راهنمای خرید دستگاه شیر سردکن صنعتی یا دیگ پخت شیر | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 50962
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴ | 96 بازدید |

راهنمای خرید دستگاه شیر سردکن صنعتی یا دیگ پخت شیر

شیر سرد کن به عنوان یکی از تجهیزات بسیار کاربردی در دامداری ها، بستنی سازی های بستنی و پنیرسازی، سالن های پرورش دام ها، و ایستگاه های جمع آوری شیر می باشند، تا بتوانند از آن ها جهت خنک نگهداشتن شیر خام جلوگیری از فاسد شدن آن مورد استفاده قرار می گیرند.
راهنمای خرید دستگاه شیر سردکن صنعتی یا دیگ پخت شیر

شیر سرد کن به عنوان یکی از تجهیزات بسیار کاربردی در دامداری ها، بستنی سازی های بستنی و پنیرسازی، سالن های پرورش دام ها، و ایستگاه های جمع آوری شیر می باشند، تا بتوانند از آن ها جهت خنک نگهداشتن شیر خام جلوگیری از فاسد شدن آن مورد استفاده قرار می گیرند.

شیر سرد کن چیست؟

 برای تولید انواع محصولات لبنی مانند شیر، ماست، پنیر، کره و خامه از تجهیزات برودتی استفاده می شود و همانطور که می دانید لازمه ی ساخت محصولات لبنی، شیر می باشد که در مدت زمان کوتاهی فاسد می شود و از جهتی شیرها پس از دوشیده شدن مقدار زیادی باکتری دارندکه برای سالم ماندن نیازمند به شرایط خاصی هستند، برای جلوگیری از فاسد شدن شیر باید دمای شیر را به سرعت پایین آورد از این روی دستگاه شیرسردکن بهترین گزینه برای خنک کردن شیر تازه دوشیده شده طیور، می باشد، شیر ها درون مخزنی که شیر سردکن نام دارد ریخته که این دستنگاه توانایی نگهداری با چرخش مستمر شیر را تا ۷۲ ساعت با همان کیفیت دارد. شیرسردکن به نام دوغ سرد کن نیز شناخته می شود.

اجزای تشکیل دهنده ی شیر سرد کن

 اجزای تشکیل دهنده ی شیر سرد کن ها شامل مخزن، درب، همزن، بدنه و لوله تخلیه شیر می باشد تمامی قطعات تعبیه شده در دستگاه از استیل استنلس ساخته شده اند و از مقاومت و ایتحکام بالایی برخور دار می باشد، از آن جایی اسن دستگاه به صورت مدام با شیر سروکار دارد در معرض زنگ زدگی می باشد، استیل استنلی که در ساختار این دستگاه به کار رفته است درصد خرابی و پوسیدگی را به حداقل می رساند.برای تخیله شیر از دستگاه بسیار بر روی بدنه شیر سرد کن یک شیر تخلیه ۱ اینچی تعبیه شده است،برای نشان دادن دمای مخزن و محیط شیر سرد کن از نشانگر دما استفاده شده است که به شما امکان کنترل دما را می دهد. این دستگاه مجهز به ترموستات قابل تنظیم می باشد و به شما این امکان را میدهند تا با استفاده از آن دما دستگاه را به طور اتوماتیک کنترل کنید.

 انواع مدل شیر سرد کن

 شیرسردکن ها درابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شود که با توجه به ظرفیت و گنجایش هر دستگاه در فروشگاه های لبنی کاربردی بوده و ومورد استفاده قرار می گیردکه شما می توانید با توجه به فضای فروشگاه و مغازه خود شیر سرد کن مد نظر خود را از ما خریداری کنید.  شیر سرد کن کوچک در فروشگاه های لبنیاتی ، کارگاه های تولید لبنیات، کافی شاپ ها، دامداری ها و دامپروری ها ایستگاه های جمع آوری ها، فروشگاه ها و محل عرضه شیر خام و غیر پاستوریزه و کارخانه های تولید بستنی و کیک و کلوچه، خرید شیرسردکن الزامی می باشد.

 1. شیر سرد کن پلیت
 2. شیر سرد کن لبنیاتی یا فروشگاهی
 3. شیر سرد کن مکعبی
 4. شیر سرد کن استوانه ای
 5. شیر سرد کن تک مخزن
 6. شیر سرد کن دو مخزن
 7. شیر سرد کن دامداری و دام پروری

شیر سرد کن دامداری و دامپروری

 این نوع از شیر سردکن ها معمولاٌ در ابعاد یک تن و دو تنی به صورت افقی و با مخزن عریض طراحی و تولید می شوند، و معمولاً شبیه به تانکر می باشند. در شیر سردکن های دامداری بلافاصله بعد از شیرها دوشیده شدند، که در مخزن هایی که دارای ظرفیت بالای ۱۰۰۰ لیتر نگه داری می شوند، و برای این بتوانند عملیات تخلیه شیرها را انجام دهند،، از یک پمپ تخلیه برای این کار استفاده می کنند. جنس بدنه ی اصلی دستگاه را تماماً از استیل می سازند، و برای این که بتوانند همزن و شیر درون مخزن را به گردش در آورند، از یک موتور بسیار قوی استفاده می کنند.


مشخصات فنی شیر سردکن دامداری

 • جنس بدنه ی داخلی و خارجی دستگاه استیل خالص نگیر
 • به کارگیری از بهترین برندهای موتور از جمله دانفوس، تکامسه، کالترون و…
 • دارای عایق بندی تزریق فوم پلی یورتان
 • مجهز به ترموستات دیجیتال برای کنترل دمای شیر
 • دارای سیستم گردش مداوم شیر در داخل مخزن
 • قابلیت اتصال به پمپ های تخلیه ی شیر
 • مجهز به شیر خودکار تخلیه شیر به ماشین حمل شیرخام
 • مجهز به کندانسور و کمپرسور برای ایجاد سرمای لازم
 • استفاده از الکتروموتور امبراکو برای به حرکت در آوردن همزن
 • • هزینه تعمیر و نگهداری آسان

 شیر سرد کن لبنیاتی

 شیر سرد کن های لبنیاتی در فروشگاه های لبنیاتی و ماست بندی ها مورد استفاده قرار می گیرند، تا بتوانند از فاسد شدن شیرخام که تازه دوشیده است، جلوگیری کنند. این شیر سردکن صنعتی در لیتراژهای مختلف (۱۰۰، ۲۰۰، ۳۰۰، ۴۰۰، ۵۰۰ لیتری) و به صورت ایستاده طراحی و تولید می شوند. بدنه ی از جنس استیل استنلس می باشد، به همین خاطر در برابر پوسیدگی ها و زنگ زدگی ها بسیار مقاوم می باشند. جوشکاری به کار گرفته شده در تولید این دستگاه از نوع جوش میکس آرگون استفاده شده است. مخزن های این دستگاه ها دارای همزن هستند، تا بتوانند به صورت دائم شیرها را در حال چرخش نگه دارند.

شیر سرد کن دو قلو 

 شیر سرد کن دو قلو یکی از انواع مدل های شیر سرد کن صنعتی بوده که یکی از تجهیزات لبنیاتی صنایع برودتی می باشد . این شیر سرد کن دارای دو مخزن مجزا و همچنین دارای دو شیر تخلیه می باشد .

 اغلب از شیر سرد کن دو قلو به صورت دو منظوره استفاده می شود به همین منظور به آن ها شیر سرد کن دو منظوره نیز می گویند. یک مخزن آن به عنوان دوغ سرد کن و دیگر به عنوان شیر سرد کن مورد استفاده قرار می گیرد .

 این شیر سردکن ها قادرند تا در مدت طولانی و حداکثر تا ۳ الی ۴ روز شیر یا دوغ را خنک نگه داری کند و مانع از فاسد شدن شیر شود . این شیرسرد کن ها در صنایع تولید لبنیات، دام داری ها و دامپروری ها، گاوداری ها و.. مورد استفاده قرار می گیرد و به منظور خنک نگه داشتن شیر پس از دوشیده شدن وشیر تازه مورد استفاده قرار می گیرد .

انواع شیر سرد کن برحسب لیتراژ

 • شیر سردکن ۲۰۰ لیتر

 شیر سرد کن ۲۰۰ لیتر در دو مدل تک مخزن و دو مخزن طراحی و تولید می شوند، همزن این دستگاه به صورت اتوماتیک می باشند، که با استفاده از همزن دمای شیر را به یه دمای مناسب می رسانند. از این شیر سردکن در مکان هایی مانند لبنیاتی ها، دامداری ها، گاوداری ها مورد استفاده قرار می گیرند. جنس بدنه ی این محصول تمام استیل بوده، و عایق بندی به کار رفته در این دستگاه تزریق فوم پلی یورتان می باشد.

 • شیر سردکن ۳۰۰ لیتر

 شیر سرد کن ۳۰۰ لیتر در دو مدل تک مخزن و دو مخزن طراحی و تولید می شوند، و بر روی بدنه ی این دستگاه ترموستات دما نصب شده است، که با استفاده از این ترموستات بتوانند دمای شیر را کنترل کنند. همزنی از جنس استیل ضدزنگ بر روی قسمت بالایی این شیر سرد کن قرار گرفته شده اند، که با هم زدن مدام شیر از یکنواختی دمای آن جلوگیری می‌کند. این شیر سردکن دامداری دارای یک موتور قوی می باشد، که قدرت موتور آن نسبت به کارکرد و استفاده آن سه چهارم و یک اسب می‌باشد.

 • شیر سردکن ۵۰۰ لیتر

 شیر سردکن های تک مخزن و دومخزن ۵۰۰ لیتر توانایی خنک نمودن شیر را داشته، و تا چندین روز از فاسد شدن آن جلوگیری خواهد می کند. بدنه ی داخلی مخزن شیر یا دوغ میله، جنس همزن و لوله تخلیه ی آن از نوع استیل بوده، و شیر یا دوغ مورد نظر حتی پس از چند روز قرارگیری در این دستگاه نیز بو و طعم خود را از دست نخواهد داد. این دستگاه قابلیت کار در هر فروشگاه، کارگاه ها لبنیاتی، دام داری و گاوداری را با کم ترین میزان مصرف انرژی را دارد.

 •  شیر سردکن ۱۰۰۰ لیتر

 شیر سردکن های ۱۰۰ لیتر می تواند در مدت زمان کوتاهی حجم زیادی از شیرها را خنک کند، و آن ها را در یک دمای ثابت نگه دارد. به دلیل این که بخش داخلی شیر سردکن برای نگه داری شیرها دارای حساسیت زیادی هستند، به همین خاطر جنس بدنه ی آن ها از نوع استیل می باشد، که در برابر خوردگی یا زنگ زدگی دارای مقاومت زیادی هستند، و هیچ گونه تغییری در رنگ و بوی شیرها ایجاد نمی شود. موتور این دستگاه از نوع دانفوس می باشد، که این نوع از موتورها به خاطر داشتن قدرت زیاد می تواند باعث افزایش راندمان دستگاه و طولانی تر شدن عمر شیر سردکن ها می شوند.

ویژگی های شیر سرد کن  

شیر سرد کن صنعتی دارای بدنه ای از جنس استیل می باشد همچنین همزن به کار رفته در این دستگاه از نوع گیربکسی بوده و از جنس استیل می باشد . مخزن این دستگاه نیز در لیتراژ های مختلف بوده و از استیل استفاده شده دارای دو شیر تخیله  و سیستم خنک کننده . همان طور که گفته شد تمامی قطعات بکار رفته شده در این شیر سرد کن دو مخزن از جنس استیل بوده و دلیل آن ارتباط مستقیم با شیر یا دوغ می باشد . افت کیفیت هر کدام از قطعات روی کیفیت شیر یا دوغ تاثیر داشته باعث کاهش کیفیت شیر می شود .

مزایا ساختاری انواع شیر سرد کن 

 1.  تولید به صورت دو جداره
 2.  مجهز به استانداردهای ISO 9001: 2008
 3.  تولید بر اساس تکنولوژی روز جهانی
 4.  مورد تایید سازمان بهداشت
 5. دارای عایق تزریقی پلی یورتان
 6.  مجهز به موتور امبراکوی اسلوواکی
 7.  سهولت در شستشو
 8.  دارای شیر خروجی استیل برای تخلیه شیر از مخزن دستگاه

مشخصات فنی شیر سرد کن

 • جنس بدنه : استیل
 • جنس وان : استیل نگیر
 • تک قلو و دو قلو هم موجود است
 • از ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ لیتر برای سوپر مارکت با دامداری
 • سیستم عایق : تزریق فوم
 • انتخاب موتور به سفارش مشتری
 • ۲ نوع : استوانه و چهار گوش
 • لوله های رسانا و مسی
 • ترموستات : دیجیتال
 • رادیات : مسی ۲۴ پر
 • فن بزرگ
 • دارای کمپرسور و کندانسور با کیفیت و پر قدرت
 • نصب مایع شکن برای محافظت کمپرسور در شرایط بحرانی
 • دارای سنسور های الکترونیکی برای همزدن خودکار شیر
 • جنس بدنه داخلی و خارجی دستگاه : استیل
 • عایق بدنه با فوم تزریقی پلی اورتان
 • الکتروموتور و گیربکس حلزونی جهت همزدن یکسان
 • شیر تخلیه مدل پروانه ای (۵۰) با قابلیت جابجایی و شستشو آسان
 •  سنسورهای الکترونیکی برای کنترل دمای شیر است
 • کویل و دستگاه با صفحات پیلو پلیتی استیل
 • قابلیت نصب باسکول با صفحه های نمایشگر و دیجیتال

برترین تولید کنندگان دستگاه شیر سرد کن

صنایع برودتی اورست

همانطور که میدانید صنف های شغلی زیادی هستند که محصولاتش شیر تا ترکیباتی با شیر است و به همین دلیل به دنبال دستگاه ها و وسایلی هستند تا بتوانند شیر را برای مدت طولانی همراه با حفظ کیفیت نگهداری کنند.شیر سرد کن یکی از صنایع برودتی پرکاربرد است که جزو محصولات شرکت اورست می باشد و در ادامه بیشتر با این محصول آشنا میشوید.

آدرس سایت صنایع اورست: everestboroodat.com    شماره تماس: ۰۹۱۲۸۳۳۵۴۹۱

صنایع برودتی یخچالسازان

گروه صنعتي یخچال سازان بزرگترين توليد كننده انواع تجهیزات صنایع برودتی ، حرارتی و لبنیات مي باشد که با همت كارمندان ،متخصصان، كارگران و همچنين توزيع كنندگان سخت كوش، خوشنام و پشت كار مديران در كنار سرمايه گذاري تدريجي پايدار با وجود ناپايداري هاي اقتصادي موجود توانسته قدمی بزرگ در پیشرفت و توسعه صنعت و ساخت محصولات حرارتی ،برودتی و لبنیاتی بردارد.

آدرس سایت صنایع یخچالسازان: yakhchalsazan.com   شماره تماس: ۰۹۱۲۸۴۶۴۶۵۳

صنایع برودتی البرز برودت

فروش انواع دستگاه شیر سرد کن ۲۰۰ ، ۳۰۰ و ۵۰۰ لیتری تک مخزن و دو مخزن در صنایع برودتی البرز برودت و توانایی سفارش آنلاین خرید شیرسردکن صنعتی با کمترین قیمت بازار به همراه گارانتی محصولات، شیر سرد کن های خود را به بازار عرضه می کند.

آدرس سایت البرز برودت :alborzboroodat.ir  تلفن تماس :  ۰۹۱۲۸۱۹۵۹۴۷

برخی از بهترین فروشندگان شیر سرد کن صنعتی عبارتند از:

صنایع برودتی اونیور https://univer.ir/
صنایع برودتی آرامیس مارکت https://aramismarket.ir/
صنایع برودتی سردین کالا https://sardinkala.ir/
صنایع برودتی سیلور https://silver-co.ir//
صنایع برودتی ریما سرما https://rimasarma.ir//
صنایع برودتی دنار سرما https://donarsarma.ir//
صنایع برودتی نارنیا سرما https://narniasarma.ir//
صنایع برودتی کولست https://coolest-refrigerator.ir//
صنایع برودتی پرنس سرما https://princesarma.ir//
صنایع برودتی یخچال مارکت https://yakhchalmarket.ir//
صنایع برودتی امین برودت https://aminbrodatsarma.com/
صنایع برودتی اورانوس https://uranoosboroodat.com//
صنایع برودتی زئوس https://zeusboroodat.com/
صنایع برودتی برودت سرما https://brodatsarma.com//
صنایع برودتی کلدسنتر https://coldcenter.org//

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.