حریرچی: مرگ و میر ناشی از کرونا درکشور ۷۰ درصد کاهش یافت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 20718
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶ | 160 بازدید |

حریرچی: مرگ و میر ناشی از کرونا درکشور ۷۰ درصد کاهش یافت

معاون کل وزیر بهداشت از کاهش بیش از 50 درصدی موارد بستری و کاهش حدود 70 درصدی مرگ ناشی از کرونا در کشور خبر داد.
حریرچی: مرگ و میر ناشی از کرونا درکشور ۷۰ درصد کاهش یافت

ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اظهار داشت: نسبت به وضعیت اوج کرونا در کشور بیش از ۵۰ درصد موارد بستری و حدود ۷۰ درصد مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در اکثر استان‌ها روند نزولی بیماری کرونا مشاهده می‌شود و این نتیجه اقدامات موثر مردم و دولت بوده است.

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه در اکثر استانها روند نزولی بیماری مشاهده می شود، گفت: تاکید می کنم در این شرایط  که فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند و تدریجی که انجام می‌گیرد هرگونه تخلف می تواند عوارض شدید و جبران ناپذیر داشته باشد.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود تا کشف واکسن و دارو در اکثر کشورهای جهان دو تا ۳ طغیان در یکسال اخیر داشته باشیم  و مردم باید به شعار درخانه بمانیم و پرهیز از تردد غیر ضروری وفادار بمانند.

حریرچی با اشاره به اینکه قبل از وقوع کرونا در کشور، مردم به طور متوسط روزانه ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار بار در روز به مراکز درمانی دولتی و خصوصی شامل مطب، داروخانه و آزمایشگاه مراجعه می کردند، افزود: در ۲ ماه اخیر به طور قابل توجهی این مراجعه کاهش یافته است.

حریرچی یادآور شد: سالانه نزدیک به نزدیک به ۱۵ میلیون بار واکسن به کودکان و افراد بالغ ارائه می شود، و هرگونه کاهش در واکسیناسیون می تواند عوارض جبران ناپذیر ی دارد و مثل بیماری های گزاز، دیفتری و فلج اطفال .

وی ادامه داد: سالانه یک میلیون و چند هزار بارداری در کشور داریم و سال گذشته یک میلیون و ۲۰۰ هزار بارداری موفق داشتیم و مادران باردار نیاز به مراقبت های لازم دارند و حتما باید مراجعه کنند.

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه هیچ داروی اختصاصی برای کرونا کشف و ساخته نشده و داروهایی که مصرف می‌شوند اثر کم، متوسط یا بی اثر هستند و راهنمای بالینی که منتشر می شود مبتنی بر شواهد معتبر و روز دنیا هستند.

حریرچی متذکر شد: هشدار می‌دهم هر دارویی که خارج از بیمارستان  تهیه شود یا کاملا  قاچاق بوده یا اعتمادی به سالم بودن آن نیست.

ادامه دارد…

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.