حمايت از سوريه را حمايت از مقاومت مي‌دانيم و به آن افتخار مي‌کنيم | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 533
  پرینتخانه » اسلایدر تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴ | 1021 بازدید |
رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار رئيس‌جمهور سوريه

حمايت از سوريه را حمايت از مقاومت مي‌دانيم و به آن افتخار مي‌کنيم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي صبح روز دوشنبه در ديدار بشار اسد رئيس‌جمهور سوريه، رمز پيروزي سوريه و به شکست کشاندن آمريکا و مزدوران منطقه‌اي آن را استقامت رئيس‌جمهور و مردم سوريه و پافشاري آنان بر مقاومت خواندند
حمايت از سوريه را حمايت از مقاومت مي‌دانيم و به آن افتخار مي‌کنيم

رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند: حمايت از سوريه را حمايت از مقاومت مي‌دانيم و به آن افتخار مي‌کنيم. به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي صبح روز دوشنبه در ديدار بشار اسد رئيس‌جمهور سوريه، رمز پيروزي سوريه و به شکست کشاندن آمريکا و مزدوران منطقه‌اي آن را استقامت رئيس‌جمهور و مردم سوريه و پافشاري آنان بر مقاومت خواندند و با تاکيد بر لزوم مراقبت در مقابل توطئه‌هاي آينده خاطرنشان کردند: جمهوري اسلامي ايران، کمک به دولت و ملت سوريه را کمک به حرکت و جريان مقاومت مي‌داند و از صميم قلب به آن افتخار مي‌کند. حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به ايستادگي صادقانه جمهوري اسلامي ايران در کنار ملت و دولت سوريه از همان ابتداي بحران افزودند: سوريه با استقامت و همراهي مردم آن توانست در مقابل يک ائتلاف بزرگ از آمريکا اروپا و متحدان آن‌ها در منطقه ايستادگي کند و با پيروزي از اين حادثه خارج شود.رهبر انقلاب اسلامي، پيروزي جريان مقاومت در سوريه را موجب عصبانيت آمريکايي‌ها و تلاش آنان براي طراحي توطئه‌هاي جديد دانستند و با اشاره به نمونه‌اي در اين زمينه گفتند: مسئله منطقه حائل که آمريکايي‌ها در سوريه به‌دنبال ايجاد آن هستند، از جمله‌ اين توطئه‌هاي خطرناک است که بايد با قاطعيت آن را رد کرد و مقابل آن ايستاد.
ايشان، برنامه آمريکايي‌ها براي حضور مؤثر در مرز عراق و سوريه را نمونه‌اي ديگر از طراحي‌هاي آن‌ها برشمردند و تأکيد کردند: ايران و سوريه عمق راهبردي يکديگر هستند و هويت و قدرت جريان مقاومت وابسته به اين ارتباط مستمر و راهبردي است، بر اين اساس دشمنان نخواهند توانست نقشه‌هاي خود را عملياتي کنند.حضرت آيت الله خامنه‌اي به يک خطاي محاسباتي دشمنان در قضيه سوريه نيز اشاره و خاطرنشان کردند: اشتباه دشمنان اين بود که سوريه را با برخي کشورهاي عربي اشتباه گرفتند، درحالي‌که در آن کشورها حرکت مردم در جهت مقاومت و در واقع، قيام عليه آمريکا و دست‌نشاندگان آن بود.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين ارتباطات مذهبي و رفت‌وآمد علماي مذهبي ايران و سوريه را نيازمند تقويت و گسترش خواندند و با تاکيد بر لزوم حفظ روحيه ايستادگي و افزايش قدرت دولت و ملت سوريه، خطاب به رئيس‌جمهور اين کشور گفتند: جنابعالي با ايستادگي که از خود نشان داديد به قهرمان جهان عرب تبديل شديد و مقاومت در منطقه به‌وسيله شما قدرت و آبروي بيشتري يافت.
ايشان خاطرنشان کردند: جمهوري اسلامي ايران همچون گذشته در کنار ملت سوريه خواهد بود، زيرا اين کار را کمک به جريان و حرکت مقاومت مي‌داند و با اعتقادي از صميم قلب، به حمايت از مقاومت افتخار مي‌کند.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين براي توفيق ملت سوريه و سلامتي آقاي اسد و خانواده ايشان دعا کردند.
در اين ديدار، بشار اسد رئيس‌جمهوري سوريه با تجليل از حمايت‌هاي بي‌دريغ جمهوري اسلامي ايران از کشورش، گفت: جنگ سوريه مشابه جنگ تحميلي هشت ساله عليه ايران بود. جمهوري اسلامي در اين حادثه فداکارانه در کنار ما بود و لازم است موفقيت کنوني را به جنابعالي و همه ايرانيان تبريک بگويم و از آنان قدرداني کنم. رئيس‌جمهور سوريه با اشاره به برخي تحليل‌ها که کار سوريه را تمام‌شده مي‌دانستند، افزود: ايران و سوريه ملت‌هايي داراي هويت و عقيده هستند و دستاوردهاي امروز اگرچه با زحمت و زيان به‌دست آمده، اما يقينا نتيجه ايستادگي در کنار جريان مقاومت است.
اسد با يادآوري خسارت‌هاي سنگيني که برخي کشورها به‌دنبال تسليم شدن در مقابل آمريکا ديده‌اند، گفت: بسياري از کشورها مقهور آمريکا بودند و تصور مي‌کردند اين آمريکا است که سرنوشت و آينده جهان را تعيين مي‌کند، اما در اثر ايستادگي ملت‌هاي مقاوم، اين تصور غلط درحال فروپاشي است.
رئيس‌جمهور سوريه با اشاره به نمونه‌هايي از تلاش‌هاي تفرقه‌افکنانه آمريکا و متحدان منطقه‌اي آن در ميان اقوام و مذاهب سوريه، افزود: اين تلاشها نتيجه عکس داده است و امروز در سوريه، کردها و عشاير روابط خوبي با دولت دارند و حتي برخي گروه‌ها که سابقه درگيري و اختلاف با دولت داشتند، امروز بر خلاف نظر آمريکا و عربستان سعودي با دولت همراه شده‌اند.اسد، تقويت ارتباطات مذهبي همچون ارتباطات علماي سوريه با علماي ايران را فرصتي مهم براي مقابله جريان‌هاي تکفيري برشمرد و گفت: ايران و سوريه بايد روابط اقتصادي خود را دائما گسترش دهند، چراکه افزايش ارتباطات، عامل مهمي در خنثي کردن توطئه‌هاي دشمنان دو ملت خواهد بود.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.