آب را به برجام و حل مشکل گوشت را به FATF گره زدند | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 599
  پرینتخانه » ویژه تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۸:۴۴ | 833 بازدید |
محمدباقر قاليباف

آب را به برجام و حل مشکل گوشت را به FATF گره زدند

محمدباقر قاليباف پيش از ظهر ديروز در همايش «جايگاه مديريت جهادي در تحقق تمدن نوين اسلامي» اظهار داشت: اصفهان در آغاز گام دوم انقلاب اسلامي اين توفيق را پيدا کرد که باري ديگر حماسه‌اي بيافريند و روح شهداي مدافع امنيت در آغاز و طليعه دهه پنجم انقلاب در اين شهر به پرواز درآمد. وي افزود: […]

آب را به برجام و حل مشکل گوشت را به FATF گره زدند

محمدباقر قاليباف پيش از ظهر ديروز در همايش «جايگاه مديريت جهادي در تحقق تمدن نوين اسلامي» اظهار داشت: اصفهان در آغاز گام دوم انقلاب اسلامي اين توفيق را پيدا کرد که باري ديگر حماسه‌اي بيافريند و روح شهداي مدافع امنيت در آغاز و طليعه دهه پنجم انقلاب در اين شهر به پرواز درآمد.
وي افزود: کساني که مي‌گويند مردم از انقلاب‌شان خسته‌اند بايد تماشا کنند، در خاطرم هست که در دهه ۶۰ بيش از ۳۰۰ شهيد در يک روز در اين شهر تشييع شد، ۲۷ نفر شهيدي که پس از ۳ دهه در اين شهر تشييع شدند نيز همان روحي را به شهر بخشيدند که در دهه ۶۰ متبلور شده بود و اين افتخاري هميشگي براي اصفهان است.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي تصريح کرد: يکي از ويژگي‌هاي مهم بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي اين هست که به زيبايي از هر بعد يک حرف را به ما مي‌زند، اين بيانيه دقيق و عميق کارنامه نظام اسلامي را تبيين کرده است.
وي ادامه داد: اين سند تحليلي کامل از ۴۰ ساله انقلاب است، حتي در نقد به گذشته اين سند فرصتي را به ما داده و افق آينده را به خوبي تفسير کرده است.
قاليباف با بيان اينکه جوانان مخاطب اصلي بيانيه گام دوم انقلاب هستند، گفت: براي رو به جلو حرکت کردن براساس اين بيانيه، بيش از تعريف و توصيف نيازمند بيانيه اقدام براي تحقق آن هستيم.
وي افزود: انقلاب اسلامي در چهلمين سالگرد خود هم در حوزه آرماني يعني استقلال، آزادي و هم در حوزه اسلاميت و جمهوريت نظام و در حوزه مردم سالاري کارنامه بسيار روشن، درخشان و افتخار آميزي دارد که مي‌توانيم آن را سر دست بگيريم.
وي ادامه داد: بايد بپذيريم که امام راحل و امت در انقلاب ما پيشتاز بوده و هستند و خواهند بود. ميان بايدها و واقعيت‌هايي که هست فاصله وجود دارد، برخي به شوخي مي گويند مسئولان تيغ انقلاب را کند مي‌کنند و مردم در تلاش هستند که چنين اتفاقي رخ ندهد.
قاليباف بيان کرد: در زمان دفاع مقدس نيز بني صدري داشتيم که به دنبال اين بود که شکست را بپذيريم اما انديشه اسلامي مي‌گويد نگاه به کم و زياد بودن نداشته باش و اگر کم هم باشي و اگر به دنبال هدف باشي من کمک مي‌کنم، خرازي‌ها و کاظمي‌ها با اين فرهنگ جنگيدند، اينها باورهايي است که بايد در اقتصاد و سبک زندگي نيز باشد، مسئولان ما يک جا در باورهايشان دچار شک شده‌اند که مي‌گويند بايد کدخدا را ديد.
وي افزود: اگر علم مديريت و جهادي بودن با يکديگر منزوج نشده و حرکت نکنند به سمت تمدن سازي حرکت نخواهيم کرد.
قاليباف تاکيد کرد: در قضيه تحريم‌ها اگر مردم باشند آمريکا را دور مي‌زنند اما اگر دولتها باشند آب را به برجام و حل مشکل گوشت يخي را به FATF گره مي‌زنند. وي ادامه داد: چه به FATF بپيونديم و چه از آن بيرون و خارج بوده و در بلک ليست باشيم بر شرايط تحريم ما فرقي ندارد و اتفاقي رخ نمي‌دهد، FATF اساساً سازماندهي جديد اداره جهاني به رهبري آمريکا و انگليس و فرانسه است که از دهه ۹۰ آغاز شده و از ۲۰۰۱ و ۱۱ سپتامبر ادامه پيدا کرده است، در حقيقت FATF مظهر حکم راني جديدي است که سرمايه داري در دنيا اين را طراحي کرده و خارج از سيستم سازمان ملل است، FATF براي اين طراحي شده که هر کس بر خلاف آنها حرکت کند آن را از اقتصاد جهاني محروم کنند، فرقي ندارد اتريش يا ترکيه باشد و يا ايران، اينها همه نمونه‌هاي عيني دارند.
قاليباف در پاسخ به سئوال درباره عملکرد شهرداري تهران گفت: هر مجموعه‌اي اشکالاتي دارد و بسيار مهم است که بگويد اين فسادهاي اداري زياد يا کم شده، در برخي جاها مي‌بينيم که فساد اداري بيشتر شده، در حوزه مديريتي که در شهرداري بودم نه بنا به نظر خودم بلکه بنا به نظر پنج دستگاه نظارتي ما جزء دستگاه‌هاي منحصر به فردي از لحاظ کاهش فساد در سيستم بوديم.
وي با بيان اينکه در نظام جمهوري اسلامي مسئولان حق ندارند حتي از راه حلال هم پولدار شوند و اين با حکومت امام علي (ع) منافات دارد، خاطرنشان کرد: اطمينان داشته باشيد که محمدباقر قاليباف در زندگي شخصي خود هيچ کار اقتصادي و ثروت اندوزي حلال انجام نداده و ا‌ن‌شاءلله تا آخر عمر هم انجام نمي‌دهد، ما هر چه هستيم وقف اين مردم هستيم تا اسلام سياسي امام راحل را بر دست بگيريم و کار را پيش ببريم.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.