نکات مهم در مورد کاشت مو و ابرو که باید بدانید! | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 52574
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸ | 226 بازدید |

نکات مهم در مورد کاشت مو و ابرو که باید بدانید!

کاشت مو و ابرو جزو خدماتی است که این روزها طرفداران زیادی دارند. اکثر افراد به علت سبک زندگی، استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی نامناسب، تغذیه غیراستاندارد، شرایط ژنتیکی و ... مشکل ریزش مو و طاسی در ناحیه سر و ابرو دارند. توجه به زیبایی هم این سال‌ها بیشتر از قبل خودنمایی می‌کند و همین عامل سبب شده است تا متقاضیان کاشت مو و ابرو هم زیاد شوند. داشتن اطلاعات کافی در این زمینه به افراد کمک می‌کند تا بهتر بتوانند در این زمینه تصمیم‌گیری کنند و از این خدمات بهره ببرند. در ادامه به بررسی نکات مهم در زمینه کاشت مو و ابرو می‌پردازیم و مراحل انجام آن را بررسی می‌کنیم.
نکات مهم در مورد کاشت مو و ابرو که باید بدانید!

کاشت مو و ابرو جزو خدماتی است که این روزها طرفداران زیادی دارند. اکثر افراد به علت سبک زندگی، استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی نامناسب، تغذیه غیراستاندارد، شرایط ژنتیکی و … مشکل ریزش مو و طاسی در ناحیه سر و ابرو دارند. توجه به زیبایی هم این سال‌ها بیشتر از قبل خودنمایی می‌کند و همین عامل سبب شده است تا متقاضیان کاشت مو و ابرو هم زیاد شوند. داشتن اطلاعات کافی در این زمینه به افراد کمک می‌کند تا بهتر بتوانند در این زمینه تصمیم‌گیری کنند و از این خدمات بهره ببرند. در ادامه به بررسی نکات مهم در زمینه کاشت مو و ابرو می‌پردازیم و مراحل انجام آن را بررسی می‌کنیم.

مراحل کاشت مو و ابرو

قبل از هر چیز باید بدانید که کاشت مو و ابرو چگونه انجام می‌گیرد و چه مراحلی را باید طی کنید. مراحل کاشت مو و ابرو تقریباً با هم مشابه است و تفاوت زیادی با هم ندارند. برای هر دو باید مراحل زیر را طی کنید:

۱.      جلسات مشاوره با پزشک

پزشک باید بداند که شما چه انتظاراتی از کاشت مو یا ابرو دارید. به‌علاوه نیاز است تا برخی آزمایش‌ها و دستورالعمل‌ها برای قبل از انجام خدمات به مراجعه‌کننده ارائه شود. به همین خاطر جلسات مشاوره‌ای با پزشک متخصص برگزار می‌شود. در این جلسات پزشک در مورد روش کاشت مو با تراکم بالا، سوابق سلامتی بیمار، آزمایشات قبل از عمل و … صحبت می‌کند. همچنین نحوه انجام عمل را هم به فرد توضیح می‌دهد تا بیشتر در این زمینه اطلاعات داشته باشد. سپس بیمار برای کاشت مو و ابرو آماده می‌شود.

۲.      برداشت مو از بانک مو

بانک مو با توجه به شرایط مراجعه‌کننده ممکن است متفاوت باشد؛ اما به طور معمول از نوار باریکی در قسمت پشت سر برای کاشت مو در ناحیه طاسی سر استفاده می‌شود. بانک مو برای ابرو هم معمولاً قسمت پشت گوش است که موهای ظریف و نازک‌تری دارد.

با توجه به روش کاشت مو، برداشت مو به صورت دستی یا با دستگاه‌های مخصوص از این نواحی برداشته می‌شود. همچنین ممکن است گرافت‌های تکی و یا نوار باریکی از پوست به همراه مو برداشت شود سپس گرافت‌های آن در آزمایشگاه جدا شوند.

۳.      انتقال گرافت‌های مو به ناحیه طاسی سر یا ابرو

برای انتقال مو به ناحیه طاسی سر ممکن است با توجه به روش کاشت مو یا کاشت ابرو در همان روز انتقال گرافت‌های مو انجام شود. اگر گرافت‌های مو آماده باشد و از روش برداشت گرافت استفاده شده باشد، می‌توان همان روز کاشت مو را انجام داد.

در صورتی که برداشت مو به صورت نواری از پوست صورت گرفته باشد، باید ابتدا گرافت‌ها از همدیگر جدا شده و آماده کاشت شوند. از این رو باید کاشت مو در دو یا چند روز انجام گیرد.

 نکته‌ای باید در این مواقع در نظر گرفته شود، این است که خط رویش و خواب مو استاندارد بوده و حالت طبیعی باشد. به‌خصوص برای ابرو که خواب مو در قسمت‌های مختلف آن متفاوت است. پزشک باید مهارت کافی در کاشت ابرو را داشته باشد تا بتوانند ابرویی طبیعی، زیبا و خوش فرم را رقم بزند.

در تمام روش‌های کاشت مو، مرحله انتقال به قسمت دریافت مو یکسان است و تفاوت بیشتر در برداشت مو است. در روش‌های جدید کاشت مو ، نیاز به بستری شدن بیمار نیست و پس از اتمام کار می‌تواند به خانه برگردد؛ اما باید مراقبت‌های پس از عمل را رعایت کند.

ریزش موی ابرو و موی سر

پس از مدتی و حدود یک هفته پس از کاشت مو، موهای کاشته شده در بخش طاسی سر و ابرو شروع به ریزش می‌کند. نباید نگران ریزش موهای کاشته شده باشید زیرا این مسئله یک روند طبیعی است و به‌عنوان دوره شوک گفته می‌شود. باید این ریزش کامل شود تا مو پس از کاشت مجدداً شروع به رشد کند. چیزی که باعث ریزش مو شده است این است که موها باید بتوانند خود را با محیط جدید خود تطبیق دهند. البته فولیکول‌های مو بر روی ناحیه کاشته شده باقی می‌مانند و ساقه مو ریزش می‌کند. از یک هفته تا ۴۰ روز این دوران ممکن است طول بکشد.

البته باید دقت داشت که نکات مراقبتی و دستورالعمل‌هایی را که پزشک برای پس از عمل ارائه می‌دهد، کاملاً مورد توجه قرار گیرد. ممکن است مواد شوینده خاصی تجویز شود یا داروهای تقویت‌کننده مو برای مدتی باید استفاده شود. این موارد به طی مراحل پس از کاشت کمک بیشتری می‌کند.

رشد مجدد موی ابرو و سر

پس از این که مرحله ریزش پس از کاشت مو و ابرو کامل شد، مدتی مو به حالت خواب می‌رود و رشدی نخواهد داشت. این دوران معمولاً از یک تا ۴ ماه ممکن است طول بکشد. پس از این زمان، کم‌کم موها شروع به رشد می‌کنند و تراکم آن‌ها افزایش می‌یابد. در نهایت حدود یک سال طول می‌کشد تا تراکم این حد طبیعی خود برسد.

ابتدا ممکن است موها کم پشت باشند. اما به‌مرور پرپشت شده و به تراکم اولیه خود می‌رسند.

انتخاب کلینیک معتبر

همان‌طور که دیدید، کاشت مو و ابرو کاری تخصصی است که یک پزشک ماهر باید آن را انجام دهد. به‌خصوص برای کاشت ابرو این نکته از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است تا خط رویش و خواب مو کاملاً طبیعی باشد. با توجه به روش‌های جدیدی که برای این خدمات وجود دارد، می‌توانند نتایجی طبیعی و خوش فرم را به دست آورد که هیچ‌کس متوجه غیرطبیعی بودن و یا کاشت مو نشود.

 البته این مراحل زمانی به‌خوبی پیش می‌رود که شما از خدمات یک کلینیک معتبر و پزشک ماهر بهره ببرید. برای انتخاب یک کلینیک کاشت مو معتبر باید یک سری نکات را در نظر داشته باشید.

ابتدا سعی کنید اطلاعاتی در مورد کلینیک به دست آورید. می‌توانید از آشنایان و دوستان در مورد انتخاب کلینیک بپرسید. حتی نظرات مراجعه‌کنندگان قبلی را بررسی کنید. اگر کلینیک و یا پزشک سایت دارند، معمولاً بخش نظرات هم در سایت فعال است. بر اساس نظراتی که مراجعه‌کننده دارد، به‌راحتی می‌توان متوجه کیفیت کار کلینیک شد.

کلینیک‌های معتبر از ابزارها و دستگاه‌های به‌روز و روش‌های جدید برای کاشت مو و ابرو استفاده می‌کنند. از رو می‌توان انتظار کاشت مو طبیعی و زیبا را از آن‌ها داشت.

کادر درمانی و پزشک کاشت مو را بررسی کنید. این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر پزشک مهارت کافی در کاشت مو نداشته باشد، نتیجه هم مد نظرتان نخواهد بود.

کلینیک هلیا به‌عنوان یک کلینیک معتبر و خوش‌سابقه، توانسته است تاکنون بهترین خدمات را به مراجعه‌کنندگان خود ارائه دهد. کادر درمانی و پزشکانی ماهر و خوش‌سابقه باعث شده‌اند تا نتایجی عالی را رقم بزنند.

نتایج و ماندگاری

اگر از خدمات پزشکی ماهر و کارآزموده بهره ببرید و کلینیک معتبری را انتخاب کنید، همچنین مراقبت‌های قبل و بعد از عمل را جدی بگیرید، بدون شک نتایج بسیار خوبی از کاشت مو خواهید داشت. پس از اینکه حدود یک سال از دوره پس از کاشت مو گذشت و رشد موها تکمیل شد، نتیجه نهایی کاملاً مشخص می‌شود. از این رو موی سر یا ابرویی ایجاد می‌شود که بسیار طبیعی به نظر می‌رسد.

 از طرفی ماندگاری کاشت مو تقریباً می‌توان گفت که همیشگی است. این موها چندان ریزش نمی‌کنند و در صورتی که ریزش کنند، مجدد رشد خواهند کرد. پس تغییر تراکم و پرپشتی مو پس از این دوران بسیار کم اتفاق می‌افتد.

کلینیک هلیا تمام نکات کاشت مو و ابرو را در نظر می‌گیرد و بهترین خدمات را ارائه می‌دهد. از این رو رضایت بالای مراجعه‌کنندگان قبلی خود را به همراه دارد. نتایج کاشت مو و ابرو را می‌توانید در سایت این کلینیک معتبر و خوش‌نام ببینید.

در اصل، ناحیه بانک مو به گونه‌ای انتخاب شده است که مقاوم‌ترین بخش موهای سر را دارند و همین امر ماندگاری کاشت مو و ابرو را بالا می‌برد. از این رو یک بار که برای این خدمات مراجعه کنید دیگر نیازی به مراجعه مجدد پس از سال‌ها هم نخواهید داشت.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.