اعتبارنامه تاجگردون به کمیسیون تحقیق ارسال شد | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 23134
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰ | 222 بازدید |

اعتبارنامه تاجگردون به کمیسیون تحقیق ارسال شد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس ماده ۱۹۴ اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون را به کمیسیون تحقیق ارجاع می دهیم.
اعتبارنامه تاجگردون به کمیسیون تحقیق ارسال شد

اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب گچساران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز بررسی شد.

نهایتا وکلای ملت اخطار علیرضا زاکانی نماینده مردم قم در مجلس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به رأی گذاشته و با ۱۵۹ رأی موافق اخطار وی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وارد دانستند و نهایتا اعتبارنامه تاجگردون به کمیسیون تحقیق اعتبارنامه‌های منتخبان مجلس یازدهم ارسال شد.

نمایندگان مجلس نهایتاً اخطار زاکانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با ۱۵۹ رأی موافقت، ۷۰ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۴ نماینده حاضر در جلسه وارد دانستند که بر این اساس اکثریت نمایندگان نسبت به وارد بودن اخطار زاکانی رأی مثبت دادند.

بر اساس این گزارش اخطار علیرضا زاکانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با استناد به اصول ۹۳، ۸۵، ۷۲ و ۷۳ قانون اساسی عنوان کرده بود: اصل ۸۵ قانون اساسی عنوان می‌کند که حق نمایندگی قائم به شخص است و این حق واگذاری به شعب واگذار نشده است، بنابراین ما نمی‌توانیم چیزی تصویب کنیم که خلاف مذهب و اصول قانون اساسی باشد.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ آیین نامه داخلی مجلس نیز در این خصوص اصلاح شده است و بنابراین باید اخطار بنده به رأی گذاشته شود.

در ادامه نیز محمد باقر قالیباف رئیس مجلس، اخطار زاکانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وارد دانست و آن را به رأی گذاشت اکثریت نمایندگان با اخطار وی موافقت کردند.

بر اساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی کمیسیون تحقیق اعتبارنامه‌های منتخبان مجلس به مدت ۱۵ روز مهلت دارد تا اعتبارنامه منتخب گچساران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بررسی کرده و گزارش آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به صحن علنی مجلس ارسال کند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.