مدیران امکان فعالیت تشکل های مردمی را فراهم کنند | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 37586
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۹ | 457 بازدید |
پیرهادی:

مدیران امکان فعالیت تشکل های مردمی را فراهم کنند

محسن پیرهادی رئیس فراکسیون مدیریت شهری به افزایش مشارکت های مردمی در اداره مناطق شهری و روستایی اعتقاد راسخ دارد و در زمینه پرهیز از سیاسی شدن شوراها بارها هشدار داده است.
مدیران امکان فعالیت تشکل های مردمی را فراهم کنند

محسن پیرهادی رئیس فراکسیون مدیریت شهری به افزایش مشارکت های مردمی در اداره مناطق شهری و روستایی اعتقاد راسخ دارد و در زمینه پرهیز از سیاسی شدن شوراها بارها هشدار داده است.

محسن پیرهادی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: گام برداشتن برای تقویت و میدان دادن به تشکل های مسئله محور و مردم نهاد، انجمن ها، سمن ها، شوراهای محله، کانون های محله ای ضرورت اساسی در تقویت نقش مردم در مدیریت شهری است.

ضرورتی کم رونق که خیلی از سوی مردم و مسئولان جدی گرفته نمی شود.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است: ریشه این کم اقبالی و عدم توجه مردم به موضوع مهم تشکل یابی و کار جمعی در کشور ما بیشتر از آنکه سیاسی باشد فرهنگی است.

برخی از مردم به واسطه کم کاری و عدم حمایت دولتها و نهادها واقعا رغبتی برای کارهای جمعی و عهده دار شدن مسئولیت های اجتماعی ندارند.

وی اظهار داشت: در کنار این بی رقمی اجتماعی به کار جمعی اما نکته قابل اتکا و امید بخش این است که ورود تشکل های مردمی به بحث محرومیت زدایی، پیگیری امور سلامتی ، حمایت از کودکان کار ، زنان و موارد این چنینی و تاثیر گذاری بیشتری از طیف بندی ها و گروه های سیاسی داشتند و هم عضو گیری بهتری داشته اند.

پیرهادی تاکید کرد: توجه به فعالیت تشکل ها باید مورد توجه مدیران مربوطه قرار گیرد.

مثلا در حوزه مباحث شهری و در زیر مجموعه شهرداری ها می توان لوازم و نیازهای اولیه فعالیت سمن ها را تامین کرد.

نیازهایی همچون فضای مناسب برای فعالیت این تشکل ها ، حمایت از برنامه هایشان را برآورده کرد و در مقابل از ظرفیت هایشان در تقویت امور اجتماعی  فرهنگی و حتی حوزه سلامت شهر بهره برد.

در امور شهری تشکل های تخصصی چون معماری ، عمرانی، اجتماعی و خدماتی مثل حمایت از زنان بد سرپرست یا زنان سرپرست خانوار، سازمان های مردم نهادی که در زمینه ترک اعتیاد و حمایت از بیماری های خاص مثل اوتیسم، تشکل های زیست محیطی یا خیریه ها و نهادهای این چنینی نقش حائز اهمیتی در تقویت اعتماد عمومی ایفا می کنند و باید مورو توجه و حمایت جدی تر قرار گیرند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.