برائت از مؤمنین! | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 6237
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۱۷ | 382 بازدید |

برائت از مؤمنین!

شنیده شده حكام جور در عربستان به ایران پیام فرستادند؛‌ «ما نمی‌توانیم امنیت برائت از مشركین و برگزاری مراسم دعای كمیل را تأمین كنیم».
برائت از مؤمنین!

|محمدكاظم انبارلویی|
شنیده شده حكام جور در عربستان به ایران پیام فرستادند؛‌ «ما نمی‌توانیم امنیت برائت از مشركین و برگزاری مراسم دعای كمیل را تأمین كنیم».
مفهوم این سخن آن است كه؛ حرمین شریفین در تصرف و حاكمیت مشركین است و حكام سعودی این تصرف را نمایندگی می‌كنند. به دیگر سخن دیپلماسی سعودی‌ها مبتنی بر برائت از مؤمنین است.
مفهوم این سخن آن است كه آل‌سعود نه تنها از مشركین برائت نمی‌جوید بلكه نوعی همكاری با آنها در سركوب كسانی كه برائت از آنها را طبق حكم قرآن واجب می‌دانند را پذیرفته‌ است.
چندی پیش كنفرانس «هرتزلیا» در تل‌آویو برگزار شد. این نوزدهمین بار است كه صهیونیست‌ها در تل‌آویو جمع می‌شوند تا در مورد چند و چون امنیت و حیات خود بحث كنند.
رئیس جدید موساد كه معمولاً كم صحبت می‌كند در این كنفرانس چشم‌انداز توافق با اعراب را طی ۷۰ سال گذشته امیدوارانه روشن توصیف كرده و گفته عربستان پایه اصلی این توافق است. او گفته؛ در طول تاریخ شكل‌گیری اسرائیل فرصتی بهتر از این برای صلح وجود نداشته و دلیل آن را موقعیت بن سلمان در عربستان و شیخ زائد در امارات ذكر كرده است.
دومین سخنران این كنفرانس رئیس میز «یهود ستیزی» در وزارت خارجه آمریكا بود، كه بر عكس رئیس موساد گفته است چهره اسرائیل در دنیای امروز فوق العاده منفور است و آمریكا نتوانسته نسبت به اصلاح این چهره كمكی بكند هر چه تلاش می‌كنیم كمتر نتیجه می‌گیریم. او از نفرت دولت‌ها و ملت‌های جهان از رژیم صهیونیستی به تفصیل سخن گفته است.
رئیس كنفرانس هم اعتراف كرده كه رژیم صهیونیستی در بحران مشروعیت می‌سوزد و این كشور در شرایط هرج و مرج گسترده و بی‌سابقه داخلی است. او گفته بهبود روابط با اعراب آورده محسوب نمی‌شود. كنفرانس منامه شكست خورد. بدون فلسطینی‌ها به هیچ صلحی نمی‌رسیم اگر همین الان در كرانه غربی رود اردن انتخابات برگزار ‌شود حماس پیروز انتخابات است. فروپاشی امنیتی در كرانه باختری بزرگ‌تر از خطر در غزه است. او خطر حزب‌الله در لبنان با موشك‌‌های آماده شلیك را یادآور می‌شود و … .
سعودی‌ها و برخی شیوخ عرب درست نیم قرن از تحولات جهان و منطقه عقب هستند. آنها حافظه تاریخی خود را پاك كرده‌اند و نمی‌خواهند به آن به دیده عبرت بنگرند.
آل‌سعود باید بداند همدردی و همیاری با رژیم صهیونیستی كه منفورترین در نزد دولت‌ها و ملت‌های جهان است به درجه نفرت مسلمین از آنها می‌افزاید.
آنها اگر بخواهند جنایات پیشینیان خود در كشتار بیرحمانه حجاج ایرانی در حج سال ۶۶ را تكرار كنند چیزی از حیثیت آنها در نزد مسلمانان و آزادگان جهان باقی نخواهد ماند.
امام عظیم‌الشأن جهان اسلام در سال ۶۷ در اولین سالگرد جنایت كشتار حجاج ایرانی فرموده بودند: ما با اعلام برائت از مشركین تصمیم بر آزادی انرژی متراكم جهان اسلام را داشته و داریم.
هم او گفته بود؛ مسلمانان حداقل در خانه خدا و حرم امن الهی باید خود را از تمامی قید و بندهای ظالمان آزاد ببینند و در یك مانور بزرگ از چیزی كه متنفرند اعلام برائت كنند.
و نیز فرموده بود: مسلمانان باید بتوانند در حرم امن الهی مصائب و دردهای خود را با كمال آزادی بیان كنند تا سایر مسلمانان برای رهایی آن چاره بیندیشند.
چرا آل‌سعود نمی‌خواهد این انرژی متراكم آزاد شود؟
چرا آل‌سعود نمی‌خواهد فریاد برائت و تنفر مسلمانان علیه كفر، شرك و الحاد از سرزمین وحی آزادانه توسط مسلمانان اعلام شود. آنها چه سر و سّری با مشركین دارند عقل حكم می‌كند اگر هم دارند آن را پنهان كنند نه اینكه این‌طور آشكارا و مفتضحانه بر این روابط صحه بگذارند.
اكنون مسلمانان در غزه، لبنان، سوریه، عراق،‌ یمن و به‌‌ویژه در ایران در مصاف با رژیم صهیونیستی و آمریكا به جایگاه رفیع بازدارندگی رسیده‌اند. آل‌سعود از چه می‌ترسد كه به این پایه از خفت و وادادگی رسیده است.
امام بزرگوار در همان پیام نورانی به نمایندگی از ملت ایران فرموده‌ بود:
«ما می‌گوییم تا شرك و كفر است مبارزه است تا مبارزه هست ما هم هستیم»، اما آل‌سعود می‌گوید ما نه تنها در این مبارزه در كنار شما نیستیم بلكه مقابل شما در كنار مشركین هستیم. مسلمانان جهان از آنها می‌پرسند با این حال و هوای كفرآلود شما در حرمین شریفین چه می‌كنید؟
آیا شما خادم حرم رسول‌الله هستید یا خادم فاسدترین جماعت از كفار و مشركین در كاخ سفید و … آیا شما خادم مردم مسلمان هستید یا تأمین‌كننده حیات ننگین مشركین در حرمین شریفین ؟!

نویسنده : محمدكاظم انبارلویی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.