مجلس ۱۴ طرح برای بهبود وضعیت معیشت مردم تدوین کرده است | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 30713
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶ | 387 بازدید |

مجلس ۱۴ طرح برای بهبود وضعیت معیشت مردم تدوین کرده است

عضو هیأت رئیسه مجلس، بابیان‌اینکه مجلس برای تحقق اولویت‌هایش مبنی‌بر نجات حوزه اقتصادی کشور، بهبود معیشت مردم و اشتغالزایی ۱۴ طرح تدوین کرده است تاکیدکرد که تلاش‌ درجهت بهبود حوزه اقتصادی باید به گونه‌ای باشد که مردم نتایج آن را در زندگی خود ببینند.
مجلس ۱۴ طرح برای بهبود وضعیت معیشت مردم تدوین کرده است

محسن پیرهادی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اولویت‌های مجلس یازدهم که از ابتدای تشکیل آن تاکنون پیگیری شده است، گفت: اولویت‌های این دوره از مجلس شورای اسلامی بر اساس شعار تبلیغاتی اکثر نمایندگانی که در آن حضور دارند پیرامون نجات حوزه اقتصادی کشور، بهبود معیشت مردم و اشتغالزایی تنظیم شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون نیز در مجلس ۱۴ طرح در جهت بهبود وضعیت معیشت مردم ارائه شده است که در مرحله نهایی شدن هستند، ضمن اینکه یکی از این طرح‌ها تحت عنوان حمایت معیشتی، هفته گذشته در صحن با کسب ۲۰۰ رای به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: مجلس مصمم است برغم محدودیت‌هایی که در زمان تحریم در منابع دولت وجود دارد، اما یک راهی باز کند تا مردم از این تنگنایی که در حوزه اقتصادی ایجاد شده است، رهایی پیدا کنند.

مجلس باید فرصتی برای فعالیت در جهت ایجاد گشایش در معیشت مردم داشته باشد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: کل مجلس با ارائه هر طرحی که به تولید، اشتغال، رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم منتهی شود، همسو با سایر ارکان نظام حرکت می‌کنند، هر چند تصویب قانون از بُعد مراحل کارشناسی، تصویب و اجرا امری زمان‌بر است، از سوی دیگر حدود ۴ ماه است که مجلس شروع به کار کرده و باید فرصت بیشتری داشته باشد تا بتواند در حوزه اقتصادی گام‌های موثر و اجرایی بردارد به گونه‌ای که مردم نتایج تلاش‌های صورت گرفته را در زندگی خود ببینند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: البته سال پایانی فعالیت دولت است و معمولا دولت‌ها در این زمان کم کارتر می‌شوند با این حال امیدواریم با وجود تاکیدهای رهبر معظم انقلاب، مطالبات مجلس شورای اسلامی و انگیزه‌ای که در بین برخی دولتمردان وجود دارد، این دولت کم کاری نداشته باشد تا بتوانیم گشایشی برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ایجاد کنیم./

نویسنده : محسن پيرهادي: |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.