وام ۶‌ میلیونی برای ۱۱۳ هزار راننده به‌دلیل کرونا | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 22573
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۳۰ | 282 بازدید |

وام ۶‌ میلیونی برای ۱۱۳ هزار راننده به‌دلیل کرونا

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری با بیان اینکه در حال رایزنی برای ارائه تسهیلات به شرکت‌های حمل و نقل مسافری زیان‌دیده از کرونا هستیم، گفت: غیر از 2 وام 10 میلیون ریالی، پرداخت وام 60 میلیون ریالی به راننده‌های ناوگان مسافری آغاز شد.
وام ۶‌ میلیونی برای ۱۱۳ هزار راننده به‌دلیل کرونا

داریوش باقرجوان، درباره بسته‌های حمایتی از راننده‌های حمل و نقل مسافری جاده‌ای اظهار داشت: در حوزه بسته‌های حمایتی دولت از رانندگان در دوران شیوع کرونا، ‌هم‌اکنون بسته‌های مختلف در حال ارائه است تا ضرر و زیان ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای خصوصا در بخش مسافری کمی جبران شود و راننده‌ها که در خط مقدم حمل و نقل جاده‌ای هستند و بیشترین فشار مالی به آنها وارد شده است، مورد حمایت قرار گیرند.

* پرداخت ۲۰ میلیون‌ ریال تسهیلات به راننده‌های ناوگان مسافری برون‌شهری

وی ادامه داد: جلسات متعددی در وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برگزار شد، در نهایت همانند همه اقشار یارانه‌بگیر، مبلغ ۱۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات به راننده‌ها پرداخت شد، همچنین در مرحله دوم ۱۰ میلیون ریال تسهیلات دیگر نیز در قالب پیامکی که به راننده‌ها ارسال شد، به متقاضیان پرداخت شد.

* تسهیلات ۶۰ میلیون ریالی برای ۱۱۳ هزار و ۵۱ راننده حمل و نقل عمومی جاده‌ای

باقرجوان افزود: در چند روز گذشته طی هماهنگی‌هایی که به عمل آمد، زمینه پرداخت تسهیلات ۶۰ میلیون ریالی برای ۱۱۳ هزار و ۵۱ راننده حمل و نقل عمومی جاده‌ای فراهم شد، این تعداد راننده معرفی و مشخصات آنها به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شد.

وی ادامه داد: پیامک این تسهیلات در حال ارسال به راننده‌ها است و راننده‌ها در صورت تمایل می‌توانند به سایت سامانه کارا مراجعه کنند و آنجا خوداظهاری کنند، سپس در آن سایت بانک عامل مشخص خواهد شد و برای دریافت تسهیلات به بانک مراجعه‌ می‌کنند.

* ساده‌سازی مدارک ضمانت تسهیلات ۶۰ میلیون ریالی 

مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در باره مدارکی که از راننده‌ها بابت ارائه این تسهیلات مطالبه می‌شود، گفت:‌ مقرر شد به جای چک از راننده‌ها سفته دریافت شود‌ و فقط ارائه مدرک احراز هویت ضرورت دارد و بدین ترتیب تسهیلات ۶۰ میلیون ریالی برای راننده‌ها واریز می‌شود.

* تأمین اعتبار تسهیلات بر اساس مصوبه ستاد مرکزی مقابله با کرونا ‌

مدیر کل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مورد نحوه تأمین اعتبار این تسهیلات بیان کرد: تأمین اعتبار بر اساس مصوبه ستاد مرکزی مقابله با کرونا است که به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شده است، بدین ترتیب ۱۱۳ هزار و ۵۱ فقره تسهیلات ۶۰ میلیون ریالی خط اعتباری ایجاد شده است.

* وام ۱۲۰ میلیون ریالی برای شر‌کت‌های حمل‌‌ونقل در ازاء یک وسیله نقلیه 

وی ادامه داد: البته این تسهیلات پایان کار نیست و در حال پیگیری هستیم که حمایت‌های دیگری در این بخش از راننده‌ها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه حمل و نقل عمومی جاده‌ای خصوصا بخش مسافری آسیب شدیدی از کرونا دید، گفت: شرکت‌های حمل و نقل هم از شیوع کرونا آسیب دیدند که تلاش می‌کنیم تسهیلات کم بهره برای این شرکت‌ها نیز در نظر بگیریم، در این‌باره وعده‌های اولیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نیز در این باره دریافت کرده‌ایم تا بدین ترتیب شرکت‌هایی که دارای تعدادی وسیله نقلیه عمومی مسافری هستند، به ازای هر وسیله ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کنند که این موضوع در حال پیگیری است که امیدواریم محقق شود.

مدیر کل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار داشت: به هر حال ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری جاده‌ای در پیک سفرها که اسفند ماه و فروردین ماه است تقاضای سفر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از دست داده است و نیازمند حمایت است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.