مسجدالاقصی، صحن حاج قاسم | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 22212
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۱ | 662 بازدید |

مسجدالاقصی، صحن حاج قاسم

در سال‌های اخیر، سران رژیم جعلی صهیونیستی، بارها از آمریکا درخواست کمک و تشدید فشار علیه ایران و سایر اجزای جبهه مقاومت کرده‌اند و کارشناسان حسابگر آمریکایی نیز، همواره دولت این کشور را از ورود به مخمصه‌ای بی‌بازگشت بازداشته‌اند.
مسجدالاقصی، صحن حاج قاسم

|سید محمد بحرینیان|
در سال‌های اخیر، سران رژیم جعلی صهیونیستی، بارها از آمریکا درخواست کمک و تشدید فشار علیه ایران و سایر اجزای جبهه مقاومت کرده‌اند و کارشناسان حسابگر آمریکایی نیز، همواره دولت این کشور را از ورود به مخمصه‌ای بی‌بازگشت بازداشته‌اند.
 اما دولت فعلی آمریکا، اولین دولتی است که به‌زعم خود، در تعامل با رژیم صهیونیستی و در حمایت از آن، دو اقدام عملی بزرگ کرده است؛ اول مسئله انتقال سفارت آمریکا به قدس و چندی بعد، ترور سردار بزرگ مقاومت. معلوم نیست آمریکایی‌ها با چه تحلیلی، مستقیما دست به چنین جنایتی زده‌اند، اما به‌هرحال، ناخواسته جریانی به راه انداخته‌اند که یقینا پایانی جز اخراج آمریکا و محو اسرائیل از سرزمین‌های اسلامی نخواهد داشت. امام‌خمینی (ره) معتقد بود نطفه انقلاب اسلامی، ۱۵ خرداد ۴۲ بسته شد. بی‌راه نیست بگوییم بیست سال بعد که اسرائیل ان‌شاءالله ساقط‌شده باشد، مورخان خواهند نوشت نابودی این رژیم، از دی‌ماه ۹۸ آغاز شد.
ملت مظلوم فلسطین، باوجود تمام خیانت‌هایی که در حقشان صورت گرفته، تا به این جای کار، جانانه ایستاده‌اند. هرچند انتفاضه اول و دوم، به سرانجام نهایی نرسید و نتوانست تقاص خون و آوارگی فلسطینیان را از جلادان صبرا و شتیلا بگیرد، اما این فایده را داشت که مسئله فلسطین را زنده نگاه دارد. فلسطین، همچنان مسئله اول جهان اسلام و آزادی آن، آرمان تمام مستضعفان جهان است.
 از سوی دیگر، امروز معادلات پیشین تغییر کرده و کفه ترازوی قدرت به سود مقاومت است. دیگر از جنگ ۶ روزه اعراب و اسرائیل و سقوط سریالی پایتخت‌های عربی خبری نیست. بازی اعداد را، این بار به خلاف گذشته، پیروان راه حاج قاسم، ابومهدی مهندس، عماد مغنیه شیخ احمد یاسین و عبدالعزیز رنتیسی به راه انداخته‌اند. همان‌ها که
 ۳۳ روز در جنوب لبنان و یک‌بار ۲۲ روز و بار دیگر، ۵۴ روز، صورت ارتش تا بن دندان مسلح صهیونیست‌ها را به خاک مالیدند. دشمن می‌داند مردان شجاعی که از موشک‌باران پایگاه نظامی آمریکا، ساقط کردن پهپاد متجاوز آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی هراسی ندارند، دیگر برخورد با فرزند نامشروع آمریکا و انگلیس یعنی اسرائیل برایشان لقمه آسانی خواهد بود. امروز دیگر دوست و دشمن می‌دانند که انتفاضه سوم، انتفاضه آخر است و سال‌های سرنوشت نزدیک است.
فردا، اولین روز قدسی است که روح بلند حاج قاسم سلیمانی، نظاره‌گر ماست. هرچند شیوع بیماری، امکان حضور خیابانی و حماسه میلیونی را از ملت ایران و سایر ملل آزادی‌خواه جهان گرفته، اما این بخش کوچکی از ماجراست. اصل کار، حفظ آرمان پیروزی نهایی ایمان بر شرک و کفر و استکبار است که شمه‌ای از آن در رهایی قدس تجلی می‌یابد. امسال، فرصت خوبی است تا¬ زنان و مردان دل‌بسته آرمان قدس، در خانه‌های خود برای فرزندانشان از تقابل ازلی و ابدی حق و باطل بگویند، از آرمان فلسطین، از روند شکل‌گیری این غده سرطانی و از جنایت‌های بی‌شمارش. شاید لازم باشد خودمان هم با جست‌وجو و مطالعه، دوباره سابقه ننگین این رژیم و حامیان خبیث آن را به یاد بیاوریم. روز قدس یک رمز است و حتی پس از رهایی فلسطین، زنده خواهد ماند، همان روزهایی که در مسجدالاقصی، در صحن حاج قاسم به جماعت نماز خواهیم خواند، ان‌شاءالله.     

نویسنده : سید محمد بحرینیان |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.