شاخص بورس برای فتح قله ۲ میلیون واحد آماده شد | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 25837
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸ | 129 بازدید |

شاخص بورس برای فتح قله ۲ میلیون واحد آماده شد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۵۴هزارواحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۵۵هزار واحد قرار گرفت.
شاخص بورس برای فتح قله ۲ میلیون واحد آماده شد

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۹میلیارد و ۵۳۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۸هزار و ۸۳۶میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۱۱۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵۴هزار و ۷۱۱واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۵۵هزار و ۸۵۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های توسعه معادن و فلزات، بانک پارسیان و فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوروش با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۴۳۹۰واحد، کل (هم‌وزن) ۲۲۶۶۳واحد، قیمت (هم‌وزن) ۱۴۸۸۲واحد، آزاد شناور ۷۴۵۹۸واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب ۴۰۴۱۵و ۱۰۸۸۹۸واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۲۴۵میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۸۵۲میلیارد تومان در ۶۹۸هزار و ۹۱۸نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۸۵واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۲۰۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، بانک دی و ذوب‌آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سنگ‌آهن گهر زمین، نفت پاسارگاد و بیمه کوثر بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.