روحانی: صهیونیست‌ها دارند مسیر توهین و اهانت به اسلام و پیامبر را مجدداً بازآفرینی می‌کنند | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 29011
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰ | 449 بازدید |

روحانی: صهیونیست‌ها دارند مسیر توهین و اهانت به اسلام و پیامبر را مجدداً بازآفرینی می‌کنند

رئیس جمهور گفت: صهیونیست‌ها و اذناب آنان در دنیا دارند مسیر توهین و اهانت به اسلام و به پیامبر را مجدداً در بعضی از موارد و مجلات از نو باز آفرینی می‌کنند.
روحانی: صهیونیست‌ها دارند مسیر توهین و اهانت به اسلام و پیامبر را مجدداً بازآفرینی می‌کنند

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در آئین بهره‌برداری از طرح‌های ملی سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با تلاش ارزشمند در منطقه ارس؛ مردم آذربائیجان شرقی و مردم کشورمان از این طرح‌ها استفاده خواهند کرد.

وی در ادامه سخنان خود در افتتاحیه طرح‌های مناطق آزاد، اظهار داشت: جزیره قشم یکی از زیباترین جزایر کشور است و جاذبه زیادی برای گردشگری دارد. امسال معیار ما در همه استان‌ها مبارزه خوب با ویروس کرونا و تلاش برای جهش تولید است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: مناطق آزاد برای ما از لحاظ خدمات، گردشگری، تجارت، صنایع، کشاورزی و شرکت‌های دانش بنیان ارزش بسیاری دارد. مناطق آزاد و ویژه ما در سراسر کشور چهره دیگری به خود گرفته است. در ابتدای دولت در سال ۹۲ اعلام کردم مناطق آزاد باید از منطقه واردات به منطقه صادرات تبدیل شود. امروز مناطق آزاد ما تحرک جدیدی به خود گرفته است. 

روحانی خاطر نشان کرد: ما امروز در یک شرایط خاص و ویژه‌ای هستیم. در شرایطی که از یک طرف صهیونیستها در منطقه ما مشغول توطئه هستند و متاسفانه برخی کشورهای مسلمان و عرب منطقه را اغفال می‌کنند لذاباید از دو جنبه نسبت به فلسطین و مردم آن حساسیت داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: از طرف دیگر صهیونیست‌ها و اذناب آن در دنیا دارند مسیر توهین و اهانت به اسلام و به پیامبر را مجدداً در بعضی از موارد و مجلات از نو باز آفرینی می‌کنند چیزی که چند سال پیش بوده است مجدداً به چاپ می رسانند، معنای آن این است که در یک شرایط اساسی در امروز قرار گرفتیم.

روحانی تاکید کرد: ما باید از ایران‌مان، منافع‌مان، اسلام مان و ارزش‌هایمان به خوبی دفاع کنیم. خوشبختانه در سراسر کشور ما امروز در برابر هر حادثه‌ای که پیش می آید چه توطئه صهیونیست‌ها برای سرزمین فلسطین و چه توطئه علیه فرهنگ اسلام مردم حساسیت خودشان را نشان می‌دهند و به جهانیان اعلام می‌کنند که ما همچنان طرفدار مظلومان عالم خواهیم بود و همچنان در برابر قلدر صفتان به خوبی ایستادگی می‌کنیم.

وی با اشاره به سخنان یکی از استانداران در این مراسم اظهار داشت: شما امروز می بینید یکی از استانداران گزارش داد در هرمزگان هم مراسم محرم را به خوبی با حفظ پروتکل انجام دادند و هم مدارس بازگشایی شده و با حفظ پروتکل های بهداشتی، فرزندانشان به مدارس می‌روند و در عین حال بیماری کرونا هم کاهشی است.

رئیس قوه مجریه تاکید کرد: این افتخار ما است که یک عده‌ای فکر می کردند اگر ما اجازه عزاداری و بازگشایی مدارس بدهیم کنترل این بیماری از دست ما خارج‌ می‌شود اما می‌بینیم که فعالیت های فرهنگی، آموزشی، دینی، مذهبی و اقتصادی الحمدالله به خوبی دارد انجام می شود پروتکل ها چون مراعات می شود بیماری هم کاهشی خواهد بود آنچه مهم است این است که ما تا پایان سال و تا پایان مشکل ویروس کرونا اصول حفاظتی و بهداشتی را رعایت کنیم حتی در آن زمانی که واکسن برسد.

روحانی خاطر نشان کرد: اگر چند ماه بعد  حتی اگر واکسن برسد نمی‌دانیم تا چه مقدار تاثیرگذار است و می تواند چه مقدار به کشور ما برای چه زمانی ایمنی بدهد آن هنوز معلوم نیست؛ پس باز هم در همه شرایط اصول بهداشتی را باید مراعات کنیم و در عین حال فعالیت های اقتصادی، فرهنگی و سایر فعالیت های دینی مان را انجام دهیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.