تمدن غربی، از واقعیت تا افسانه |بخش سوم| | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 5510
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۳۰ | 363 بازدید |

تمدن غربی، از واقعیت تا افسانه |بخش سوم|

اگرچه در سال‌های اخیر با تغییر ذائقه و گرایش غربی‌ها به سمت روانگردان‌ها و مواد مخدر، میزان مصرف سیگار در کشورهای غربی از 38 %به 24 %رسیده است
تمدن غربی، از واقعیت تا افسانه |بخش سوم|

| احمدرضا هدایتی| بخش سوم|
اگرچه در سال‌های اخیر با تغییر ذائقه و گرایش غربی‌ها به سمت روانگردان‌ها و مواد مخدر، میزان مصرف سیگار در کشورهای غربی از ۳۸ %به ۲۴ %رسیده است، اما طبق آمار منتشره در مجله اكسپرس فرانسه، به ترتیب كشورهایى مانند؛ یونان، اسپانیا، مجارستان، لهستان، ایرلند، ایتالیا، پرتغال، آلمان، بلژیك، دانمارك، چك، فرانسه، انگلیس، فنلاند و سوئد داراى بیشترین مصرف سیگار در اروپا هستند.
مصرف مشروبات الکلی – مطابق با گزارش وضعیت جهانی الکل و سلامت در سال ۲۰۱۴، همه‌ کشورهایی که در صدر این فهرست قرار دارند، در اروپا واقع شده‌اند، بلاروس در شرق اروپا، بزرگ‌ترین شیفتگان الکل را دارد و پرتقال در جایگاه دهم ایستاده است. انگلیس و ایرلند و همچنین استرالیا و کانادا و آمریکا نیز اگرچه در ردیف ۱۰ کشور اول قرار ندارند، اما جزء ۲۰ کشور برتر در این زمینه هستند.
روابط جنسی نامشروع و نامتعارف –حتماً اگر بدانید توسعه‌یافته‌ترین کشورها مانند؛ آمریکا، سوئد، فرانسه، کانادا، انگلستان و آلمان بیش از سایر کشورها مرتکب این جرم می‌شوند، شگفت‌زده خواهید شد.
البته طبق معمول، ایالات متحده آمریکا در مسابقه‌ تجاوز جنسی نیز مقام اول را دارد. متجاوزان به‌طور عمده مرد هستند و سهمی ۹۹ درصدی دارند. بر اساس نظرسنجی ملی خشونت علیه زنان، از هر ۶ زن امریکایی یک نفر، و از هر ۳۳ مرد امریکایی یک نفر در طول زندگی قربانی یک تجاوز کامل یا اقدام به آن است.
به نقل از سایتtheism.blog.ir ، بالاترین نرخ رشد تجاوز به عنف در سطح اروپا نیز به کشور سوئد اختصاص دارد، به گونه‌ای که بر اساس گزارش‌های رسمی در سوئد، از میان هر ۴ زن یک نفر قربانی تجاوز است، براساس مطالعه‌ اتحادیه‌ اروپا در سال ۲۰۰۹، سوئد یکی از بالاترین نرخ‌های تجاوز گزارش شده را در اروپا دارد، ۵۹ % این تجاوزها در اماکن عمومی، ۱۴ %در محل کار و یا مدرسه، ۱۸ %
در منزل و ۹ %در سایر مکان‌ها رخ داده است.
به گزارش روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، سوئد و دانمارک کشورهایی با بالاترین میزان آزار جنسی در اتحادیه اروپا هستند. نمودارهای آماری نشان می‌‌دهند که بر اساس داده‌‌های آژانس اروپایی حقوق اساسی، در کشورهای سوئد و دانمارک ۸۰ تا ۱۰۰ درصد مردم اظهار داشته‌‌اند که مورد آزار جنسی قرار گرفته‌‌اند که این اعداد بالاترین میزان در این قاره است. این رقم در کشورهای انگلستان، فرانسه، آلمان و فنلاند ۶۰ تا ۷۹ درصد می‌‌باشد. به همین سبب موسسه گیت استون به سوئد لقب “پایتخت تجاوز جنسی در غرب” را داده است.بسیاری از آدم‌ها آرزو دارند در بریتانیا زندگی کنند یا حداقل آن‌جا را ببینند، ولی یقینا آگاهی ندارند که این کشور نیز به شدت با جرم تجاوز دست به‌گریبان است. براساس گزارش مشترک وزارت دادگستری(MoJ)، دفتر آمار ملی(ONS)، و نهاد نخست‌وزیری انگلیس که در سال ۲۰۱۳ تهیه شده است، به‌طور متوسط تقریبا ۸۵ هزار زن سالانه در انگلستان و ولز مورد تجاوز قرار می‌گیرند. ۴۰۰ هزار زن هر سال اذیت و آزار جنسی می‌شوند. از هر
۵ زن یک نفر (۱۶ تا ۵۹ ساله) پس از ۱۶ سالگی، گونه‌ای از خشونت جنسی را تجربه می‌کند.تخمین زده می‌شود ۲۴۰ هزار زن و دختر تاکنون بر اثر این جرم از دنیا رفته‌اند. آلمان با تعداد ۶/۵۰۷/۳۹۴ مورد تجاوز جنسی در سال‌جاری ششمین کشور با بالاترین میزان این سوء رفتار است که رقم واقعا بالایی است. کاتولیک‌های آلمانی قرص‌های پیشگیری از بارداری اورژانسی را برای قربانیان جایز دانسته‌اند.
حدود ۲۰ سال است که تجاوز در فرانسه جرم محسوب می‌شود و تا قبل از آن اصولاً تجاوز در فرانسه جرم به‌شمار نمی‌رفت، با این حال مطالعات دولت این کشور نشان نیز می‌دهد هر سال ۷۵ هزار مورد تجاوز در فرانسه رخ می‌دهد که نسبت به جمعیت بسیار بالاست. البته تنها ۱۰ درصد قربانیان شکایت می‌کنند و این آمار بر همین اساس برآورد شده است. فرانسه با مجموع ۳/۷۷۱/۸۵۰ مورد در رتبه‌ هفتم قرار دارد.
کانادا کشوری است که برای این جرم جریمه نقدی درنظر می‌گیرد و مجموع موارد تجاوز‌ گزارش شده در این کشور ۲/۵۱۶/۹۱۸ است. این آمار تنها ۶ درصد کل موارد تجاوز‌ گزارش شده ‌است، چرا که در این کشور نیز از هر ۳ زن یک نفر تجاوز‌ جنسی را تجربه کرده‌است و تنها ۶ درصد تجاوزها به پلیس گزارش شده‌است. تجاوز به کودکان و بهره‌کشی جنسی نیز به شکل پنهان و آشکار تقریباً در همه کشورهای اروپایی متداول است، اما بر اساس تخمین سازمان دفاع از حقوق کودکان در هلند، آمار کودکان روسپی در این کشور به نحو نگران کننده‌ای افزایش پیدا کرده است. به نحوی که در طی چند سال از ۴ هزار نفر به ۱۵ هزار بالغ شده است.
کشور سوئیس که همواره از آن به‌عنوان یکی از امن‌ترین و بهترین کشورهای جهان تعبیر می شود نیز دارای بیشترین تعداد مراکز فحشا است. به گزارش روزنامه بلیک چاپ زوریخ، کشور سوئیس در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، از بالاترین میزان تراکم در تعداد فاحشه‌خانه‌ها برخوردار است، به‌طوری که ساکنان این کشور احساس می‌کنند به واسطه تعدد این مراکز غیر اخلاقی، مورد تهاجم قرار گرفته‌اند. اگر تا چند سال قبل، از روابط نامشروع و تجاوز به عنف به عنوان مهمترین معضل اجتماعی اروپا و آمریکا نام برده می‌شد، اما اینک گسترش رذائل اخلاقی و تنوع‌طلبی انسان غربی سبب شده تا انواع جدیدی از لذت‌جویی حیوانی در این کشورها رایج شود.
در این رابطه مشکل غرب در حدی حاد شده است که؛ هم‌اکنون بهره‌کشی جنسی از عروسک انسانی لولیتا (زنان و دختران مثله شده و بی‌دفاع) به شکل محدود و پنهان و ازدواج با همجنس، ازدواج با حیوانات، ازدواج با خود، ازدواج با ربات و ازدواج سفید نیز به شکل رسمی و قانونی و در عین حال گسترده در این جوامع متداول شده است.
کار به جایی رسیده که اینک صاحبان ثروت و قدرت در غرب، به خود اجازه می‌دهند تا در قبال پرداخت پول به بردگان جنسی و سایر همنوعان نیازمند خود، افسار بردگی را به گردن آنها آویخته و متکبرانه آنها را به معابر عمومی کشانده و هویت و انسانیت انسان را در معرض دید عمومی به لجن بکشند.

نویسنده : احمدرضا هدایتی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.