حرکت نخ‌نمای اصلاح‌طلبان؛ اختلاف‌افکنی میان سران اصولگرا! | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 5225
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۵۸ | 347 بازدید |
حسن لاسجردی در گفت‌وگو با رسالت عنوان كرد

حرکت نخ‌نمای اصلاح‌طلبان؛ اختلاف‌افکنی میان سران اصولگرا!

يک فعال سياسي اصولگرا با اشاره به اين که اصلاح‌طلبان به دنبال اين هستند که نواصولگرايي را موضوعي جدا از اصولگرايي جلوه دهند، گفت: آنها با جلوه دادن اختلاف ميان چهره‌هاي بزرگ اصولگرايي تنها به دنبال دامن زدن به اختلافات هستند
حرکت نخ‌نمای اصلاح‌طلبان؛ اختلاف‌افکنی میان سران اصولگرا!

يک فعال سياسي اصولگرا با اشاره به اين که اصلاح‌طلبان به دنبال اين هستند که نواصولگرايي را موضوعي جدا از اصولگرايي جلوه دهند، گفت: آنها با جلوه دادن اختلاف ميان چهره‌هاي بزرگ اصولگرايي تنها به دنبال دامن زدن به اختلافات هستند و همين موضوع نشان‌دهنده آن است که برخلاف تصورات اصلاح‌طلبان، اصولگرايان به وحدت رسيده اند و اين اختلافات تنها در ميان جريان اصلاح‌طلبي ديده مي‌شود.
اصلاحات تنها به دنبال حرکات تهاجمي است
حسن لاسجردي عضو شوراي مرکزي حزب مؤتلفه اسلامي در اين باره به «رسالت» گفت: موضع‌گيري و هجمه‌هايي که برخي جريانات سياسي از جمله اصلاحات نسبت به اصولگرايي وارد مي‌کنند تنها به جهت چند نکته است. نخست، با توجه به شرايط فعلي قدرت يعني دولت، شوراي شهر و حتي عملکرد نمايندگان مردم در مجلس به شدت تحت اعتراض گروه‌هاي سياسي، مردم و افکار عمومي است به همين جهت جريان اصلاحات بايد راهي پيدا کند لذا يکي از راه‌هايي که اين جريان سياسي مي‌تواند به اغنا افکار عمومي يا پاسخ به مطالبات مردم مي‌تواند به کار گيرد؛ تهاجمي رفتار کردن به جريان رقيب يعني اصولگرايي است زيرا در تلاش است تا جبهه رقيب را به عقب براند.
اين فعال سياسي اصولگرا با اشاره به عملکرد نابه‌سامان اصلاحات طي چند سال اخير ادامه داد: جريان اصلاحات به جهت اين عملکرد به دنبال شريک يا يار است که آن را هم در اين ناکامي شريک خود خطاب کند؛ اما نکته مهمتر آن است که اين جريان سياسي بيشتر ترس از آينده دارد.
اصلاح‌طلبان مي‌دانند هيچ اقبالي در انتخابات ندارند
او تصريح کرد: صاحب‌نظران، اهالي انديشه، افراد اهل علم و آينده‌نگر معتقدند که با توجه به عملکرد جريان اصلاحات در دولت، شوراي شهر، مجلس و ديگر قسمت‌ها به طور حتم مردم چه در صورت حضور جدي چه حضور نسبي‌شان در دوره ديگر انتخابات هيچ اقبالي به آنها نخواهند داشت.
لاسجردي افزود: ادبيات تهاجمي که از سوي اصلاحات براي رقيب عنوان شده است تنها ترس‌شان از آينده را نشان مي‌دهد و آنها در تلاش هستند تا با حمله به رقيب تاحدودي هم خود را جمع و جور کرده و هم نسبت به ترس‌شان در آينده فائق آيند.
اصولگرايان توانستند به وحدت برسند
عضو شوراي مرکزي حزب مؤتلفه اسلامي با اشاره به اين که جريان اصلاحات دائما برطبل اختلافات درون‌گروهي اصولگرايان مي‌کوبد، گفت: به هر صورت جريان اصولگرايي درون خود مانند تمام جريانات معروف دنيا با طيف‌هاي مختلفي مواجه است اما با تمام اين اختلاف نظرات در انتخابات موفق شده است تا به يکدستي و وحدت برسد تا در انتخابات حضور پيدا کند که شاهد اين موضوع در انتخابات گذشته بوديد.
اين فعال سياسي اصولگرا با اشاره به اين که اصلاح‌طلبان به دنبال اين هستند که نواصولگرايي را موضوعي جدا از اصولگرايي جلوه دهند، گفت: آنها با جلوه دادن اختلاف ميان چهره‌هاي بزرگ اصولگرايي تنها به دنبال دامن زدن به اختلافات هستند و همين موضوع نشان‌دهنده آن است که برخلاف تصورات اصلاح‌طلبان، اصولگرايان به وحدت رسيدند و اين اختلافات تنها ميان جريان اصلاح‌طلبي ديده مي‌شود.
لاسجردي گفت: به نظر مي‌رسد جريان اصلاحات به جهت مطرح شدن بحث‌هاي انتخاباتي و تعيين سرنوشت تنها با جلوه دادن اختلاف ميان اصولگرايان به دنبال از ميان به در کردن جريان رقيب از ميدان است .
او افزود: اگرچه جريان اصولگرايي خيلي خودش را بروز و ظهور نداده يا خيلي براي مردم شناخته شده نيست اما به نظر مي‌رسد جريان اصلاحات تجربه‌اي در اين زمينه داشته و مي‌توان به طور مثال به جوانان اصلاحات (حزب ندا) اشاره کنيم که توانستند خود را به مردم بشناسانند اما اين بدان معنا نيست که آنها از اين تشتت جدا شده‌اند و تجربه‌اي نداشتند.
عضو شوراي مرکزي حزب مؤتلفه اسلامي در پايان گفت: بايد تاکيد کنم که جريان اصلاحات در تلاش است تا بر ناکامي‌هاي خودش با فشار بر رقيب و به ميدان آوردن نقاط ضعفش براي خود يار پيدا کند و در عين حال چون خود را شکست‌خورده انتخابات مي‌داند به دنبال آن است تا فضايي ايجاد کند که جريان رقيب هم شکست‌خورده جلوه داده شود.

نویسنده : راضيه فراهاني |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.