جراحی بینی | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 58614
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲ | 74 بازدید |

جراحی بینی

رایج ترین جراحی امروزه در ایران و در سرتاسرجهان جراحی بینی می باشد. در جراحی بینی می توان تمامی ایرادات درونی و بیرونی بینی را رفع نمود.امروزه در شهر شیراز عده ی زیادی ازاشخاص فارغ ازجنسیت به دنبال یافتن جراح بینی حازق هستند تا با اطمینان به وی بینی خود را جراحی کنند.
جراحی بینی

رایج ترین جراحی امروزه در ایران و در سرتاسرجهان جراحی بینی می باشد. در جراحی بینی می توان تمامی ایرادات درونی و بیرونی بینی را رفع نمود.امروزه در شهر شیراز عده ی زیادی ازاشخاص فارغ ازجنسیت به دنبال یافتن جراح بینی حازق هستند تا با اطمینان به وی بینی خود را جراحی کنند.  سایت پزشکا در این زمینه می تواند به شما عزیزان کمک کند تا پزشک مورد نظر خود را پیدا کنید.

البته همانطور که گفته شد این جراحی در سرتا سر دنیا پر طرفدار است و همان طور که بینی ها شامل مدل های مختلفی هستند انواع روش های جراحی نیز برای بینی وجود دارد. بینی استخوانی نوعی از انواع بینی می باشد، در جراحی این نوع بینی می توان ایراداتی نظیر قوز، شکستگی و فرم استخوان بینی را اصلاح کرد. در اصطلاح به بینی های استخوانی، عقابی نیز گفته می شود. این نوع بینی دارای پوست بسیار نازکی است، این ویژگی باعث می شود تا جراح بتواند با ظرافت بیشتری استخوان بینی را بتراشد و نتیجه عمل در این صورت بسیار عالی خواهد بود.

انتخاب جراح مناسب

انتخاب جراح تصمیم مهمی است. در صورتی می توان به یک جراح اطمینان کرد که حس خوبی را به شما منتقل کند و همچنین سوابق درخشانی در جراحی های خود داشته باشد. بهتر است که پیش از تصمیم نهایی ابتدا تحقیق و پرس و جو انجام داده و در نهایت از بین ۲ جراح انتخاب نهایی را انجام دهید. در پروسه انتخاب جراح بایستی به مطب وی مراجعه کنید تا از مراجعین نظر خواهی انجام دهید. میزان رضایت مراجعین را در انتخاب جراح در نظر بگیرید. سپس در نهایت نیاز است که برای جلسه مشاوره به پزشک انتخابی نهایی مراجعه نمایید. در جلسه مشاوره تمامی ایرادات بینی و خواسته های خود را با پزشک در میان بگذارید. در صورتی که این ایرادات و خواسته ها نامعقول باشد پزشک شمارا آگاه خواهد کرد تا تصمیم بهتری بگیرید و یا ازعمل منصرف شوید.

ویژگی های جراح حازق

 • اخلاق مداری حرفه ای
 • صبر حوصله  داشتن در پاسخ گویی به بیماران
 • تجربه و مهارت بالا در جراحی
 • داشتن علم زیبایی شناسی
 • داشتن نمونه جراحی های موفق
 • مهارت در جراحی انواع بینی

بینی استخوانی

به بینی هایی که دارای برآمدگی با پوست نازک می باشند بینی استخوانی گفته می شود. عده ای تصور می کنند که چون بینی آن ها دارای قوز است پس بینی آن ها استخوانی است. در صورتی که این تصور کاملا غلط است ممکن است که بینی دارای غوز باشد، اما پوست نوک و تیغه های بینی زخیم باشد، بدین ترتیب این نوع بینی گوشتی محسوب می شود. معمولا قوز بینی و برخی برآمدگی های روی آن در اثر مسائل ژنتیکی و یا ارثی پدیدار می گردند. در مواردی نیز ممکن است این برآمدگی ها و یا قوز بینی در اثر عواملی چون شکستگی بینی به وجود آمده باشد.

جراحی بینی برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • افراد با وزن بالا
 • دختران زیر ۱۶سال و پسران زیر۱۸سال
 • زنان باردار و زنانی که کمتر از ۶ ماه است که فارغ شده اند
 • افرادی که سیگاری هستند
 • افراد مبتلا به بیماری انعقاد خون
 • کسانی که از جراحی اول بینی آن ها ۱ سال نگذشته
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند: سرطان و یا دیابت(تصمیم گیری نهایی در این صورت با پزشک می باشد.)

https://file.tesmino.ir/images/2022/01/image_1642230339.jpg

تفاوت های جراحی بینی گوشتی و استخوانی

 عمل جراحی بینی گوشتی و استخوانی تفاوت هایی باهم دارد. در عمل بینی استخوانی می توان انواع مدل بینی از جمله فانتزی، نیمه فانتزی و یا طبیعی را انتخاب نمود، این درحالی می باشد که افراد با بینی گوشتی انتخاب محدود تری دارند. اغلب جراحی های بینی گوشتی با تقویت غضروف همراه می باشد اما این اتفاق درجراحی بینی استخوانی رخ نمی دهد.  تفاوت دیگر نیزدر دوره نقاهت می باشد، دوره نقاهت بینی های گوشتی معمولا بیشتراز بینی های استخوانی است. همچنین سرعت از بین رفتن ورم و کبودی در بینی استخوانی بیشتر است. برای جراحی بینی گوشتی نیزباید همانند جراحی بینی استخوانی وسواس به خرج داد و در انتخاب جراح دقت لازم را داشت. از این رو برای یافتن بهترین جراح بینی گوشتی در تهران و یا شهر های دیگر می توانید تحقیق کنید و سپس جراح خود را انتخاب نمایید.

 جراحی روش باز و بسته 

در جراحی به روش باز تغییرات ایجاد شده اساسی می باشند. در این روش به دلیل برش ایجاد شده که پوست بلند می شود دست جراح باز است و به تمامی اجزای ساختمان بینی دسترسی دارد. در صورتی که در عمل بینی به روش بسته برشی درتیغه بینی وجود ندارد و برش ها در داخل بینی صورت می گیرد. در این روش مانند روش باز استخوان را ازغضروف جدا کرده و تغییرات را اعمال می کنند. دراین روش به دلیل اینکه زخم بر روی تیغه بینی ایجاد نمی شود وهمچنین مدت زمان جراحی کوتاه تر است بسیار مورد توجه افرادیست که قصد جراحی بینی خود را دارند. دوره نقاهت نیز دراین روش کوتاه تر می باشد. اما باید توجه داشته باشید که پزشک باید تصمیم نهایی برای نوع جراحی را بگیرد، چرا که وی با تجربه های چندین ساله خود و بر اساس نوع بینی صلاحیت انتخاب نوع جراحی را دارا می باشد.

میزان موفقیت عمل زیبایی بینی استخوانی

همان طور که گفته شد به دلیل بافت پوست در این نوع بینی جراحی بینی استخوانی بسیار آسان تر از جراحی بینی گوشتی است. باید توجه داشته باشید هر قدر قدرت استخوان ها و غضروف ها بیشتر باشد فرد بسیار به نتیجه دلخواه خود نزدیک می شود. اما در حالت کلی نمی توان میزان مشخصی برای موفقیت جراحی بینی استخوانی در نظر گرفت.

جراحی بینی ترمیمی

گاهی ممکن است شخصی جراحی بینی انجام دهد، اما از نتیجه جراحی خود راضی نباشد، در این صورت است که به فکر جراحی مجدد می افتد. به جراحی مجدد بینی جراحی ترمیمی گفته می شود. برای انجام جراحی ترمیمی باید ۱ سال ازجراحی اول گذشته باشد. جراحی بینی ترمیمی یک جراحی حساس می باشد از این رو نیازمند این است که با دقت بیشتری پزشک مورد نظر را انتخاب کنید.

اقدامات پیش از جراحی بینی

 • در جلسه مشاوره تمام خواسته های خود را با پزشک در میان بگذارید.
 • در صورتی که ابتلا به بیماری خاصی هستید و یا داروی خاصی مصرف می کنید حتما به پزشک اطلاع دهید.
 •  آزمایش های لازم پیش از جراحی را که پزشک تجویز کرده است انجام داده و در اختیار پزشک قرار دهید.
 • از مصرف داروهایی چون آسپرین که موجب انعقاد خون می گردند  دو هفته پیش از جراحی جلوگیری کنید.
 • حتما  روز عمل ناشتا باشید.
 • از یک نفر بخواهید تا در روزجراحی همراه شما باشد.

هزینه  جراحی بینی

یکی از پرسش هایی که  افرادی که قصد جراحی بینی دارند با آن روبه رو می شوند هزینه جراحی می باشد. برخی بر این باورند که هر چه جراح خواهان مبلغ بالا برای جراحی باشد این مبلغ بالا ضامن بهتر بودن نتیجه جراحی وی است در صورتی که این تصور کاملا غلط است. برخی نیز تصور می کنند که اگر در خارج از کشور جراحی انجام بدهند نتیجه بهتری می گیرند. در حالت کلی هزینه های جراحی به عوامل متعددی بستگی دارد و نمی توان هزینه ثابتی برای آن در نظر گرفت برخی عوامل  نیز در هزینه جراحی تاثیر گذار است.

ازجمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت جراحی:

 • میزان تخصص جراح
 • مدت زمانی که جراحی به طول می انجامد
 • روش جراحی
 • محلی که جراحی در آن انجام میگیرد( مطب و یا کلینیک…)
 • نوع بی هوشی

https://file.tesmino.ir/images/2022/01/image_1642230385.jpg

کلام آخر

جراحی بینی استخوانی و به طور کل بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی ها در سراسر دنیا و در کشور ایران در شهر شیراز می باشد. شما می توانید با مراجعه به بهترین جراح بینی استخوانی درشیراز و یا هر شهر دیگری بهترین نتیجه را از جراحی خود بگیرید. با توجه به ویژگی های ذکر شده در مورد جراح حازق می توانید تصمیم گیری کرده و در نهایت انتخاب خود را انجام دهید. برای انجام جراحی شما باید بدانید که بینیتان استخوانی است یا گوشتی سپس با توجه به فرم بینی خود به دنبال بهترین جراح در آن زمینه بگردید. جراحی بینی برای برخی افراد مناسب نمی باشد که در این صورت با مشورت پزشک شخص را از انجام جراحی منصرف می کنند. تفاوت هایی در انجام جراحی ها وجود دارد به طور مثال دوره نفاهت بینی های استخوانی کمتر از بینی های گوشتی است. همچین انواع روش هایی برای جراحی وجود دارد که انتخاب روش جراحی به عهده پزشک می باشد.  همچنین شاید بخواهید بدانید هزینه جراحی بینی چه مقدار است. اما باید بگوییم که هزینه های جراحی بینی متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله میزان تجربه پزشک پس نمی توان هزینه ثابتی برای آن در نظر گرفت. در نهایت سعی کنید با تحقیق و جستجو  همچنین استفاده از تجربه اطرافیان در جراحی بینی با در نظر گرفتن همه جوانب جراحی بهترین تصمیم را بگیرید.

| منبع خبر : محتوا این متن تبلیغاتی بوده و توسط رسالت رد یا تایید نمی شود
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.