روحانی: ۲۵ درصد از بدهی خارجی‌ کشور کاهش یافته | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 5880
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶ | 292 بازدید |

روحانی: ۲۵ درصد از بدهی خارجی‌ کشور کاهش یافته

رئیس جمهور با بیان اینکه 25 درصد از بدهی خارجی کشور کاهش یافته است، گفت: به سمت بیگانگان و خارجی ها، صندوق های بین المللی دست دراز نکردیم.
روحانی: ۲۵ درصد از بدهی خارجی‌ کشور کاهش یافته

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در اجتماع مردم شیروان در ورزشگاه شهدای کارگر اظهار کرد: در سال ۹۶، ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون بدهی خارجی داشتیم که امروز این بدهی به ۹ و نیم میلیارد بدهی خارجی کاهش یافته است.

وی ادامه داد:‌ حدود ۲۵ درصد بدهی خارجی ما کاهش یافته است و این یعنی علی رغم اینکه ما در سختی قرار گرفته ایم، به سمت بیگانگان و خارجی ها، صندوق های بین المللی دست دراز نکردیم و روی پای خود ایستادیم و مخارج خود را در حد امکان تأمین و بخشی از بدهی ها را تأمین کرده ایم.

روحانی با اشاره به حضور مردم در هوای بسیار گرم شیروان اظهار کرد: حضورتان در این جا برای نشان دادن وحدت و اتحاد ملی و مشت قدرت به آنهایی است که علیه ملت بزرگ ایران مشغول توطئه هستند.

وی افزود: مولای ما حضرت علی بن موسی الرضا با آن درایت و هوشمندی شان در مسیر سیاسی که انتخاب کردند، و با روش و شیوه ای که در آن شرایط بسیار سخت در حکومت بنی‌العباس توانستند در این دیار مردم را به راه حق هدایت کنند به عنوان مفخر برای ما ایرانیان است.

رئیس جمهور تصریح کرد: پیامبراسلام(ص) پیش از تولد امام هشتم درباره ایشان و قبر امام هشتم و طوس و خراسان سخن گفتند: آن آستان مقدسی است که هر گرفتاری به آنجا پناه ببرد، گره های زندگی اش گشوده می شود و هر گناهکاری که در آنجا پیشگاه خداوند توبه کند، خداوند توبه او را قبول می کند. امام هشتم مفخر ماست و می دانیم در پناه امام هشتم در برابر قدرت ها می ایستیم و پیروزی نهایی از آن ملت ایران است.

وی بیان کرد: چهارده ماه است که سخت ترین تحریم را بزرگترین قدرت اقتصادی و نظامی دنیا علیه ملت ایران تحمیل کرده است، تحریمی که اگر علیه هر ملت دیگری می شد،‌ آن ملت را از پا در می آورد، اما ملت قهرمان و غیور و هوشمند و ملت مقاوم ایران اسلامی در طول این چهارده ماه با قدرت در برابر آنها ایستادگی کرده است.

روحانی اظهار کرد: در هر مسیری که آمریکایی ها در این ۱۴ ماه(مسیرهای اجتماعی، سیاسی، حقوقی) پیش رفتند، منجر به شکست شدند. در سازمان ملل در اجتماعات مختلف و در هفته اخیر حضورشان در اژانس بین المللی اتمی نشان داد هیچ کشوری از دنیا به ادعای آنها اعتنایی نکرد و در اجلاس شورای حکام اژانس بین المللی اتمی جز آمریکا و دو کشور دیگر تمامی کشورها از ملت ایران حمایت کردند. این به معنای پیروزی و موفقیت ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی بیان کرد:‌ در دادگاه بین المللی که ما از آمریکا شکایت بردیم، در مرحله اول این دادگاه آمریکا را محکوم کرد. همچنین آمریکا در افکار عمومی هم محکوم شده است. آمریکا در منطقه همچون افغانستان،‌عراق،‌سوریه و حتی‌ یمن شکست خورد.

رئیس جمهور تصریح کرد:‌ اگر کسی امروز ادعا کند ملت ایران در سایه این فشارها در اراده او تزلزل ایجاد شده این سخن ناروا ، ناصحیح و دروغ است. اگر کسی امروز مدعی شود که در ایران اسلامی، نظام ما، ملت ما و دولت ما ناکارآمد است و نتوانسته به مشکلات مردم توجه کند، سخنی ناصحیح و نارواست. ما مشکلاتی داریم و در این کشور درشرایط بسیار سختی زندگی می کنیم، اما در عین حال دست به دست هم داده ایم و در کنار هم ایستاده ایم و از مشکلات عبور خواهیم کرد.

وی بیان کرد:‌ آیا من شعار می دهم که از مشکلات عبور می کنیم یا دلیل دارم و برای این سخنم آمارهایی دارم. ما در این مدت ۱۴ ماهی که فشار تحریم بر ما شدید شده است، بدهی خارجی ما از اواخر سال ۹۶ تا امروز کاهش یافته است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.