راهنمای خرید روکش صندلی ساینا | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 58485
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹ | 146 بازدید |

راهنمای خرید روکش صندلی ساینا

تعویض روکش صندلی ساینا مانند همه‌ی خودروها نیاز به بررسی و در نظر گرفتن موارد خاص دارد. اگر در حال حاضر دارای این مدل از خودرو هستید و قصد دارید روکش صندلی را نونوار کنید.
راهنمای خرید روکش صندلی ساینا

 

تعویض روکش صندلی ساینا مانند همه‌ی خودروها نیاز به بررسی و در نظر گرفتن موارد خاص دارد. اگر در حال حاضر دارای این مدل از خودرو هستید و قصد دارید روکش صندلی را نونوار کنید، توصیه می‌کنیم که مطلب امروز ما را به طور کامل دنبال کنید چرا که قصد داریم به نکته‌های مهمی درباره‌ی نحوه انتخاب یک روکش صندلی اشاره کنیم.

https://file.tesmino.ir/images/2021/12/image_1640068168.png

ضمن اینکه در انتهای مقاله نیز به بررسی عوامل تأثیرگذار بر قیمت و خربد روکش صندلی ساینا خواهیم پرداخت و نهایتاً به یک مجموعه‌ی مناسب به جهت خرید این گونه لوازم اشاره می‌کنیم تا با کمترین دغدغه بتوانید روکش ساینا اس مورد نظرتان را تهیه کنید. گفتنی است که خرید چنین محصولاتی نیاز به استفاده از بسترهای مورد اعتماد دارد که باید در درجه‌ی اول توسط صاحبان خودرو در نظر گرفته شود.

اهمیت در نظر گرفتن روکش صندلی برای خودرو ساینا

روکش صندلی از جمله پرکاربرد‌ترین لوازم داخلی خودرو محسوب می‌شود که همه‌ی رانندگان پس از تحویل خودرو نسبت به خرید آن اقدام می‌کنند. شاید اولین دلیل در نظر گرفتن روکش صندلی به جهت زیباسازی بیشتر فضای داخلی خودرو باشد اما مراقبت از روکش‌های فابریک و همچنین تأثیر بر دمای داخلی خودرو از دیگر دلایلی است که افراد از انواع روکش صندلی بهره می‌برند.

در کنار این موارد، همانطور که می‌دانید روکش‌های فابریک خودروها بخصوص روکش صندلی ساینا از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند. حتی ممکن است دارای رنگ‌ و طرح تودوزی نامناسبی باشند. به همین منظور استفاده از یک روکش صندلی جداگانه به یک امر مهم برای خودروها تبدیل شده است که بنابراین اهمیت نحوه انتخاب یک روکش افزایش می‌یابد. حال برای اینکه رانندگان خودروها با اطلاعات بیشتری نسبت به خرید روکش صندلی اقدام کنند، اجازه دهید در وهله‌ی اول به معرفی انواع روکش‌های صندلی خودرو بپردازیم.

انواع و اقسام روکش صندلی ساینا

بدیهی است که تنوع در روکش‌های صندلی‌ خودرو آنقدر زیاد است که باید در درجه‌ی اول به جنس‌ روکش‌ها توجه کرد که ما در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت:

 • روکش‌های پارچه‌ای

شاید اولین انتخاب افراد برای روکش صندلی خودرو، نوع پارچه‌ای باشد. همانطور که از نام این روکش پیداست، این روکش تماماً از پارچه در نظر گرفته شده و البته ممکن است نوع پارچه از کتان یا مخمل باشد. ضمن اینکه تنوع در روکش‌های پارچه‌ای آنقدر زیاد است که دست صاحبان خودرو برای انتخاب طرح دلخواه باز خواهد بود.

از ویژگی‌ روکش‌های پارچه‌ای می‌توان به عرق نکردن بدن در تماس با صندلی خودرو اشاره کرد و همچنین این نوع روکش‌ها در برابر ساییدگی و خراش نیز مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. ضمناً روکش صندلی ساینا پارچه‌ای در فصل تابستان خنک و در فصل زمستان سریع‌تر گرم می‌شود که این ویژگی مورد توجه بسیاری از صاحبان خودرو قرار گرفته است. البته در کنار مزیت‌هایی که روکش‌های پارچه‌ای دارند، می‌توان از رنگ پریدگی‌ها آنها به دلیل تابش نور خورشید اشاره کرد. ضمناً تمیز کردن یا شستشوی این نوع روکش‌ به نسبت سایر روکش‌های سخت‌تر خواهد بود.

https://file.tesmino.ir/images/2021/12/image_1640068181.png

 • روکش‌های چرمی

روکش‌های چرم نیز خواهان زیادی دارند اما همانطور که می‌دانید برای تهیه این گونه روکش‌ها باید دقت بیشتری کرد چرا که چرم به چند دسته تقسیم می‌شود که ممکن است هر کدام دارای کیفیت‌های مختلفی باشند. از این رو اگر قصد خرید روکش صندلی ساینا چرم طبیعی را داشته باشید، پر واضح است که باید نحوه تشخیص چرم طبیعی را بدانید. از مهم‌ترین نشانه‌های چرم طبیعی زبر بودن چرم و بوی بخصوصی که دارد، است. با این حال روکش‌های چرم طبیعی بعنوان روکش خودرو طول عمر زیادی نخواهند داشت.

از طرف دیگر روکش چرم مصنوعی وجود دارد که هم از لحاظ قیمتی و هم از لحاظ کیفیت در سطح مطلوبی قرار دارد. ضمن اینکه معمولاً از این نوع روکش‌ها می‌توان سال‌ها، بدون کوچک‌ترین مشکلی استفاده برد. در کنار این دو نوع چرم برای روکش صندلی، چرم‌های حاصل از مشتقات نایلون نیز وجود دارد که توصیه می‌کنیم از خرید آنها صرف نظر کنید.

به طور کلی از مزیت‌های روکش صندلی ساینا چرم می‌توان به تمیز کردن راحت و لکه‌گیر نبودن آن اشاره کرد. همچنین به ندرت اتفاق می‌افتد که روکش صندلی چرم تغییر رنگ بدهد. از معایب این نوع روکش نیز می‌توان به داغ شدن بیش از اندازه‌ی صندلی‌ها در روزهای گرم اشاره کرد.

 • روکش‌های ترکیبی

همانطور که حتماً متوجه شده‌اید روکش‌های چرم و پارچه‌ای، هر کدام دارای معایبی بوده‌اند که ممکن است صاحبان خودرو را از استفاده از آنها منصرف کند. به همین جهت تولید کنندگان با یک روش ابداعی، ترکیبی از دو جنس چرم و پارچه‌ای را برای روکش صندلی ساینا در نظر گرفته‌اند تا معایب کمتری نسبت به دو نوع معرفی شده داشته باشد. در واقع در روکش‌های ترکیبی مشکلاتی از جمله تعریق و گرمایش بیش از اندازه و به راحتی کثیف شدن، تا حد زیادی کاهش یافته است. ضمناً قیمت‌ این نوع روکش‌ها نیز در حد متعادل بوده و افراد می‌توانند با کمترین دغدغه نسبت به تهیه‌ی آنها اقدام کنند.

https://file.tesmino.ir/images/2021/12/image_1640068210.png

راهنمای تشخیص کیفیت روکش صندلی خودرو

مطمئناً بعد از انتخاب جنس مناسب برای روکش صندلی، باید از کیفیت محصول در نظر گرفته شده، اطمینان حاصل کنیم. برای این منظور کافی است به بررسی مواردی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، بپردازید. به طور کلی اگر یک روکش صندلی ساینا دارای وزن بیشتری باشد، به احتمال زیاد از طول عمر بهتری برخوردار است. این موضوع باعث می‌شود که روکش صدنلی کمتر در معرض ساییدگی یا حتی پارگی قرار بگیرد. حال توجه شما عزیزان را به موارد زیر جلب می‌کنیم که توجه به هر کدام از آنها در هنگان خرید روکش صندلی خودرو دارای اهمیت خواهد بود:

 • کیفیت روکش پارچه‌ای وقتی تأیید می‌شود که دارای دوخت ریز باشد.
 • اگر به فضای اسپورت برای خودروتان علاقه‌مند هستید، حتماً روکش نوع چرم را در نظر بگیرید.
 • دقت کنید که روکش چرم دارای بافت پشم مانند است که نشان از کیفیت محصول خواهد داشت.
 • اگر برای روکش صندلی ساینا چرم با خشکی جنس مواجه شده‌اید، احتمالاً با چرم طبیعی روبرو نیستید.
 • بررسی قابلیت شستشو روکش صندلی حتی با دست از جمله مواردی است که در زمان خرید روکش صندلی باید در نظر گرفته شود.
 • روکش‌های صندلی با کیفیت نسبت به تغییرات دما مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند.
 • حتماً برای انتخاب یک روکش صندلی، استفاده طولانی مدت از آن را در نظر بگیرید که احساس خستگی و کوفتگی به سرنشینان دست ندهد.
 • یک روکش صندلی با کیفیت از تکه‌های بیشتری به هم دوخته شده‌اند. این موضوع امکان پارگی روکش صندلی ساینا را به طرز چشم‌گیری کاهش می‌دهد.
 • توصیه می‌کنیم قبل از خرید روکش صندلی خودرو، با پیاده کردن صندلی‌ها و تست روکش‌ها از کیفیت آنها اطمینان حاصل کنید.

https://file.tesmino.ir/images/2021/12/image_1640068222.png

نحوه انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو

انتخاب رنگ و یا حتی طرح روکش صندلی کاملاً بسته به نظر صاحب خودرو دارد. با این حال در نظر گرفتن یکسری اصول به جهت انتخاب بهتر رنگ و طرح روکش صندلی دارای اهمیت است. ما در ادامه به بعضی از موارد با اهمیت در این خصوص اشاره خواهیم کرد:

 • رنگ همسان

در بسیاری از موارد انتخاب رنگ همسان از جمله کاربردی‌ترین انتخاب رنگ برای روکش‌های صندلی است. برای مثال بعضی از صاحبان خودرو سعی دارند، رنگ روکش صندلی ساینا را با رنگ داشبورد و یا حتی بدنه‌ی خودرو هماهنگ کنند که البته این موضوع در همه‌ی موارد نمی‌تواند انتخاب درستی باشد.

 • رنگ متضاد

استفاده از رنگ‌های متضاد نیز از دیگر راه‌کارهای انتخاب رنگ صندلی خودرو است. در واقع ممکن است از یک خودرو با رنگ مشکی استفاده می‌کنید که در این صورت بهترین انتخاب برای رنگ روکش صندلی خودرو قرمز یا حتی سفید باشد. استفاده از ترکیب رنگی برای این منظور می‌تواند به صاحبان خودرو در انتخاب بهترین رنگ روکش صندلی کمک شایانی کند.

 • طرح روکش

برای اینکه رنگ روکش صندلی یک خودرو تعیین شود، شاید در نظر گرفتن طرح روکش نیز دارای اهمیت باشد. همانطور که می‌دانید طرح‌های شلوغ برای خودروهای اسپرت برای روکش نامتعارف است که در نتیجه در انتخاب رنگ آن نیز تأثیرگذار خواهد بود. به طور کلی برای انتخاب رنگ روکش صندلی ساینا دست افراد باز خواهد بود.

 • در نظر گفتن اقلیم

پر واضح است که اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که با گرمای زیادی مواجه هستید، انتخاب روکش‌های رنگ تیره مناسب نخواهد بود که برای این گونه موارد بهترین انتخاب، رنگ روشن برای روکش صندلی خواهد بود. در کنار این مورد، بعضی از رنگ‌های نیز بیشتر گرما را جذب می‌کنند که برای مناطق سردسیر مناسب‌تر خواهند بود.

موارد تأثیرگذار بر قیمت روکش صندلی ساینا

قیمت انواع روکش صندلی با توجه به موارد مختلفی تعیین می‌شود که در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

 • نوع خودرو: پر واضح است که اولین مورد که بر قیمت روکش صندلی موثر خواهد بود، نوع خودرو است. برای مثال قیمت روکش ساینا اس نسبت به دیگر خودروها متفاوت خواهد بود.
 • نوع روکش: اینکه روکش انتخابی خودرو از چه جنس و نوعی باشد در قیمت تمام شده‌ی روکش موثر خواهد بود. طبیعتاً هر چه جنس روکش با کیفیت‌تر باشد، گران‌تر خواهد بود.
 • رنگ و طرح: از دیگر مواردی که در قیمت روکش صندلی ساینا اثرگذار است، رنگ و طرح در نظر گرفته شده برای روکش است. حتی اسپرت بودن یا نبودن روکش نیز در تعیین قیمت تأثیر خواهد داشت.
 • برند روکش: اینکه چه شرکتی روکش صندلی خودرو را تهیه کرده باشد نیز از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت روکش صندلی خودرو خواهد بود.

نحوه نصب روکش صندلی خودرو

روکش‌های صندلی ممکن است به روش‌های مختلف بر روی صندلی نصب شوند که پرکاربردترین آنها استفاده از چسب یا کش است. با این حال در بعضی از موارد روکش‌ها به صورت زیپی هستند و به این طریق نصب می‌شوند. ضمناً در نظر بگیرید که نصب روکش صندلی، کار چندان ساده‌ای نخواهد بود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که از افراد اهل فن در این خصوص کمک بگیرید تا روکش صندلی در هنگام نصب، دچار پارگی یا خراشیدگی نشود.

https://file.tesmino.ir/images/2021/12/image_1640068232.png

خرید انواع روکش ارزان ساینا در فروشگاه اینترنتی اسپرت سهند

حال با توجه به موارد عنوان شده در این مقاله، چنانچه نیاز به انواع روکش برای خودرویتان دارید، باید از یک بستر مورد اعتماد استفاده کنید که برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم که از فروشگاه اینترنتی اسپرت سهند بهره ببرید. این تیم تخصصی سال‌هاست که در این زمینه مشغول به فعالیت است و به ارائه‌ی با کیفیت‌ترین انواع روکش صندلی ساینا می‌پردازد.

از مزیت‌های بکارگیری از فروشگاه اسپرت سهند می‌توان به انواع و اقسام روکش صندلی خودرو اشاره کرد که دست افراد را برای انتخاب بهترین نوع روکش باز گذاشته است. ضمناً قیمت‌های در نظر گرفته شده برای روکش‌های موجود در فروشگاه، کاملاً اقتصادی بوده که افراد با کمترین مشکل می‌توانند نوع روکش دلخواه‌شان را خریداری کنند.

گفتنی است که اگر قبل از ثبت سفارش روکش ساینا با ابهام یا سوالاتی در خصوص قیمت روکش صندلی ساینا مواجه شده‌اید، کافی است که با استفاده از راه‌های ارتباطی قرار داده شده، با مشاوران همیشه فعال این تیم تخصصی ارتباط بر قرار کنید. در حال حاضر رضایت حداکثری مشتریان فروشگاه اسپرت سهند برگ برنده‌ی این تیم تخصصی است که امیدواریم شما هم با خرید از این مجموعه رضایت کامل داشته باشید.

اهمیت خرید و نصب روکش صندلی خودرو

در هنگام خرید روکش صندلی ساینا چند عامل مهم بر قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود که شامل نوع جنس روکش، طرح روکش، برند روکش، شرکت سازنده روکش، داشتن تضمین کیفیت و گارنتی روکش می‌باشد. همانطور که در بالا گفتیم روکش‌های تیبا در جنس‌های مختلف چرمی، پارچه‌ای و ترکیبی تولید می‌شوند که هر کدام خود به انواع دیگری تقسیم می‌شوند. بسته به نوع جنس، قیمت روکش تیبا دو نیز متفاوت خواهد بود. همچنین بنا به سلیقه مشتری طرح‌های مختلفی از روکش صندلی ساینا  و روکش صندلی تیبا جدید در بازار وجود دارند که هر یک از انواع طرح‌ها در رنج قیمتی متفاوت عرضه می‌شوند.

شرکت تولیدکننده و نوع برند در تعیین قیمت و میزان تقاضا برای خرید روکش صندلی موثر است برخی برندها به دلیل معروف بودن و نیز بخاطر داشتن کیفیت بهتر از قیمت بالاتری برخوردار هستند. البته برندهایی نیز وجود دارند که روکش ارزان ساینا تولید می‌کنند اما بالا بودن کیفیت را هم سرلوحه کار خود قرار داده‌اند. برخی شرکت‌ها برای عرضه محصولات خود گارانتی در نظر گرفته‌اند که این عامل، خود یکی از المان‌های تعیین قیمت روکش محسوب می‌شود.

برای مشاهده قیمت تمامی روکش‌های عرضه شده توسط فروشگاه اینترنتی اسپرت سهند و مقایسه آنها با یکدیگر می‌توانید به سایت این فروشگاه مراجعه کنید و بهترین و مناسب‌ترین آنها را برای خودروی تیبای خود خریداری کنید.

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.