رژیم اشغالگر و فتاک | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 34483
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۶:۵۵ | 359 بازدید |

رژیم اشغالگر و فتاک

ترور (فتک) به معنای دقیق کلمه دست زدن به اعمال خشونت‌آمیز همچون قتل، بمب‌گذاری، تخریب برای یک هدف همچون ترس‌انگیزی در دل ساکنان یک منطقه یا ملت است تا به زیر سلطه درآمده و به خدمت گرفته شوند.
رژیم اشغالگر و فتاک

سید صابر شیخ‌الاسلامی
ترور (فتک) به معنای دقیق کلمه دست زدن به اعمال خشونت‌آمیز همچون قتل، بمب‌گذاری، تخریب برای یک هدف همچون ترس‌انگیزی در دل ساکنان یک منطقه یا ملت است تا به زیر سلطه درآمده و به خدمت گرفته شوند.
 در ترور شهید فخری زاده دو هدف توسط عاملین گمراه آن پیگیری می‌شد؛ اولا محروم کردن ملت از دانشمندی برجسته و ثانیا القای این پیام که ادامه راه و ایستادگی و مقاومت هزینه دارد. هدف اول تحقق یافت که ملت حق بر قصاص (که حتما چشم باید در مقابل چشم باشد) را برای خود محفوظ می‌داند، اما دومی که ایجاد ملال و خستگی و ناامیدی است هرگز؛ که اگر ملت ناامید می‌شد بعد از شهادت بهشتی‌ها و مطهری‌ها و آیت‌ها، امثال شهیدان فخری زاده، شهریاری و دیگر عزیزان تربیت نمی‌شد.
حقوق بین‌الملل مجموعه‌ای از اصول و قواعد الزام‌آوری است که بر گونه‌های مختلف روابط بین‌المللی حاکم است. جمهوری اسلامی ایران رژیم اشغالگر قدس را دولت نمی‌پندارد، اما خودشان داعیه دولت بودن دارند بی‌توجه به اینکه لازمه غیرقابل‌انکار عضویت در جامعه ملل التزام به اصول و قواعد حاکم بر آن است یعنی شهروند جامعه جهانی (دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی) ابتدا باید بپذیرند که دنیا جنگل نیست و باید از بنای عقلا تبعیت کنند.
 ماده ۶ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی  و سیاسی به‌عنوان توافقی فراگیر و عرفی بین‌المللی مقرر می‌دارد: حق‌ زندگی از حقوق‌ ذاتی شخص‌ انسان‌ است‌ اين‌ حق‌ بايد به‌موجب‌ قانون‌ حمايت‌ بشود. هيچ‌ فردی را نمی‌توان‌ خودسرانه‌ (بدون‌ مجوز) از زندگی محروم‌ كرد.
در اردیبهشت ۱۳۹۷ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از محسن فخری زاده به‌عنوان چهره‌ای محوری در برنامه هسته‌ای و موشکی ایران اسم برد و گفت که این نام را به خاطر داشته باشید.
این بیان تهدیدآمیز اظهارات مسئول و مدیر یک رژیم است و نه سخنان یک روزنامه‌نگار یا کارشناس سیاسی که برای دولت ایجاد مسئولیت نکند. اظهارات اقرار گونه رئیس رژیم تروریستی اسرائیل با لحاظ قواعد عقلی و حقوقی اثبات گر تروریسم دولتی اسرائیل است. یعنی رئیس یک رژیم شخصا برای قتل شهروندان سایر کشورها برنامه‌ریزی کرده است. این امر از مصادیق بارز تروریسم بین‌الملل است.
در پیش‌نویس اساسنامه دیوان بین‌المللی دادگستری، آمده بود که اصول کلی جرائم بین‌المللی عبارت  از:  نسل زدایی، نقض فاحش حقوق بشردوستانه، (جنایات جنگی) جنایات علیه بشریت و سایر جنایات بین‌المللی است که شامل موارد زیر می شود: ‏
‏‏۱. تروریسم بین‌المللی‏
‏‏۲. حمل‌ونقل غیرقانونی مواد مخدر‏
‏‏۳. مداخله در امور کشورها‏
‏‏۴. سلطه استعمار و دیگر اشکال سلطه
اگرچه واضعین پیش‌نویس از همان ابتدا متوجه بودند  اصلی‌ترین متهم این دادگاه خودشان خواهند بود، لذا در متن نهایی عنوان تروریسم حذف شد اما حقیقت این است که تروریسم بین‌المللی مصداق بارز جرائم بین‌المللی و موجد مسئولیت است.
حال اگر کسی به قتل و ترور عادت کرد چه؟ عادت به قتل از مصادیق افساد فی‌الارض
 از منظر فقهی و جنایتکار حرفه‌ای بین‌المللی از منظر حقوق بین‌الملل است و برای معتاد به قتل چاره‌ای جز از بین رفتن وجود ندارد. به همین دلیل عقلی است که اسرائیل باید از بین برود و محو شود.

نویسنده : سید صابر شیخ‌الاسلامی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.