سرنوشت فلسطين و منطقه را دلارهاي نفتي، دولت آمريکا و صهيونيست‌ها تعيين نمي‌کنند | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 3624
  پرینتخانه » سیاسی, ویژه تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۴ | 485 بازدید |
محمدباقرقاليباف:

سرنوشت فلسطين و منطقه را دلارهاي نفتي، دولت آمريکا و صهيونيست‌ها تعيين نمي‌کنند

محمدباقر قاليباف در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نمازجمعه اين هفته کرج که بعد از راهپيمايي روز قدس برگزار شد، اظهار داشت:روز قدس روز اسلام و مسلمين و روز انسان‌هاي آزاده‌اي است که در مقابل ظلم مي‌ايستند.
سرنوشت فلسطين و منطقه را دلارهاي نفتي، دولت آمريکا و صهيونيست‌ها تعيين نمي‌کنند

محمدباقر قاليباف در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نمازجمعه اين هفته کرج که بعد از راهپيمايي روز قدس برگزار شد، اظهار داشت:روز قدس روز اسلام و مسلمين و روز انسان‌هاي آزاده‌اي است که در مقابل ظلم مي‌ايستند. امروز رژيم صهيونيستي که در سرزمين مسلمين مستقر شده دست نشانده و دست پرورده ظالماني است که در اين کره خاکي به بشريت ظلم مي‌کنند، اگر يک نگاه تاريخي داشته باشيم اين رژيم غاصب يک غده سرطاني است.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام تصريح کرد: از روزي که رژيم صهيونيستي در سازمان ملل رسميت پيدا کرده که البته بيش از ۳۰ کشور در دنيا و همچنين نظام مقدس جمهوري اسلامي هرگز تا به امروز آن را به رسميت نمي‌شناسد، از بين بردن رژيم صهيونيستي يکي از اهداف و وظايف اسلامي و انساني است چرا که اين رژيم، يک رژيم غاصب است. از همان ابتدا درگيري ميان مسلمانان با صهيونيست‌ها آغاز شد. پيش از اين حادثه در فلسطين، يهودي‌ها، مسيحي‌ها و مسلمين در کنار يکديگر زندگي مي‌کردند اما بايد گفت موضوع جنبش صهيونيست متفاوت با بحث مربوط به دين يهود است.
انقلاب اسلامي يک انقلاب الهي است
قاليباف گفت :‌اين انقلاب به رهبري حضرت امام (ره) باعث عزت مسلمين و احياي مجدد اسلام شد. غربي‌ها با مشاهده دوران دفاع مقدس به عظمت انقلاب اسلامي پي بردند. شرق و غرب دو قدرت بودند که انقلاب اسلامي نه به شرق و نه به غرب متکي بود.»
وي ادامه داد: «حضرت امام (ره) فرمودند “راه قدس از کربلا مي‌گذرد”، سخن ايشان يک سخن بسيار دقيق و حکيمانه در برابر استراتژي‌ها و هژموني آمريکا در منطقه خاورميانه است. از زماني که انقلاب اسلامي يک دهه گذشته قدرت گرفت مسلمين به خود آمدند و روز قدس در اين ۴۰ سال اثر فرهنگي و نيز تاثيري که بايد در روح و روان امت اسلامي بگذارد را گذاشت.»
عضو مجمع تشخيص مصلحت با اشاره به جنگ ۳۳ روزه ادامه داد: «رژيم صهيونيستي با افزايش چند برابري قدرتش نسبت به جنگ سال ۱۹۶۷ در برابر فرهنگ انقلاب اسلامي، فرهنگي که متکي بر قرآن، سنت‌هاي الهي و اهل بيت بود؛ شکست خورد. در حقيقت عظمت و اهميت اسلام سياسي امام در اينجا کاملا مشاهده مي‌شود و به آنهايي که سخن از صدور انقلاب مي‌زدند بايد گفت که ما در صدور انقلاب به دنبال کشورگشايي نبوديم بلکه به دنبال اين بوديم تا درک و نقشي که مسلمين دارند را به جامعه منتقل کنيم.»
کشورهاي سرسپرده غرب جايگاهي در ميان مردم‌شان ندارند
او با بيان اينکه امروز آمريکا توجه به ايران دارد و فشار را بر ايران بيشتر مي کند چون به عظمت ايران اسلامي پي برده است، گفت: «ايران اسلامي در خاورميانه مانع هژموني و قدرت آمريکا شده و رئيس جمهور مضحکه آنها هم اعتراف مي‌کند که با اين همه هزينه مجبور هستند با چراغ خاموش در منطقه حضور يابند، آمريکا جرئت تقابل نظامي با ايران را ندارد و از قدرت ايران باخبر است و سرسپردگان غرب ميان مردم خود هم جاي ندارند، معامله قرن معامله ترامپ با چند نفر به اندازه انگشتان يک دست است و اين معامله منجر به شکست مي‌شود، سرنوشت فلسطين و منطقه را دلارهاي نفتي و آمريکاي يهودي و صهيونيستها تعيين نمي‌کنند.»
عضو مجمع تشخيص مصلحت افزود: «مقام معظم رهبري فرمودند: “موضوع فلسطين به دست مردم فلسطين بايد تعيين تکليف شود”. اگر آنها به دنبال دموکراسي هستند بايد اجازه دهند تا فلسطيني‌ها در سرزمينشان دولت خود را انتخاب کنند. طرحي در ذهنشان دارند تا دولتي محدود از فلسطين درست کنند و به فلسطين مي گويند: “حق داشتن نيروهاي مسلح را نداري، مرزهاي تو را شهرهاي صهيونيستي کنترل مي‌کند و حتي گروه‌هاي مبارزي که آنجا هستند بايد خلع سلاح باشند”، اين معامله‌اي است که ترامپ راه‌اندازي کرده است.»
نظام اسلامي الگويي براي تمام کشورهاي اسلامي است
او ادامه داد: «اگر امروز در انقلاب اسلامي، در نظام اسلامي، در حوزه کارآمدي و اداره جامعه مشکلي پيدا شود بدانيد اين باعث ضعيف شدن نه تنها کشور و مردم خودمان مي‌شود بلکه باعث ضعيف شدن ديگر کشورهاي دنيا خواهد شد چرا که اين نظام اسلامي الگويي براي تمام کشورهاي اسلامي و انسان‌هاي آزاده دنيا است. ما امروز اين حس را داريم و با تمام وجود ديديم که چالش اقتصادي در کشور ما يک چالش جدي است و اگر خدايي ناکرده اين چالش بخواهد تداوم پيدا کند باعث نه تنها فشار بر مردم است بلکه باعث مي‌شود تا بقيه دولت‌ها و امت‌هاي اسلامي دچار نااميدي شوند اين نکته را من به عنوان يک خدمتگذار عرض مي‌کنم.»
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: «به حول قوه الهي، کشور و نظام مقدس ما از بُعد سرمايه‌هاي مادي و معنوي، اقتصادي و منابع انساني در اوج خود است. منابع انساني در حوزه مسائل علمي ما به برکت انقلاب اسلامي بوده است.»
قاليباف ادامه داد: «مردمان ما روزهاي سخت دفاع مقدس را گذراندند، تحريم‌هاي گذشته را گذراندند، در سختي‌ها با اين انقلاب حرکت کردند اما امروز دچار زحمت شدند، امروز مردانمان نزد زن،فرزند، داماد، عروس و نوه‌شان سرشکسته و کمرشکسته شدند، اين انصاف و مروت نيست.»قاليباف افزود: «ضعف اقتصادي‌مان در دو نکته است يا افرادي که در حوزه اقتصادي امروز در حال مديريت هستند باور به انقلاب اسلامي، روز قدس و مبارزه با آمريکا ندارند و کدخدا را به جاي خدا قبول مي‌کنند يا آنکه ضعف مديريت ضعف اداره اين بحث است، و حتي مي‌توان گفت هر دو نکته با يکديگر اين ضعف را به دنبال دارد. مي‌خواهم بگويم بايد تصميم بگيرند که شرايط سخت اقتصادي را از بين ببرند، چرا که مي‌توان از اين شرايط عبور کرد.»

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.