامی را از دو رکن اصلی خود یعنی «جمهوریت» و «اسلامیت» خالی کند. جمهوری اسلامی یعنی انتخاب اسلام توسط مردم.

جلیلی بیان کرد: دشمن تلاش می‌کند تا در این انتخاب تردید ایجاد کند و با القاء اینکه اگر می‌خواهید پیشرفت داشته باشید باید انتخابتان را عوض کنید، بین مردم و اسلام فاصله بیندازد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با هشدار نسبت به رفتار مسؤولان در قبال انتظارات به حق و مشروع مردم از نظام اسلامی، تصریح کرد: اگر مسؤولان در داخل کشور رفتاری انجام دهند که انتظار مردم از اسلام و انقلاب و نظام اسلامی برآورده نشود، آسیب‌هایی همانند آسیب دشمنان وارد خواهد شد. رهبری انقلاب بیان فرمودند اگر خدای نکرده جمهوری اسلامی‌ای وجود داشته باشد که در آن عدالت ورزی، مبارزه با ظلم، توجه به محرومین و دفاع از استقلال وجود نداشته باشد، دشمن با آن مشکلی نخواهد داشت.

جلیلی در بخش دیگری از سخنان خود اهمیت نگهبانی از نظام اسلامی را، به موقع بودن آن نگهبانی خواند و اظهار داشت: نظام اسلامی مبتنی بر فهم است نه زور؛ نظامی است که بنای آن بر انتخاب اسلام توسط مردم قرار گرفته‌است. مردم سالاری دینی ، مبتنی بر ایمانی است که در پی آن مردم برای نظام خود جانفشانی میکنند و دفاع مقدس نمونه‌ای بزرگ آنست. مردم در آن دوران حساس به نگهبانی به موقع از نظام خود برآمدند و برخی خانواده‌ها چهار فرزند خود را به انقلاب اسلامی هدیه کردند. این همان مولفه قدرت آفرین برای جمهوری اسلامی ایران بوده که دشمن از تحلیل و ایستادن در مقابل آن ناتوان است.

وی در ادامه توضیح داد: برخی وظایف همچون نماز میبایست در وقت خود انجام گردد. در نمونه‌ای تاریخی میتوان قیام توابین را مثال زد: آنها جان خود را برای امام حسین(ع) فدا کردند اما با تاخیر و آن دفاع باید در زمان حضور جناب مسلم(ع) در کوفه انجام میشد و نه پس از واقعه‌‌ی کربلا. شاید یکی از افتخارات ملت ما این باشد که به گواهی حضرت امام(ره) در وصیت نامه شان، مردم ما در مقاطع حساس وظیفه خود را به خوبی انجام داده‌اند و به همین خاطر از مردم صدر اسلام بهترند.

جلیلی در توضیح این نکته با اشاره به ایستادگی ملت ایران در برابر فشار اقتصادی یکسال اخیر دشمن، گفت: در یکسال گذشته دشمن با همه توان و راهبرد فشار حداکثری آنچه را در توان داشت به کار می‌گیرد و آثار آن از جمله فشار اقتصادی به مردم وارد می‌شود اما امروز آنها چه در رسانه‌ها و چه در محافل خصوصی‌شان بنا به اطلاعاتی که می‌رسد، می‌گویند که ما در تعجبیم که ملت ایران چگونه نسبت به این فشارها هوشیاری به خرج داده و با نظام همراهی می‌کنند در اوج فشار حداکثری هوشیاری مردم امید دشمن را از بین می‌برد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت تصریح کرد: البته این به آن معنا نیست که مردم دلخوری و نگرانی‌ای نسبت به مسائل جاری ندارند. جریان انقلابی نیز امروز بیش از پیش باید نقش خود را برای دفع این فشارها تعریف کنند؛ همانگونه که در فتح خرمشهر همه دارای یک هدف مشخص بودند، امروز هم که رهبری می فرمایند خرمشهرها در پیش است  باید مختصات آنها را شناخت تا با هدف مشترک آزاد شوند.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور در ادامه سخنانش گفت: رهبر انقلاب بارها در جلسات مختلف نسبت به اعتماد به امریکا هشدار دادند اما امروز در نقطه‌ای هستیم که خوشبین‌ترین افراد به آمریکا هم، اعتراف میکنند که دشمن عهد‌شکن است؛ اما اعترافی دیرهنگام و در زمانی است که هزینه‌ی سنگینی برای این اعتماد پرداخت شد.

جلیلی افزود: صبر راهبردی یعنی صبرکردن برای پیش‌بردن راهبردی که دشمن را عقب براند نه آنکه جلوتر بیاید! صبری که دشمن را گستاخ کند راهبردی نیست.

عضو شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: طرف اروپایی برجام پس از یک سال به جای عذرخواهی از تعلل‌هایی که داشته است با گستاخی میگوید اینکه آمریکا به تعهدات خود عمل نکند هیچ توجیهی برای کاهش تعهدات ایران ندارد! کدام حقوقدان در کجای دنیا این حرف را میپذیرد؟! در یک بنگاه معمولی برای یک قولنامه ساده نیز کسی این نوع تعامل را نخواهد پذیرفت.

جلیلی اظهار کرد: تحلیل درست یعنی فهمیدن  فرق آب و سراب، نه آنکه پس از دویدن یک مسافت طولانی نقطه‌ی انتها هیچ باشد که رهبرانقلاب ان را خسارت محض، نامیدند.

سرنگون کردن پهپاد متجاوز، معنای صحیح مقاومت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: وقتی دشمن میبیند که در برابر تجاوز پهپادش به آسمان ایران با یک مشت آهنین مواجه شده و آن پهپاد سرنگون میشود، جرئت اقدام بعدی را هم از دست میدهد؛ معنای صحیح مقاومت این است. با این مقاومت دشمن به جایی رسید که جرئت هشدار دادن به پهپاد ما را هم از دست داد ولی در مقابل میلیون ها بیننده به دروغ میگوید که ما پهپاد ایرانی را سرنگون کردیم! وقتی به او میگویند اسناد خود را ارائه کنید، پاسخی ندارد و تحقیر میشود.

وی افزود: دشمن میفهمد که رویکرد مقاومت او را عقب میزند آنها با اعمال تحریم ها و فشارحداکثری علیه ملت، جنگ را مدت‌هاست که آغاز کرده اند.بعد مزورانه برای جلوگیری از اقدامات مشروعی که متقابلا ملت ایران می تواند دردفاع ازخود انجام دهد‌ شعار مذاکره را سر می‌دهند.

ماهیت ژست‌های کوچک و بزرگ مکرون برای ملت ما روشن است

جلیلی درخصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه عنوان کرد: ماکرون میگوید با ژست های کوچک ایران را باید به پای میز مذاکره برگردانیم و نه تنها در موضوع هسته‌ای بلکه در سایر موارد نظیر موشکی و منطقه با آنها گفتگو کنیم. اوخود اعلام میکند که تنها فرق ما با آمریکا در برابر ایران اینست که ما برای نرم کردن طرف مقابلمان ژست های کوچک  میگیریم!

خوش‌خیالی‌ها و دل‌خوشی  نسبت به آمریکا  باعث تحمیل فشار بیشتر شد امروز نباید باهمان نوع خوشبینی  به ترفند  طرف اروپایی و دلخوشی های بی پایه ا دوباره فشارهای جدیدی به کشور تحمیل شود.

عضو شورایعالی امنیت ملی تصریح کرد: امید به دشمن برخلاف سیره شهدای انقلاب است. شهدا با قاطعیت و قدرت از منافع و تمامیت ارضی خود دفاع میکردند. این پیام شهدا به ماست که نترسید و نگران نباشید. انگلیسی هایی که به تعبیر حضرت امام(ره) یک زمان وقتی کشتی‌شان از آن سر دنیا راه می‌افتاد خیلی از سیاستمداران آن دوران ایران مواضع خود را تغییر میدادند، امروز کشتی او بخاطر حرکت در مسیر خلاف توقیف میشود و هیچ غلطی هم نمی‌تواند بکنند.

وی تشریح کرد: یکی از مسئولین مفلوک کشور های  جنوب خلیج فارس در همین ایام باعصبانیت توئیتی منتشر کرد با این مضمون که آمریکا برای ما شیر است و برای ایرانی ها خرگوش است! 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.