عهد مردمی وکلای ملت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 44442
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۶:۱۸ | 202 بازدید |
نمایندگان مجلس از بیانات رهبر حکیم انقلاب قدردانی کردند

عهد مردمی وکلای ملت

خانه ملت این روزها پویاتر از گذشته درصدد رفع مشکلاتی است که ریشه آن‌ها به نوع نگاه و مدیریت فشل کسانی برمی‌گردد که از هشت سال قبل با شعار «چرخاندن چرخ اقتصاد» وارد پاستور شدند، اما بعد از حدود سه هزار روز آنچه به‌جای گذاشته‌اند چرخ‌های به‌گل‌نشسته اقتصادی است؛ چرخ‌هایی که باعث فشار سنگین به مردم شده و آن‌ها را ناامید به تدبیرهای ادعایی کرده است و حتی به خاطر عملکرد دولت روحانی و حامیان آن‌ها یعنی جریان حزبی موسوم به اصلاح‌طلب، زمزمه‌های مشارکت حداقلی به گوش می‌رسد.
عهد مردمی وکلای ملت

وحید عظیم‌نیا
خانه ملت این روزها پویاتر از گذشته درصدد رفع مشکلاتی است که ریشه آن‌ها به نوع نگاه و مدیریت فشل کسانی برمی‌گردد که از هشت سال قبل با شعار «چرخاندن چرخ اقتصاد» وارد پاستور شدند، اما بعد از حدود سه هزار روز آنچه به‌جای گذاشته‌اند چرخ‌های به‌گل‌نشسته اقتصادی است؛ چرخ‌هایی که باعث فشار سنگین به مردم شده و آن‌ها را ناامید به تدبیرهای ادعایی کرده است و حتی به خاطر عملکرد دولت روحانی و حامیان آن‌ها یعنی جریان حزبی موسوم به اصلاح‌طلب، زمزمه‌های مشارکت حداقلی به گوش می‌رسد. به دیگر سخن بانیان وضع موجود یعنی دولت روحانی و مدعیان اصلاحات عامل بی‌اعتمادی مردم به صندوق رأی هستند و عملکرد دیگر قوا نیز ذیل عملکرد فشل دولت به حاشیه رفته است ازاین‌جهت باید برای ترمیم نگاه مردم و اطمینان‌بخشی به آن‌ها که «نوع تفکر» در اداره کشور مهم است، به رونق انتخابات کمک کنیم و ان‌شاءالله نیز چنین خواهد شد. 
مصوبه‌های مهم مجلس شورای اسلامی ازجمله «طرح مالیات بر عایدی سرمایه»، «اصلاح طرح اصلاح قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه‌ای حسابداران» و «اصلاح جزئیات طرح موادی از قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی نفت خام و میعانات گازی» ازجمله اقدامات امیدبخشی است که می‌تواند ریل‌گذاری مناسبی برای دولت آینده تلقی شود. البته دولتی که به معنی واقعی کلمه به ظرفیت‌های داخلی کشور اعتقاد داشته باشد و «زانوی قوی خودی» را با «عصای لرزان بیگانه» جابه جا نکند؛ اقدامی که شوربختانه در هشت سال گذشته صورت گرفت و باعث وضع فعلی شد. 
انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی هرسال در دهه اول خرداد یعنی در سالگرد آغاز به کار مجلس، برگزار می‌شود. دومین انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس یازدهم نیز هفته گذشته برگزار شد و نمایندگان طبق روال هرساله، پای صحبت‌های رهبر معظم انقلاب نشستند. البته سنت دیدار هرسال نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر حکیم انقلاب، طبق اکثر دیدارهای اخیر به دلیل ضرورت رعایت قواعد بهداشتی به‌صورت تصویری برگزار شد. 
رهبر معظم انقلاب در بخش ابتدایی بیاناتشان در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، عملکرد مجلس شورای اسلامی در سال اول را قابل‌قبول دانستند و گفتند «بحمدالله مجلس در یک سالی که گذشت نشان داد که هم پرتلاش است، هم دارای همت بلند است، هم کارآمد است. مواردی که رئیس محترم مجلس در این نطق گویا و پرمطلب بیان کردند، حقیقتا انسان را خرسند می‌کند؛ البته گزارش‌های دیگری هم در این زمینه ما داشتیم که مؤید همین معانی است. بحمدالله حضور نیروهای جوان و پرتوان در کنار نیروهایی که یا سوابق تقنینی دارند یا سوابق اجرایی دارند، موجب شده است که این مجلس بحمدالله توفیقات خوبی را به دست بیاورد؛ هم در زمینه‌ تصویب تعداد معتنابهی از لوایح و طرح‌ها در موضوعات مهم و هم درزمینه‌ حضور مردمی؛ حضور در میان مردم و دیدن صحنه‌های واقعی زندگی مردم که این سفرهای استانی رئیس محترم مجلس و رؤسای کمیسیون‌ها و بعضی از نمایندگان محترم حقیقتا حرکت و اقدام بسیار خوبی است و باید ان‌شاءالله ادامه پیدا کند. عزیزان من! حضور در کنار مردم را ترک نکنید. یکی از موفّقیّت های بزرگ این است که بتوانید در کنار مردم باشید و در کنار مردم بمانید.»
پیرو منویات رهبر معظم انقلاب که متن کامل آن در پایگاه اطلاع‌رسانی ایشان منتشرشده است، محمدباقر قالیباف در نطق قبل از دستور نشست علنی روز یک شنبه مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه خود می‌دانم در شروع جلسه تقدیر و تشکر کنم از اینکه مقام معظم رهبری این منت را بر یکایک ما نمایندگان گذاشتند و دعوت ما را پذیرفتند که بلافاصله بعد از اولین روز از آغاز اجلاسیه دوم مجلس یازدهم توفیق داشتیم در محضر ایشان باشیم. وظیفه‌دارم از رهنمودها و هدایت‌های ایشان در عملکرد مجلس تشکر کنم، همین‌جا به محضر ایشان و ملت عزیز و شریف ایران عرض می‌کنم ما فرامین، دستورات و رهنمودهای ایشان در حوزه‌ای که مربوط به رفتار یکایک ما در حوزه نمایندگی است را رعایت خواهیم کرد، این نکات را تکلیف قانونی و شرعی خودمان می‌دانیم، آن‌ها را به کارخواهیم بست و به آن توجه خواهیم کرد. ثابت خواهیم کرد که این نکات را در رفتار، گفتار و عمل مان اجرا می‌کنیم و در خدمت مردم عزیزمان برای تحقق حل مشکلات مردم خواهیم بود. وظیفه داشتم این تشکر را از طرف تک‌تک نمایندگان و هیئت‌رئیسه اعلام کنم. 
همچنین بیش از ۲۶۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در قدردانی از فرمایشات رهبر انقلاب در آغاز اجلاسیه دوم مجلس یازدهم بیانیه‌ای را تهیه کردند که از تریبون رسمی مجلس قرائت شد. 
متن بیانیه بدین شرح است: بسم‌الله الرحمن الرحیم. بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز اجلاسیه دوم مجلس یازدهم و توصیفات ویژه ایشان از عملکرد یک‌ساله مجلس با عناوینی همچون پرتلاش، کارآمد، بار ما را در مجلس انقلابی سنگین‌تر کرد. چه توفیقی بالاتر از اینکه بعد از یک سال تلاش برای حل مشکلات مردم در مجلس شورای اسلامی و باوجود همه تخریب‌ها و برخی نقاط ضعف مفتخر به مدال باارزش کارآمدی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم.
ضمن تقدیر و تشکر از این بیانات سراسر هدایت و تذکرات دلسوزانه و پدرانه  باایشان و ملت شریف ایران عهد می‌بندیم و در اجرای فرامین و تذکرات رهبر معظم انقلاب اسلامی، چه آن دسته از نکاتی که به حوزه رفتارهای فردی نمایندگان مربوط می‌شود و چه آن دسته از نقاط آسیب شناسانه ایشان که به عملکرد مجلس مربوط است، همه توان و تلاش خود را به‌کارگیریم و ان‌شاءالله بار سنگین مسئولیت در مجلس را با قوانین مؤثر و کارآمد و نیز نظارت‌های دقیق و اثرگذار به انجام رسانیم. 
همچنین عهد می‌بندیم در اجرای توصیه مهم ایشان مبنی بر اینکه حضور در میدان و حضور در کنار مردم را ترک نکنیم، همیشه در کنار مردم به‌عنوان، ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی بمانیم و برای حل مشکلات مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم. 

نویسنده : وحید عظیم نیا |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.