از خون سردار نمی‌گذریم … | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 24658
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۷:۵۹ | 252 بازدید |

از خون سردار نمی‌گذریم …

«آگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در گزارشی، جنایت آمریکا در ترور سردار شهید حاج قاسم  سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را غیرقانونی دانسته و آن را به مثابه  نقض منشور ملل متحد توصیف کرده است.
از خون سردار نمی‌گذریم …

حنیف غفاری
«آگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در گزارشی، جنایت آمریکا در ترور سردار شهید حاج قاسم  سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را غیرقانونی دانسته و آن را به مثابه  نقض منشور ملل متحد توصیف کرده است. این مقام سازمان ملل متحد تاکید کرده است که مستندات و ادعاهای مقامات آمریکایی مبنی بر تهاجم قریب الوقوع به نیروهای اشغالگر در عراق یا حمله به سفارتخانه های آمریکا در برخی کشورهای دنیا، به اثبات نرسیده و از بنیه و پیوستی  حقوقی برخوردار نیستند. به راستی  اثر وضعی و حقوقی اعلام نظر رسمی سازمان ملل متحد در خصوص پرونده شهادت سردار سلیمانی چه خواهد بود و چه باید باشد؟! 
پاسخ این سؤال مشخص است؛ مقامات آمریکایی به علت نقض قوانین بین‌المللی باید«مجرم» تلقی شده و پذیرای عواقب و تبعات«جرم » خود باشند. مسلما جای «مجرم» نیز در « دادگاه» است و فرجام کار آن نیز«مجازات» است. این یک سیر طبیعی و حقوقی شناخته شده در تمامی دادگاه‌های اداری، جزا، خصوصی، عمومی و … در دنیا محسوب می شود و قطعا هیچ یک از قوانین اساسی و اسناد حقوقی در جهان، تبرئه بدون مجازات«مجرم» را نمی پذیرند، مگر آنکه رضایت«شاکی »جلب شود! مقامات آمریکایی به وضوح می دانند که  در پرونده شهادت سردار سلیمانی، با صدها میلیون نفر شاکی از ایران، سوریه، لبنان، یمن، عراق و دیگر کشورهای مسلمان و حتی غیر مسلمان رو به رو هستند. کسانی که به «سردار‌دل‌ها» عشق می ورزیدند و استقامت آن در برابر تروریسم تکفیری ساخته و پرداخته دست کاخ سفید ، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی را از اعماق وجود می ستودند. بدون شک در این پرونده،رضایت و گذشتی در کار نخواهد بود و تنها «محاکمه» و «مجازات»خواهد ماند! بدیهی است که مجازات نیز باید متناسب با جرم صورت بگیرد و جرم آمریکا مبنی بر ترور شهید سلیمانی نیز به لحاظ کمی و حقوقی غیر قابل محاسبه است.پس در اینجا با واژه ای دیگر  به نام «اشد مجازات» مواجه می شویم که باید در قبال مجرمین این پرونده، شامل رئیس جمهور، وزیر امور خارجه ،رئیس پنتاگون، رئیس ارتش و سایر مقامات ارشد آمریکایی اعمال شود. اگر سازمان ملل متحد و دادگاه‌های بین المللی اصرار دارند تا پرونده به  همین مرحله«غیرقانونی دانستن اقدام آمریکا»ختم شود، سخت در اشتباهند! شاکیان پرونده هیچ گاه از خون سردار خود نمی گذرند. از همان دی‌ماه تلخ سال گذشته ، حکم اعدام ترامپ و دیگر سران کاخ سفید ، آن هم مستند به قانون مجازات اسلامی صادر شده است. با این حال اقرار سازمان ملل متحد نسبت به غیرقانونی و در نتیجه مجرمانه بودن اقدام مقامات آمریکایی نیز دیگر جایی برای فرار مسببان این جنایت از مجازات سخت باقی نخواهد گذاشت. این مجازات، دیر یا زود در انتظار بانیان و عوامل ترور شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و همرزمان آن‌ها خواهد بود. بدون شک منتقمین خون سردار ، برای اجرای حکم مجازاتی که نسبت به آن یقین حاصل کرده اند، منتظر امضا و تأیید  شورای امنیت سازمان ملل متحد یا  دادگاه لاهه نخواهند ماند! هنوز کمی زمان باقی مانده است تا ترامپ و مقامات آمریکایی متوجه نتیجه و تبعات اقدام خونین خود در فرودگاه بغداد شوند…

نویسنده : حنیف غفاری |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.