کسب و کارتان را با اینستاگرام متحول کنید! | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 47903
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵ | 156 بازدید |

کسب و کارتان را با اینستاگرام متحول کنید!

امروزه تصور ارتباط میان انسان ها بدون استفاده از ابزارهای ارتباطی به خصوص شبکه های اجتماعی تقریبا به امری ناممکن تبدیل شده است. همه­ی ما دقایق یا ساعتی از روز را به حضور و فعالیت در شبکه های مجازی صرف می کنیم. اینستاگرام یکی از این شبکه های اجتماعی است و در حال حاضر تبدیل به پرمخاطب ترین و محبوب ترین شبکه اجتماعی در بین ایرانیان شده است.
کسب و کارتان را با اینستاگرام متحول کنید!

امروزه تصور ارتباط میان انسان ها بدون استفاده از ابزارهای ارتباطی به خصوص شبکه های اجتماعی تقریبا به امری ناممکن تبدیل شده است. همه­ی ما دقایق یا ساعتی از روز را به حضور و فعالیت در شبکه های مجازی صرف می کنیم. اینستاگرام یکی از این شبکه های اجتماعی است و در حال حاضر تبدیل به پرمخاطب ترین و محبوب ترین شبکه اجتماعی در بین ایرانیان شده است.

اینستاگرام در تسخیر ۳۵ میلیون کاربر ایرانی

اپلیکیشن اینستاگرام با بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر، پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی دنیا لقب گرفته است. جالب است بدانید ایرانیان هم حضور پر رنگی در تقویت این آمار داشته اند و ایران هفتمین کشور در دنیا است که از اینستاگرام استفاده می کند. تقریبا از بین هر ۲ نفر ایرانی، یک نفر کاربر اینستاگرام است و این یعنی حضور تقریبا ۳۵ میلیون حساب کاربری ایرانی در پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی دنیا !

تاثیر اینستاگرام در زندگی اجتماعی افراد

شبکه اجتماعی اینستاگرام در ابتدا با هدف ایجاد ارتباط و تعامل بین افراد از طریق به اشتراک گذاری عکس و ویدیو به وجود آمد و به مرور بر قابلیت ها و امکانات آن افزوده شد. تمرکز اینستاگرام بر این قابلیت، یعنی امکان به اشتراک گذاری عکس و فیلم، باعث شد این شبکه اجتماعی به سرعت جایگاه ویژه ای در بین افراد پیدا کند. شما می‌توانید به راحتی در اینستاگرام حلقه‌ی مخاطبان و دوستان خود را گسترش دهید و ارتباط بهتری با آنها داشته باشید، همچنین تصاویر و اطلاعاتی که دوست دارید را با آن‌ها به اشتراک بگذارید یا از تصاویری که مخاطبین شما به اشتراک میگذارند، استفاده کرده و حتی الهام بگیرید.

اهمیت اینستاگرام در پیشرفت کسب و کار

به گزارش ایران سوشیال با حضور بیش از ۳۵ میلیون کاربر ایرانی در اینستاگرام، چشم پوشی و غفلت از این فرصت رایگان برای حضور کسب و کارها و ارائه محصولات و خدماتشان در این شبکه اجتماعی گسترده، صحیح به نظر نمی رسد. اینستاگرام با فراهم نمودن بستری مناسب جهت تعامل افراد، نشان داد که ابزاری قدرتمند برای کسب و کارها محسوب می شود و می تواند سبب دیده شدن محصولات و یا خدمات ارائه شده توسط شما گردد. به واسطه این اپلیکیشن شما قادر خواهید بود کسب و کار خودتان را در مدت زمان کوتاهی راه اندازی کنید و میزان فروش محصولات یا خدمات خود را چندین برابر نمایید. اگر هنوز هم در استفاده از اینستاگرام برای رونق کسب و کارتان دچار شک و تردید هستید، بهتر است بدانید ترکیب محتوای بصری (عکس و ویدیو) و محتوای متنی (کپشن­ها و توضیحات نوشتاری) در اینستاگرام، تاثیری مضاعف و شگرف در به خاطرسپاری برند و بیزینس شما دارد چرا که مغز انسان قادر است تصاویر و محتوای بصری را به مدت طولانی تری در حافظه نگه­داری نماید. همچنین بخش اعظم اطلاعاتی که انسان ها به طور روزانه به دست می آورند و ارتباطاتی که برقرار می کنند، از راه دیدن و مشاهده کردن میسر می شود.

چرا کسب و کار شما به اینستاگرام نیاز دارد؟

” آیا کسب و کار من به اینستاگرام نیاز دارد؟ ” این سوالی است که ممکن است ذهن شما را نیز درگیر کرده باشد. در پاسخ به این سوال باید با قطعیت بگوییم که بله! بدون شک بیزینس شما نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود و کسب و کار شما در هر مرحله ای که باشد، اینستاگرام برای شما مفید است. البته اگر تا این لحظه یک حساب کاربری اینستاگرام برای کسب و کار خود نساخته اید، باید بدانید که صدها و شاید هزاران رقیب دیگرتان از این فرصت طلایی استفاده کرده و از اینستاگرام برای توسعه و پیشرفت کسب و کارشان بهره گرفته اند. پس به اینستاگرام به شکل یک برگ برنده نگاه کنید و فرصت را غنیمت بشمارید. هر چه سریعتر دست به کار شوید و همین امروز حساب کاربری کسب و کارتان را بسازید. اگر ایده ای برای پست گذاشتن و یا انتشار محتوا ندارید نا امید نشوید. با برنامه ریزی مناسب و مقداری خلاقیت و پشتکار متوجه خواهید شد که موارد بسیاری هستند که می توانید آن ها را فالوورها یا مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

هرگز از نقش فالوورهای اینستاگرام در پیشرفت کسب و کارتان غافل نشوید. فالوررها یا دنبال کنندگان حساب کاربری اینستاگرام­تان مهم ترین عامل در پیشرفت کسب و کار و حرفه شما هستند. برای فالوورهای خود زمان کافی اختصاص دهید و سعی کنید محتوایی که منتشر می کنید به قدر کافی جذاب باشد تا به جذب فالوور بیشتر برای اینستاگرام خود کمک کنید. این را بدانید که استفاده از شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام کم هزینه ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای تبلیغات است. شاید تا همین چند سال پیش اگر قصد داشتید کسب و کارتان را در معرض دید مخاطبین قرار دهید، مجبور به صرف هزینه گزافی بودید. اما امروزه اینستاگرام این امکان را به راحتی در اختیار شما قرار داده است. کافیست برای پیج اینستاگرام خود وقت کافی اختصاص دهید و سعی کنید تعداد فالوور اینستاگرام حساب کاربری­تان را افزایش دهید. بد نیست بدانید حدود ۸۰ درصد از کاربران اینستاگرام حداقل یک کسب و کار را فالو کرده اند و ۷۲ درصد از کاربران اظهار دارند که حداقل یک محصول از طریق اینستاگرام خریداری کرده اند. با توجه به پیشرفت کسب و کارها از طریق اینستاگرام، می توانیم با قطعیت به این نکته اشاره کنیم که  اگر کسب و کاری از این اپلیکیشن برای گسترش تعداد مشتریان و معرفی کالاها و خدمات خود به دیگران استفاده نکند قطعا سهم بزرگی از بازار را از دست خواهد داد. شرکت های کوچک و بزرگ و یا حتی کسب و کارهای خانگی نیز می‌توانند از قابلیت های اینستاگرام برای بازاریابی برند، محصولات و خدمات خود استفاده کنند.

چگونه از اینستاگرام برای رشد کسب و کار خود استفاده کنیم؟

اکنون که از اهمیت اینستاگرام در توسعه کسب و کار خود آگاه شده اید، باید بدانید که چگونه از اینستاگرام برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنید. رونق کسب و کار شما تا حد زیادی وابسته به حساب کاربری­تان است. یک پیج اینستاگرام خوب و جذاب تمام آن چیزیست که به آن نیاز دارید. داشتن حساب کاربری اینستاگرام در ابتدا امری ساده است اما اداره آن به نحوی اثربخش که به قدر کافی برای مخاطبان جذاب باشد، مستلزم پشتکار، صبر و حوصله است. پیج اینستاگرام شما باید به حد کافی چشمگیر باشد که منجر به جذب مخاطبین و مشتریان شما شود و آن ها را تبدیل به فالوورهای وفادار کند. قطعا لازمه چنین کاری، تولید محتوای غنی است. پس آن را دست کم نگیرید و برای مخاطبانتان محتوای کاربردی تولید کنید. موضوع مهمی که باید همیشه به خاطر داشته باشید این است که فالوور اینستاگرام حرف اول را در کسب و کار شما می زند و با وجود آن هاست که بیزنس­تان رشد خواهد کرد. بنابراین برنامه مناسبی برای افزایش تعداد آن ها در نظر بگیرید. این نکته را در نظر داشته باشید که قرار نیست کسب و کارتان یک شبه متحول شود و هر روز تعداد زیادی فالوور جذب کنید بلکه این کار تنها به مرور زمان و با پشتکار شما محقق خواهد شد. با این وجود استفاده از ترفندهایی نظیر خرید فالوور می تواند کارساز باشد و شما را در راه یاری نماید. خرید فالوور امری مهم است، لذا این کار را تنها به کمک افراد متخصص انجام دهید تا تبعات منفی در پی نداشته باشد. برای خرید فالوور می توانید از خدمات سایت هایی مثل goldfollower استفاده کرده و میزان فالوورهای پیج اینستاگرام خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

در ادامه سعی کنید بصورت منظم اقدام به ارسال محتوا کنید. تلاش داشته باشید تا این کار را به صورت روزانه و به دفعات متعدد و در زمان هایی مشخص انجام دهید تا تعاملی مناسب و دو سویه با مخاطبان خود برقرار سازید. این روش به شما کمک می کند تا سریعتر به تعداد قابل قبولی از مخاطبین در شبکه اینستاگرام دست یابید.

با به کارگیری این نکات مهم اما ساده می توانید از اینستاگرام به عنوان یک سکوی پرتاب برای کسب و کارتان استفاده کنید و بیزنس­ خود را به راحتی ارتقاء دهید.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.