میزان افزایش شهریه رشته‌های علوم پزشکی آزاد | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 33565
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۰۵ | 159 بازدید |
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران تشریح کرد

میزان افزایش شهریه رشته‌های علوم پزشکی آزاد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران ضمن اشاره به میانگین افزایش شهریه در دانشگاه آزاد، جزییات تسهیلات شهریه‌ای برای دانشجویان علوم پزشکی را تشریح کرد.
میزان افزایش شهریه رشته‌های علوم پزشکی آزاد

علیرضا خوشدل در خصوص نحوه برگزاری کلاس‌های مجازی و عملی گفت: ما از قبل شرایطی را ایجاد کرده‌ایم تا دانشجویان کاروز؛ یعنی افرادی که عملاً پزشک یا پرستار بوده و زیر نظر اساتید کار می‌کنند، در کادر درمان، به صورت جهادی مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

وی درباره دانشجویان کارآموز اظهار داشت: آموزش‌های تئوری این گروه از دانشجویان به صورت مجازی صورت می‌گیرد و آموزش‌های عملی شأن نیز در محیط‌های آزمایشگاهی و مراکز بالینی، بر پا شده است. به عبارت ساده؛ برنامه کارآموزی به صورت مجازی انجام می‌شود و آن دسته از دانشجویان که نیاز به انجام میزان مشخصی کار عملی دارند، به منظور جلوگیری از ازدحام زیاد و ممانعت از قرار گرفتن در معرض بیماری، با ظرفیت یک چهارم در محیط‌های بالینی بیمارستان‌های سفید، مشغول شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران ادامه داد: تمام کادر بیمارستان‌ها، همکاران بالینی ترم آخر پزشکی و اعضای هیأت علمی بالینی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران، به صورت تمام وقت و بدون تعطیلی مشغول کار بوده و طی این ۹ ماه، حتی از مرخص عادی خود نیز استفاده نکرده‌اند.

وی درباره میزان افزایش شهریه‌های رشته‌های علوم پزشکی نیز توضیح داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران عملاً مجری ابلاغیه‌های سازمان مرکزی است. سازمان مرکزی تنها مرجع تصمیم گیر در خصوص تعیین شهریه‌هاست، با این وجود اما مشخصاً شهریه دانشگاه آزاد بطور متوسط در ترم جاری بین ۱۵ تا ۲۰ درصد (در کل مجموعه دانشگاه آزاد برخی رشته‌ها بدون افزایش یا حداقل افزایش را داشته و بعضی از رشته‌ها، کمی بیشتر از ۲۵ درصد) افزایش پیدا کرده و شهریه دانشجویان پزشکی‌ها نیز بسته به رشته، متفاوت است.

خوشدل با اشاره به اینکه به علت هزینه تمام شده بالا در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی، عملاً افزایش شهریه در این رشته‌ها در مقایسه با سایر رشته‌ها بیشتر بوده است، افزود: ما این ترم و هنگام ثبت نام جدید، حس کردیم که بعضی دانشجویان با مشکلاتی مواجه هستند، لذا برای جلوگیری از آسیب آموزشی آنها، درخواست‌هایی از سازمان مرکزی کردیم که الحمدالله با مساعدت روبرو شد؛ مثلاً توانستیم در رشته روانشناسی، تخفیف ۲۵ درصدی بگیریم و در برخی رشته‌های دیگر، حتی با تخفیف تا ۵۰ درصدی برای دانشجویانی که به صورت همزمان تحصیل می‌کنند، موافقت شد. یکی دو رشته دیگر هم شامل این تخفیف ۵۰ درصدی شده‌اند.

وی همچنین به تسهیلات ارائه شده به دانشجویان اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه اکنون امکانی به وجود آمده که تمامی دانشجویان می‌توانند به میزان ۱۰۰ درصد شهریه خود، از تسهیلات وام برخوردار شوند؛ یعنی اگر فردی توان پرداخت شهریه را نداشته باشد، می‌تواند ۱۰۰ درصد شهریه را وام بگیرد و در بازپرداخت آن و تقسیط نیز مشکل چندانی نخواهد داشت.

وی افزود: در حال حاضر دانشجویانی هستند که با مبلغ بسیار جزئی ثبت نام کرده‌اند و در واقع دانشجویی وجود ندارد که به دلیل کمبود شهریه دچار محرومیت یا تعلیق شده باشد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.