جلسه شوراي نگهبان باعث دلگرمي شد | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 2083
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۲۱ | 532 بازدید |
فتنه تغلب

جلسه شوراي نگهبان باعث دلگرمي شد

اخذ رأي در روز انتخابات رأس ساعت 8 صبح در كليه شعب شروع و با توجه به استقبال بي‌سابقه مردم تعدادي از شهرستان‌ها تقاضاي تعرفه جديد نمودند كه تعداد دويست هزار تعرفه جديد تحويل استان آذربايجان شرقي، همچنين تعداد صدهزار تعرفه به استان اصفهان و يك ميليون و صد هزار تعرفه به استان تهران و پنجاه هزار تعرفه به استان قم تحويل شد.
جلسه شوراي نگهبان باعث دلگرمي شد

اخذ رأي در روز انتخابات رأس ساعت ۸ صبح در كليه شعب شروع و با توجه به استقبال بي‌سابقه مردم تعدادي از شهرستان‌ها تقاضاي تعرفه جديد نمودند كه تعداد دويست هزار تعرفه جديد تحويل استان آذربايجان شرقي، همچنين تعداد صدهزار تعرفه به استان اصفهان و يك ميليون و صد هزار تعرفه به استان تهران و پنجاه هزار تعرفه به استان قم تحويل شد. در ساعت ۱۸ با توجه به اتمام مهلت قانوني اخذ رأي و حضور پرشور مردم در شعبه‌ها، مهلت اخذ رأي به صورت ساعت به ساعت با مجوز وزير محترم كشور تا ساعت ۲۲ تمديد گرديد و پس از آن نيز تمامي افرادي كه در صف بودند،‌ به داخل شعب هدايت شده و تا پاسي از نيمه شب اخذ رأي در تعداد زيادي از شعب ادامه يافت. اخذ رأي در خارج از كشور نيز در ۱۳۰ نمايندگي و در ۳۰۴ شعبه انجام گرديد و با توجه به استقبال گسترده هموطنان خارج از كشور و با موافقت وزير محترم كشور در ۵۵ نمايندگي مدت اخذ رأي دو ساعت تمديد شد. از ابتداي روز رأي‌گيري، نماينده محترم شوراي نگهبان در دفتر مركزي ستاد انتخابات حضور يافت و امور انتخابات با ايشان هماهنگ شده و وي نيز با شوراي نگهبان هماهنگي مي‌نمود. اعلام نتايج انتخابات براساس فرم‌هاي ۲۲، يعني فرم‌هاي تكميل شده در هر يك از شعب كه به صورت برخط و رايانه‌اي از شعب اخذ رأي واصل مي‌شد با توافق قبلي و به صورت تدريجي از ساعت ۱۲:۱۵ دقيقه نيمه شب آغاز گرديد و ساعت به ساعت
تا ۱۰ صبح ادامه يافت. عمدتاً اين آمار مربوط به صندوق‌هاي روستايي وشهرهاي كوچك بود. از اين ساعت به بعد با عنايت به اينكه سرعت اينترنت كاسته شده بود و همچنين آمار شهرهاي پرجمعيت شروع ‌مي‌شد. اطلاع‌رساني به مدت بيش از دوونيم ساعت متوقف گرديد و در ساعت ۱۲ چون فرم‌هاي ۲۸، يعني فرم‌هايي كه براساس تمامي شعب اخذ رأي يك شهرستان تكميل مي‌شود و مشخص كننده رأي نامزدها در هر شهرستان مي‌باشد واصل گرديد، از اين ساعت اطلاع‌رساني براساس فرم‌هاي ۲۸ آغاز و تا ساعت ۱۳ و ۱۴ نيز ادامه يافت و نهايتا در ساعت ۱۶ نتيجه نهايي انتخابات توسط وزير محترم كشور اعلام گرديد.
روز يك‌شنبه جلسه‌اي با جناب آقاي دكتر كدخدايي در شوراي نگهبان برگزار و آمار نتايج انتخابات با ايشان مرور گرديد و در يك بررسي اجمالي و اوليه مشخص شد كه تفاوت قابل ملاحظه بين آمار شوراي نگهبان و ستاد انتخابات وجود ندارد كه باعث دلگرمي بيشتر مسئولين ستاد انتخابات كشور گرديده و قرار شد كه نتايج به صورت استاني و شهرستاني اعلام گردد. سپس جلسه‌اي با جناب آقاي مهندس ضرغامي….
رهبر انقلاب: ساعت را هم يك نگاهي بكنيد.
آقاي دانشجو: برگزار و آمار مذكور از طريق صدا و سيما اعلام شد. با توجه به تبليغات سوء و مغرضانه پيرامون سلامت انتخابات تصميم گرفته شد كه از روز دوشنبه مسئولين ستاد انتخابات و استان تهران در برنامه‌هاي تلويزيوني به اين شبهات پاسخ گويند. در پايان به استحضار مي‌رساند كه هيچ‌گونه اعتراض مستندي در روز برگزاري انتخابات و پس از آن تا تاريخ به ستاد انتخابات كشور واصل نشده است. والسلام عليكم و رحمه‌الله وبركاته

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.