آخرین وضعیت جاماندگان “یارانه معیشتی” | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 21941
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲ | 257 بازدید |

آخرین وضعیت جاماندگان “یارانه معیشتی”

در حالی که قرار بود پیش از واریز یارانه معیشتی در خرداد ماه، تکیلف جاماندگان از یارانه در ماه‌های گذشته تعیین تکیلف شود که هنوز ساز و کاری از سوی ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی اعلام نشده است و جاماندگان همچنان بلاتکلیف هستند.
آخرین وضعیت جاماندگان “یارانه معیشتی”

 مرحله اول یارانه معیشتی در روزهای دوشنبه ۲۷ آبان، پنجشنبه ۳۰ آبان و شنبه دوم آذر ۹۸  توسط سازمان برنامه و بودجه و بر اساس لیست ارایه شده از سوی وزارت رفاه پرداخت شد.

در ادامه نیز دومین مرحله یارانه معیشتی در ۱۰  دی ماه سال گذشته واریز شد و مرحله سوم یارانه معیشتی نیز در  ۱۰ بهمن ماه ۹۸ واریز شد.

همچنین مرحله پایانی یارانه معیشتی در سال ۹۸ در دهم اسفند  ماه به حساب سرپرستان مشمول  یارانه معشیتی واریز شد و در واقع پرونده پرداختی یارانه معیشتی در سال گذشته به پایان رسید.

در حالی واریز یارانه‌های معیشتی  از آذر ماه سال گذشته در دستور کار دولت قرار گرفت که در فرایند واریز یارانه‌های معیشتی بارها از سوی جاماندگان از دریافت یارانه اعتراضاتی شکل گرفت و در نهایت وزارت رفاه و ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی را مجاب کردند تا با راه‌اندازی سامانه‌ای شرایطی را فراهم کنند تا افراد جامانده در این سامانه ثبت‌نام و در صورت تأیید از سوی این ستاد یارانه معیشتی خود را دریافت کنند.

در ماه‌های دی، بهمن و اسفند سال گذشته نیز تعداد یارانه‌بگیران معیشتی افزوده شد و هر ماه تعداد جدیدی از سوی ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی به لیست اضافه شدند و تعداد گیرندگان یارانه معیشتی به ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار رسیده است که شامل ۶۰ میلیون نفر است.

همچنین حسین میرزایی؛ سخنگو ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی در تاریخ ۱۳ فروردین ۹۹  طی مصاحبه‌ای درباره آخرین ارزیابی‌های انجام شده برای افزایش تعداد گیرندگان یارانه معیشتی در سال ۹۹ گفت: تا قبل از خرداد امسال مجدد سامانه ثبت‌نام یارانه معیشتی را برای متقاضیان فعال خواهد شد و جامانده‌های می‌توانند با مراجعه به سایت  www.hemayat.mcls.gov.ir حمایت معیشتی درخواست خود را ثبت کنند.

در حالی که قرار است مرحله بعدی از یارانه معیشتی بنا بر روال ماه‌های قبل در دهم خرداد به حساب سرپرستان خانوار واریز شود که هنوز سایت اشاره شده برای خانواده‌های جامانده از یارانه معیشتی فعال نشده است و در این زمینه مشخص نیست که وزارت رفاه چه تدبیری برای جاماندگان از یارانه معیشتی دارد!

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.