نظرسنجي جديد عليه ترامپ | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 4955
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۱۳۹۸ - ۲:۱۶ | 733 بازدید |

نظرسنجي جديد عليه ترامپ

نظرسنجي هاي اخير در ايالات متحده نشان مي دهد که بسياري از آمريکايي هاي لاتين تباري که در سال 2016 ميلادي به ترامپ راي داده بودند، قصد دارند در انتخابات رياست جمهوري سال 2020 آراي خود را به سود رقيب رئيس جمهور فعلي آمريکا به گردش در آورند.
نظرسنجي جديد عليه ترامپ

نظرسنجي هاي اخير در ايالات متحده نشان مي دهد که بسياري از آمريکايي هاي لاتين تباري که در سال ۲۰۱۶ ميلادي به ترامپ راي داده بودند، قصد دارند در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ آراي خود را به سود رقيب رئيس جمهور فعلي آمريکا به گردش در آورند. بر اساس آخرين نظرسنجي انجام شده در فلوريدا، که نتايج آن در شبکه NBC منتشر شده است،
۵۶ درصد از آمريکايي هاي لاتين تباري که در انتخابات رياست جمهوري قبلي به ترامپ راي داده بودند، از اقدام خود پشيمان شده اند. همين نظرسنجي نشان مي دهد که ۳۷ درصد از آمريکايي هاي لاتين تبار در فلوريدا در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۱۶ در کمپين انتخاباتي ترامپ حضور داشتند.
فراتر از آنچه ذکر شد، ۶۶ درصد از آمريکايي هاي لاتين تبار کاليفرنيا که در انتخابات قبلي به ترامپ راي داده بودند نيز اين بار از رقيب وي حمايت کرده اند. اين ميزان در ايالات نيويورک و تگزاس به ترتيب ۷۳ و ۶۹ درصد بوده است. اما سوال اصلي اينجاست که آمريکايي هاي لاتين تبار که يک اقليت در ايالات متحده محسوب مي شوند، چگونه مي توانند معادلات انتخاباتي در اين کشور را تغيير دهند؟
پاسخ اين سوال را بايد با توجه به ساختار انتخاباتي الکترال در آمريکا تبيين کرد. در برخي ايالات آبي ( که آراي آنها به صورت سنتي به حزب دموکرات تعلق دارد) افزايش يا کاهش قبال لاتين تبارها نسبت به ترامپ تغييري در نتايج کلي انتخابات نخواهد داد. به عنوان مثال، کاليفرنيا ايالتي آبي است که آراي آن به صورت سنتي به حزب دموکرات تعلق دارد. اين قاعده در خصوص انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ نيز صادق است. در برخي ايالات جنوبي و قرمز آمريکا ( که آراي آنها به صورت سنتي به جمهوري‌خواهان تعلق دارد ) نيز آمريکايي هاي لاتين تبار قدرت تغيير موازنه بازي به ضرر ترامپ را نخواهند داشت. با اين حال، آمريکايي هاي لاتين تبار در ايالات خاکستري مي توانند معادله را به ضرر ترامپ تغيير داده و حتي خود به تنهايي، برنده نهايي انتخابات رياست جمهوري آمريکا را تعيين کنند!
پشيماني ۵۶ درصد از آمريکايي هاي لاتين تبار از راي قبلي خود به ترامپ در ايالت مهم و سرنوشت ساز فلوريدا، بدترين خبر ممکن براي ترامپ محسوب مي شود. اگر اين آرا به سود نامزد حزب دموکرات هدايت شود، وي با اختلافي اندک بازي را به بايدن ( يا هر يک از رقباي احتمالي خود ) خواهد باخت و کل آراي الکترال آن ايالات را از دست خواهد داد. نبايد فراموش کرد که با توجه به رقابت تنگاتنگ دو حزب دموکرات و جمهوري‌خواه در ايالت خاکستري ، آراي آمريکايي هاي لاتين تبار در رقم خوردن پيروزي يا شکست نهايي ترامپ موثر خواهد بود.
يکي از مواردي که ترامپ نسبت به آن نگران به نظر مي رسد، دعوت گسترده باراک اوباما و همسرش ميشل اوباما از آمريکايي هاي لاتين تبار براي حضور در رقابت‌هاي انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ است. ترامپ به خوبي مي داند که راي گسترده آمريکايي هاي لاتين تبار به رقيب دموکرات وي در ايالات خاکستري و سرنوشت ساز،
مي تواند سند شکست وي در انتخابات رياست جمهوري آينده را امضا کند، ضمن آنکه براي جبران اين مسئله و دلجويي از مهاجرين و
رنگين پوستاني که در ايالات متحده از سياست‌هاي ترامپ به ستوه آمده اند طي ۱۷ ماه باقيمانده تا انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ آسان به نظر نمي رسد!

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.