فوتی های کرونایی در تهران سه برابر شد/آماده باش در بهشت زهرا | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 41230
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۰:۱۹ | 144 بازدید |

فوتی های کرونایی در تهران سه برابر شد/آماده باش در بهشت زهرا

خیر چهارم کرونا آغاز شد.مردم به سفر رفتند اما در روز طبیعت تمامی پارک ها در تهران تعطیل شد. مدیر عامل سازمان بهشت زهرا از افزایش سه برابری فوتی های کرونا در سه روز گذشته خبر داد.
فوتی های کرونایی در تهران سه برابر شد/آماده باش در بهشت زهرا

بعد از پایان یافتن تعطیلات نوروزی خیز جدید کرونا آغاز و بسیاری از شهرها تغییر رنگ دادند.

قبل از عید هشدارهای درباره سفر رفتن داده شد اما اجازه سفر صادر و بسیاری از مردم به تعطیلات رفتند.رعایت پروتکل های بهداشتی کم شد و چند روز بعد از اتمام تعطیلات میزان فوتی در تهران ۳ برابر شد.

آمار بالا رفته و از ۲۰ نفر فوتی کرونایی به ۶۰ نفر رسیده ایم

سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا شهرداری تهران در این باره گفت: ۳ روز است آمار بالا رفته و از ۲۰ نفر فوتی کرونایی درروز به ۶۰ نفر رسیده ایم.

وی ادامه داد: بچه های بهشت زهرا ۱۳.۵ ماه است که تلاش می کند و جانشان را در طبق اخلاص گذاشته اند.
شهروندان به سفر رفتند و به گفته مسوولان وزارت بهداشت در ایام تعطیلات نوروزی ۱۵ هزار نفر کرونا مثبتی که از ابتلایشان آگاهی داشته‌اند نیز اقدام به جابجایی کرده‌اند.

چهار هزار و ۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه

بر اساس این گزارش از ۱۴ تا۱۵ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۶۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۵۷۲ نفر از آنها بستری شدند.

‎مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۹۳۲ هزار و ۷۴ نفر رسید. متاسفانه در طول این مدت، ۱۶۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۳ هزار و ۱۶۰ نفر رسید.

تا کنون یک میلیون و ۶۵۰ هزار و ۵۶۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. چهار هزار و ۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

‎ تا کنون ۱۳ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۱۱۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
‎در حال حاضر ۴۷ شهرستان قرمز و ۱۲۶ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت “از” و “به” شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است.
‎ همچنین ۲۴۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

حالت آماده باش در بهشت زهرا/ در روز ۱۴ و ۱۵ فروردین میزان فوتی های ناشی از تصادف بیشتر بود

ناهید خداکرمی عضو شورای اسلامی شهر تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: از اواسط دی ماه ۱۳۹۹ میزان مرگ خطی بود از نیمه دوم فروردین آمار بالا رفته و به ۵۸ نفر فوتی هم در روز رسیده ایم.بهشت زهرا در عید حالت آرامی داشت اما دوباره با افزایش مرگ و میر حالت آماده باش و بحرانی پیدا کرده است.

وی ادامه داد: اما کادر بهشت زهرا مثل همیشه امور را رتق وفتق می کنند و البته این را هم بگویم که در روز ۱۴ و ۱۵ فروردین میزان فوتی های ناشی از تصادف بیشتر بوده و همین امر هم بار کاری را زیاد کرده است.

در روزهای اخیر شیوع کرونا افزایش بیشتری یافته و بیمارستان ها به حالت آماده باش درامده اند. نادر توکلی معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران تاکید کرد که شیوع بیماری کرونا در روزهای اخیر سبب شده که همه بیمارستان های تهران به حالت آماده باش درآیند.سعی شده بیمارستان ها وارد فرایند فعالیت های غیر اورژانسی،نشوند تا امکان پذیرش بیماران کرونایی به صورت حداکثری فراهم شود.

| منبع خبر : فارس
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.