تاتامی‌ها زیرسایه کرونا خاک ‌می‌خورند | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 25227
  پرینتخانه » مطالب روزنامه, ورزشی تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۸ | 394 بازدید |
محمد بلوطی مدیر سازمان تیم‌های ملی جودو ‌ درگفت و گو با «رسالت» :

تاتامی‌ها زیرسایه کرونا خاک ‌می‌خورند

از تعلیق جودو در حدود یک سال می‌گذرد اما با وجود شیوع کرونا در سال جاری ورزشکاران این حرفه از پای ننشسته‌اند و به تمرینات خود ادامه می‌دهند تا تهدید را به فرصت تبدیل کنند، چراکه اکنون بهترین فرصت برای آماده شدن ورزشکاران و تقویت پایه جودو کشور است تا در آینده نزدیک با تقویت جودوکاران جهش فوق‌العاده‌ای داشته باشیم. 
تاتامی‌ها زیرسایه کرونا خاک ‌می‌خورند

نفیسه امامی 
از تعلیق جودو در حدود یک سال می‌گذرد اما با وجود شیوع کرونا در سال جاری ورزشکاران این حرفه از پای ننشسته‌اند و به تمرینات خود ادامه می‌دهند تا تهدید را به فرصت تبدیل کنند، چراکه اکنون بهترین فرصت برای آماده شدن ورزشکاران و تقویت پایه جودو کشور است تا در آینده نزدیک با تقویت جودوکاران جهش فوق‌العاده‌ای داشته باشیم. 
فدراسیون جودو نیز در این روزهای کرونایی با بهره‌گیری از طرح برگزاری اردوهای آنلاین، وضعیت ملی پوشان خود را رصد می‌کند و سعی در حفظ آمادگی جسمانی آن‌ها دارد. این طرح که برای اولین بار در کشور اجرایی شده، امتیازی برای فدراسیون و جودوکاران محسوب می‌شود تا بدون ریسک از ابتلا به بیماری زیر نظر مربیان تیم ملی، تمرینات خود را انجام دهند.  
محمد بلوطی مدیر سازمان تیم‌های ملی جودو، با اشاره به عدم برگزاری تمرینات ملی پوشان جودوکار به شکل حضوری به «رسالت» گفت: جلسات زیادی را برای حفظ آمادگی جسمانی ورزشکاران در فدراسیون جودو برگزار کردیم تا این‌که با کمک کمیته‌های مختلف و هماهنگی با مربیان تیم‌های ملی و بدن‌ساز در همه رده‌های سنی تمرینات با شیوه‌ای جدید برگزار شود و نتیجه خوبی هم داشته باشد. 
وی با اشاره به نخستین اردوی آنلاین تیم ملی نوجوانان جودوکار زیر نظر مربی بدن‌ساز، گفت: همه ورزشکاران ملی‌پوش جودو  در سطح نوجوانان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای اولین بار در ایران از طریق آنلاین آموزش تمرینات بدن‌سازی دیدند، تا با توجه به اوج‌گیری کرونا، تمرینات لازم را در ایام قرنطینه داشته باشند و در شرایط نسبی آمادگی قرار بگیرند که بعد از اتمام این دوران برای انجام تمرینات رسمی با مشکل روبه‌رو نشوند. 
وی ادامه داد: طراحی این مدل از تمرینات توسط کمیته آموزش مربیان فدراسیون جودو انجام شده است و ورزشکاران منتخب زیر نظر مربیان تیم ملی و هماهنگی با مربیان آن‌ها در شهرستان‌ها و استان‌ها، در حال انجام تمرین هستند. ما تمرینات را برای تیم ملی نوجوانان برگزار کردیم اما ورزشکاران در رده جوانان و بزرگسالان هم ابراز علاقه برای انجام این تمرینات کردند. در این تمرین بازیکنان را محک زدیم تا با فضای آنلاین بیشتر آشنا شوند که به نظرم قابل‌قبول بود.
بلوطی برگزاری اردوی آنلاین تیم ملی جودو را دارای مزایای متعددی دانست و افزود: برگزاری این اردوها علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، آمادگی جسمانی ورزشکاران را حفظ می‌کند، ضمن این‌که وضعیت ورزشکاران توسط فدراسیون رصد می‌شود. اعضای تیم ملی بعد از شیوع کرونا به‌تنهایی تمرینات خود را انجام می‌دادند اما استانداردها لازم را نداشتند.  
مدیر سازمان تیم‌های ملی جودو تصریح کرد: رئیس فدراسیون جودو همکاری زیادی برای برگزاری اردوی آنلاین با ما داشت و از این پیشنهاد حمایت صددرصدی کرد. برگزاری چنین اردوهایی برای تیم‌های ملی بسیار بااهمیت است و به نظر می‌رسد رشته‌های دیگر ورزشی هم می‌توانند از این الگو استفاده کنند تا سطح آمادگی ورزشکاران را حفظ کنند و با اعلام مراجع رسمی در انجام تمرینات به‌طور عمومی، آمادگی کامل داشته باشند. 
بلوطی اضافه کرد: ورزشکاران تیم ملی جودو آمادگی دارند که برنامه‌های بعدی اردوهای آنلاین را به آن‌ها اعلام کنیم. جودوکاران حرفه‌ای در سطح کشور نیز می‌توانند در سالن‌های اختصاصی یا منازل، تمرینات اردوهای آنلاین را انجام دهند تا به سطح بالایی از آمادگی برسند و نتیجه مثبت آن عاید همه ورزشکاران شود.
وی احتمال برگزاری ادامه مسابقات لیگ جودو را رد کرد و گفت: رئیس سازمان لیگ در جلسه‌ای که دو هفته قبل در فدراسیون برگزار شد، برگزاری لیگ جودو را با توجه به شرایط فعلی دشوار اعلام کرد، بنابراین احتمال می‌رود طبق آخرین نتایج به‌دست‌آمده، تیم‌های برتر در مسابقات هفته‌های پایانی برگزاری لیگ به‌عنوان تیم‌های برگزیده معرفی شوند. 
بلوطی با اشاره به وضعیت تمرینات تیم ملی بانوان جودوکار نیز گفت: تیم ملی بانوان هم در حال حاضر امکان انجام تمرین را به شکل عمومی ندارد و برگزاری اردوی آنلاین هم می‌تواند توسط تیم ملی بانوان اجرا شود تا ورزشکاران را در سطح مناسبی از آمادگی برساند. 

نویسنده : نفیسه امامی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.