یاران داخلی جریان تحریف! | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 26575
  پرینتخانه » اسلایدر, فرهنگی تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶ | 563 بازدید |

یاران داخلی جریان تحریف!

«نهج‌البلاغه در هجوم ایسم‌ها و ایست‌ها بهترین پناهگاه است» این جمله بامسمای مرحوم محمد دشتی؛پژوهشگر نهج‌البلاغه و بنیانگذار مؤسسه تحقیقاتی امیرالمؤمنین (ع) در مقدمه نهج‌البلاغه‌ای است که او آن را ترجمه کرده است. مولای‌مان علی (ع) در بخشی از خطبه ۱۶ همین کتاب سراسر فصاحت و بلاغت می‌فرمایند: «حق و باطل همیشه در پیکارند و برای هرکدام طرفدارانی است. اگر باطل پیروز شود، جای شگفتی نیست از دیرباز چنین بوده و اگر طرفداران حق اندک‌اند چه‌بسا روزی فراوان شوند و پیروز شوند.»
یاران داخلی جریان تحریف!

وحید عظیم‌نیا
«نهج‌البلاغه در هجوم ایسم‌ها و ایست‌ها بهترین پناهگاه است» این جمله بامسمای مرحوم محمد دشتی؛پژوهشگر نهج‌البلاغه و بنیانگذار مؤسسه تحقیقاتی امیرالمؤمنین (ع) در مقدمه نهج‌البلاغه‌ای است که او آن را ترجمه کرده است. مولای‌مان علی (ع) در بخشی از خطبه ۱۶ همین کتاب سراسر فصاحت و بلاغت می‌فرمایند: «حق و باطل همیشه در پیکارند و برای هرکدام طرفدارانی است. اگر باطل پیروز شود، جای شگفتی نیست از دیرباز چنین بوده و اگر طرفداران حق اندک‌اند چه‌بسا روزی فراوان شوند و پیروز شوند.»
یکی از ساحت‌های برخورد همیشگی حق و باطل تحریف حقایق است که جریان باطل همواره آن را دنبال می‌کند؛ این اتفاق همواره از سوی جریان حقیر باطل روی می‌دهد چه آنکه حق و طرفداران آن نیازی به تحریف ندارند. منظور از تحریف، تغییر دادن حقایق است به‌طوری‌که از خروجی آن، امری مردود محقق شود؛ «تأویل سوء» از حق و حقیقت یکی از مصادیق بارز و پُرکاربرد تحریف به شمار می‌رود.
متفکرشهید استاد مرتضی مطهری – عقبه فکری نظام جمهوری اسلامی ایران – در بخشی از کتاب ارزشمند «حماسه حسینی» – جلد  يك ص ۳۰۶ – می‌نویسد: «وقتی به یهود که اقلیت است نگاه می‌کنیم می‌بینیم این آب‌های زیرکاه بسیار مجهز هستند، لااقل به عوامل تحریف. این‌ها جنبه اثباتی ندارند که مردم را دعوت به یهودی گری کنند، ولی جنبه تخریبی‌شان زیاد است؛ یعنی تخریب مکتب‌های دیگران.»
وقتی سخن از تحریف واقعیات توسط یهودیت مطرح می‌شود، نگاه‌ها به سمت شبکه وحشی صهیونیستی متمرکز می‌شود که رژیم منحوس صهیونیستی به‌عنوان سگ نگهبان رژیم آمریکا در منطقه ما بخشی از آن است. رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ در بخشی از بیاناتشان در دیدار مردم آذربایجان شرقی درباره همین شبکه فرمودند: «دشمنان ما دشمنان بی‌پروایی هستند؛ در رأس آن‌ها شبکه خطرناک و دور از انسانیت صهیونیستی است که بر دولت‌ها و  قدرت‌های غربی تسلط دارند؛ به‌خصوص بر آمریکایی‌ها.
شبکه صهیونیستی – نه رژیم صهیونیستی؛ خود رژیم صهیونیستی یک‌گوشه‌ای از مجموعه‌  استکبار آمریکایی است – که تجارند، پولدار‌های درجه‌یک دنیایند، تبلیغات دنیا دست این‌هاست، بانک‌های دنیا دست این‌هاست، متأسفانه بر بسیاری از کشور‌ها مسلطند؛ بر دولت آمریکا مسلطند، بر سیاست آمریکا مسلطند، بر سیاست بسیاری از کشور‌های اروپایی مسلطند؛ در مقابل این‌ها باید بیدار بود. آمریکایی‌ها طبق نظر آن‌ها عمل می‌کنند و برطبقِ میل آن‌ها عمل می‌کنند.»
ناخدای باخدای انقلاب که طبق آنچه از اندیشکده آمریکن اینترپرایز نقل است «نقشه راه را می‌شناسد و مردم به او اعتماد آمیخته بااعتقاد دارند»، پیش‌تر به تلاش دشمن برای تصویرسازی غلط از ایران اسلامی اشاره‌کرده‌اند؛ تلاشی که ترجمان دیگر همان تحریف است. ایشان ۱۲ مهر ۱۳۹۷ در بخشی از بیاناتشان در همایش ده‌ها هزارنفری «خدمت بسیجیان» در ورزشگاه آزادی درباره یکی از عرصه‌ها‌ی نبرد دشمن فرمودند: «یک تصویرسازی دیگری دارند که آن‌هم به‌شدت غلط و خدعه‌آمیز است و آن تصویرشان از ایران اسلامی است؛ تصویری که سعی می‌کنند در افکار عمومی دنیا آن را ترویج کنند و حتی سعی می‌کنند به خود ما هم، به خود ملت ایران هم، این تصویر را ارائه بدهند، تزریق کنند و ما را قانع کنند به نظرات باطل خودشان در مورد کشورِ ما.
با تکیه‌بر مشکلات اقتصادی‌ای که امروز ما در کشور داریم و واقعیاتی است، این‌ها خیالاتی را در سر کم‌مغز   و بی‌تدبیرشان می‌پرورانند». ایشان در همان سخنرانی از این ضرب‌المثل معروف ایرانی‌ها استفاده کردند که: شتر در خواب بیند پنبه‌دانه/ گهی لپ‌لپ خورد گَه دانه‌دانه.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حدود دو سال بعدازآن بیانات یعنی ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت عید قربان، به‌صورت صریح از جریان تحریف حقایق به‌موازات تحریم سخن گفتند و فرمودند «به‌موازات تحریم – این را درست توجه کنید – یک جریان تحریف هم هست؛ در کنارش یک جریان تحریف هست؛ تحریف حقایق، واژگون نشان دادن واقعیات؛ چه واقعیات کشور ما، چه واقعیات مرتبط با کشور ما؛ این هم یکی از کار‌هایی است که آن‌ها انجام می‌دهند. هدف از این تحریف دو چیز است، دو کار را می‌خواهند انجام بدهند: یکی، ضربه به روحیه مردم است که حالا من عرض می‌کنم که چه جوری می‌خواهند به روحیه‌  مردم ضربه بزنند؛ یکی [هم]آدرس غلط دادن برای رفع مشکل تحریم است. این تحریف در این زمینه‌هاست و با این دو هدف دارد انجام می‌گیرد. پول زیادی هم دارند خرج می‌کنند برای این‌که این حقایق را تحریف کنند. ا لان هم ملاحظه می‌کنید که همین رؤسایشان، وزیرشان، رئیس‌شان، دیگران، خودشان را دارند خفه می‌کنند از بس به اینجاوآنجا سفر کنند، علیه ایران حرف بزنند، مصاحبه کنند، در هر قضیه‌ای اسم ایران را یک‌جوری بیاورند؛ واقعا دارند خودشان را خفه می‌کنند    و این جریان تحریف است که وجود دارد.»
متأسفانه این جریان تحریف، از داخل کشور نیز یارگیری کرده و مو سپید کرده‌های حوزه فریب افکار عمومی در خدمت این جریان هستند. 
البته بعضا هم افرادی معمولا از جنس مسئول و غالبا بالباس سلبریتی به این جریان کمک می‌کنند؛ داستان کسانی که ناخواسته به این شبکه ضد مردمی پاس گل می‌دهند جداست چه آنکه استثنا ، قاعده را نفی نمی‌کند.
این افراد به امور جنگ روانی از قبیل دروغ، شایعه، کلی‌گویی، برچسب‌زدن، ترور شخصیت، توسل به ترس، تظاهر به بی‌طرفی، ایجاد تفرقه و تضاد، تکرار و … واقف هستند.
 یکی از مشهورترین چهره‌های جریان موسوم به اصلاح‌طلب، ۱۸ تیر ۹۹ در  مصاحبه ای قابل‌تأمل با روزنامه سازندگی گفته بود «برخی از اصلاح‌طلبان همچنان وام‌دار فرهنگ حزب‌توده (برچسب‌زنی و انگ‌زنی به مخالفان) هستند.»نوع حرکت جریان تحریف بسیار نرم و چراغ خاموش است؛ به‌طوری‌که اگر کسی از اصل موضوع خبر نداشته باشد، به‌راحتی بافته‌های آن‌ها را باور می‌کند. به عنوان مثال، یکی از چهره‌های مطرح جریان تجدید نظر طلب   ۱۵ تیر امسال در همان روزنامه سازندگی در مطلبی نوشت: «در روزگاری که حتی اقتدا به امام علی [(ع)]و کمک به کودکان محروم هم مجازات دارد…» ظاهرا اشاره او به بازداشت شارمین میمندی‌نژاد سرکرده گروه موسوم به «جمعیت امام علی (ع)»است که در پوشش یک جمعیت خیریه از هیچ توهینی به ساحت مقدس دین و مکتب تشیع و امامان معصوم (ع) ازجمله سیدالشهدا(ع) فروگذار نکرده است.
برگردیم به مطلع این سیاهه؛ «نهج‌البلاغه در هجوم ایسم‌ها و ایست‌ها بهترین پناهگاه است.» مولای‌مان در بخشی از خطبه ۵۰ نهج‌البلاغه درباره علل پیدایش فتنه‌ها می‌فرمایند: «قسمتی از حق و قسمتی از باطل را می‌گیرند و به هم می‌آمیزند.» این جمله، محور چگونگی انجام تحریف است؛ تحریفی که توسط امپراتوری رسانه‌ای شبکه منحوس صهیونیستی انجام می‌شود و برخی خودفروخته‌های وطن‌فروش داخلی نیز در رسانه‌های فارسی‌زبان بیرونی و داخلی به تکمیل این پروژه کمک می‌کنند. اما: یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِئُوا نُورَ الله بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَى الله إِلّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ.

نویسنده : وحید عظیم نیا |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.