کلاس‌ها تا پایان محتواهای آموزشی ادامه دارد | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 20275
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶ | 141 بازدید |
وزیر آموزش و پرورش :

کلاس‌ها تا پایان محتواهای آموزشی ادامه دارد

حاجی میرزایی گفت: کلاس‌ها تا پایان محتواهای آموزشی ادامه و آموزش جریان دارد.
کلاس‌ها تا پایان محتواهای آموزشی ادامه دارد

 صبح امروز محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای راهبردی شبکه آموزشی دانش آموزان در مورد امتحانات پایان سال تحصیلی، اظهار کرد: امکان فاصله گذاری اجتماعی وجود دارد لذا امتحانات نهایی به صورت حضوری برگزار می‌شود مگر اینکه مجددا وزارت بهداشت و آموزش پزشکی پروتکل سختگیرانه‌تری را ضروری بداند.

وی افزود: برای پایه دوازدهم به دلیل شرکت در کنکور تمهیداتی در نظر گرفته شده است و به این علت که امتحانات نهایی حدود سه هفته طول می‌کشد، سه هفته پس از پایان امتحانات نهایی پایه دوازدهم کنکور برگزار خواهدشد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بخش عمده آموزش پایه دوازدهم در نیمه دوم سال ۹۸انجام شده است و قبل از اسفند ماه بخش مهمی از دروس تمام شده است و برای اینکه دانش آموزان بتوانند در اردیبهشت ماه دروس خود را مرور کنند، بدون تاخیر در زمان آموزشی برگزاری امتحانات این دانش آموزان را پیگیری می‌کنیم.

وی تاکید کرد: مصمم هستیم محتوای پیش بینی شده برای هر پایه تحصیلی آموزش داده شود و امتحانات پس از پایان اتمام دوره آموزشی برگزار خواهد شد.

کلاس‌ها تا پایان محتواهای آموزشی ادامه دارد

حاجی میرزایی گفت: با توجه به ارزیابی معلمان از برنامه‌های آموزشی و با لحاظ آموزش‌های تلویزیونی و تلا ش‌های مسئولانه و خلاقانه معلمان در فضای مجازی قبل از راه اندازی شبکه شاد، مدیران و معلمان می‌بایست پس از ارزیابی از بخش‌های آموزش داده شده برای ادامه برنامه درسی تا آموزش کل محتوای دروس از طریق روش‌های معرفی شده اقدام کنند و بنا به حذف محتوای آموزشی نداریم.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس تابع سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: در جلسه آتی ستاد امکان بازگشایی مدارس بررسی خواهد شد و متناسب با ملاحظات وزارت بهداشت تصمیم‌گیری می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که بازگشایی مدارس بستگی دارد به اینکه چه زمانی امکان تشکیل کلاس وجود دارد، تصریح کرد: چه امکان تشکیل کلاس‌ها به صورت حضوری باشد و چه نباشد، محتوای آموزشی حتما از همین مسیر و مسیر‌های جایگزینی که پیش بینی شده است به انجام خواهد رسید.

وی افزود: از اینکه تمام دانش آموزان ممکن است به دلایلی امکان دسترسی به شبکه شاد را نداشته باشند آگاه هستیم و برای استمرار آموزش این دسته از افراد هم برنامه داریم که پس از مشخص شدن دقیق از روش‌های جایگزین استفاده می‌شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.