خانواده پادزهر سند ۲۰۳۰ | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 2952
  پرینتخانه » فرهنگی تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۰۵ | 574 بازدید |
رئيس شوراي قرارگاه راهبردي عمار در گفت‌وگو با رسالت عنوان كرد:

خانواده پادزهر سند ۲۰۳۰

بچه‌هايي كه بالا و پايين مي پرند و ورجه وورجه مي‌كنند و يكصدا آهنگي را مي خوانند... شايد يك نفر از آنها هم معني كلمه جنتلمن را نداند، اما براي او ريتم و آهنگي كه پخش مي شود دنياي كودكانه اش را پر از شادي مي كند و كاري به محتوا و كاركرد و خواننده و نوازنده و ... ندارد.
خانواده پادزهر سند ۲۰۳۰

حسن شجاعي
بچه‌هايي كه بالا و پايين مي پرند و ورجه وورجه مي‌كنند و يكصدا آهنگي را مي خوانند… شايد يك نفر از آنها هم معني كلمه جنتلمن را نداند، اما براي او ريتم و آهنگي كه پخش مي شود دنياي كودكانه اش را پر از شادي مي كند و كاري به محتوا و كاركرد و خواننده و نوازنده و … ندارد. ولي معلم و مديري كه در كنار آنها حضور دارد به خوبي از متن و محتواي اين آهنگ آگاه است و آنوقت است كه مشكل اساسي شروع مي شود. قرار بود فرزندان ما در محيطي فرهنگي و اسلامي پرورش پيدا كنند و ما الگويي باشيم براي نسلي كه قرار است آينده انقلاب را بسازد.
پخش كليپ جشن و پايکوبي چند دانش‌آموز با موسيقي نامناسب، اتفاقي بود كه موجب شد تا از مراجع عظام تا وزير آموزش و پرورش و اهالي فرهنگ و آموزش به فراخور جايگاه خود در اين زمينه اظهار نظر كرده و چرايي آن را مورد بررسي قرار دهند.
اينكه اين اتفاق در فضاي فرهنگي فعلي كشور چگونه تا اين اندازه مطرح شده و چرا براي بروز و ظهور اتفاقات اينچنيني از قبل تدابيري انديشيده نشده مبحثي است كه از زواياي مختلف قابل بررسي است. خيلي ها آموزش و پرورش را مقصر اصلي اين اتفاق مي دانند و برخي نيز مجموعه هاي رسانه اي و فرهنگي كشور مانند صداو سيما را به دليل كم كاري درخصوص فرهنگ سازي براي نسل جديد مورد شماتت قرار مي دهند. اما آنچه بايد به آن اذعان شود اين اتفاق فرايندي نيست كه يك شبه اتفاق افتاده باشد و عوامل مختلفي دست به دست هم داده تا شاهد مراسمي خارج از عرف و فرهنگ ايران اسلامي باشيم.
در اين زمينه حجت الاسلام و المسلمين مهدي طائب رئيس شوراي قرارگاه راهبردي عمار طي گفت و گويي با رسالت ضمن اشاره به تلاش دشمنان انقلاب براي نفوذ به اركان فرهنگي نظام خاطرنشان كرد: ترديدي نيست كه طي ۴۰ سال گذشته دشمنان انقلاب اسلامي ايران از ابزارهاي نظامي، اقتصادي و فرهنگي بي شماري براي ضربه زدن به ايران اسلامي استفاده كرده اند اما در تمامي اين مراحل با شكست مواجه شدند. اينبار اما تنها نقطه اي كه براي آنها حائز اهميت است و فكر مي كنند با ضربه زدن به آن مي توانند نظام را با چالش روبه رو كنند حوزه فرهنگي است.
وي ادامه داد: درحال حاضر نيروي جوان و انقلابي ما مورد هجمه دشمن واقع شده و دشمن تلاش دارد تا با ابزارهاي مختلف فرهنگي از جمله سند ۲۰۳۰ از اين نيروي ارزشمند به سود منافع خود سوء استفاده نمايد.
رئيس شوراي قرارگاه راهبردي عمار با اشاره به اينكه وقتي اسنادي مانند ۲۰۳۰ مورد پذيرش مسئولان كشور قرار مي گيرد زمينه براي آزادي هايي با مدل غربي در كشور فراهم مي شود گفت: در اين زمينه اعتراض و گلايه به آنهايي است كه اين اسناد را قبول كرده و در آموزش و پرورش جاري كردند و تا زماني كه مقام معظم رهبري فرياد اعتراض سرندادند اين رويكرد به صورت زيرپوستي در حال اجرايي شدن بود.
حجت الاسلام و المسلمين طائب در ادامه با تاكيد بر اين نكته كه در مدارس ايالات متحده آمريكا هم بسياري از محدوديت ها براي حفظ نسل جوان اين كشور درحال انجام است و تفكيك دختر و پسر حتي در سرويس هاي مدارس نيز پيگيري مي شود تصريح كرد: متاسفانه مسئولاني كه اسناد سند ۲۰۳۰ را امضا و اجرايي كردند به اندازه همتايان غربي خود به حساسيت هايي كه مي تواند اين سند براي نسل جوان ما به دنبال داشته باشد توجه نكردند و چشم بسته آن را تحويل آموزش و پرورش دادند تا ثمره آن اتفاقي باشد كه در اين ايام شاهد آن هستيم.
وي ادامه داد: البته به فرموده مقام معظم رهبري بدنه آموزش و پرورش ما متدين و انقلابي است و شايد كوتاهي و قصور موجب اتفاق اخير شده باشد اما بازهم به عقيده من مقصر اصلي مسئولاني هستند كه مسئوليت مقابله با تهاجم فرهنگي غرب را دارند و در اين زمينه كاهلي مي كنند.
رئيس شوراي قرارگاه راهبردي عمار همچنين وظيفه خانواده را در اين موضوع مهم مي داند اما يادآور مي شود كه مشكل اينجاست كه بايد به آموزش و پرورش اعتماد كرد يا خير. خانواده نهايتا بتواند نقش پادزهر را بازي كند، اما اين وظيفه متوليان آموزش و پرورش كشور است تا از امانت هاي مردم به خوبي صيانت كرده و آنها را بر اساس فرهنگ اصيل اسلامي و ايراني تربيت نمايند.
وي درپايان نقش مراكز فرهنگي كشور نظير رسانه ملي را براي آگاه سازي خانواده ها مهم مي داند و مي افزايد: به عقيده من رسانه ملي وظيفه دارد تا با توليد و پخش برنامه هاي مناسب الگوهاي مناسبي را براي دانش آموزان و خانواد ها مهيا كند تا فرهنگ غرب در قالب محتواهاي گوناگون امكان بروز و ظهور در فضاهاي آموزشي ما را پيدا نكند در غير اينصورت در حوزه فرهنگي و تربيت نسل آينده دچار مشكل خواهيم شد.

نویسنده : حسن شجاعي |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.