وعده خاص انتخاباتي سندرز | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 1988
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶ | 697 بازدید |
تحليل رسالت از گزارش آسوشيتدپرس

وعده خاص انتخاباتي سندرز

برني سندرز سناتور ايالت ورمونت و يکي از نامزدهاي مطرح حزب دموکرات در انتخابات رياست جمهوري سال 2020، اخيرا وعده داده است که در ايالت‌هاي ميانه(ايالاتي که آراي آنها هنوز مشخص نيست ) بر ترامپ پيروز شود. اين دقيقا همان موضوعي است که رئيس جمهور ايالات متحده و همراهانش نسبت به آن واهمه دارند.
وعده خاص انتخاباتي سندرز

بخش بين الملل روزنامه رسالت
برني سندرز سناتور ايالت ورمونت و يکي از نامزدهاي مطرح حزب دموکرات در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰، اخيرا وعده داده است که در ايالت‌هاي ميانه(ايالاتي که آراي آنها هنوز مشخص نيست ) بر ترامپ پيروز شود. اين دقيقا همان موضوعي است که رئيس جمهور ايالات متحده و همراهانش نسبت به آن واهمه دارند.
سندرز تنها نامزد حاضر در انتخابات رياست جمهوري آمريکاست که منازعه مستمري با ترامپ داشته است. اين تقابل از بدو ورود ترامپ به کاخ سفيد ( در ابتداي سال ۲۰۱۷ ميلادي) آغاز شده و همچنان ادامه دارد.سندرز در يکي از تازه ترين موضع گيري هاي خود عليه کاخ سفيد، خواستار پايان دادن به حمايت واشنگتن از رياض در جنگ يمن شده است. همچنين سندرز موضع گيري نرم ترامپ در قبال ماجراي قتل جمال خاشقجي را محکوم کرده است. با اين حال يکي از مواضع سندرز عليه ترامپ، منجر به نگراني شديد رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا شده است.
چنانچه آسوشيتدپرس گزارش داده است، سندرز در يکي از سخنراني هاي انتخاباتي خود در ايالت ويسکانسين گفته است :
” ما در کنار يکديگر مي‌خواهيم اطمينان حاصل کنيم اين اتفاق(پيروزي ترامپ در ايالات سرنوشت ساز) دوباره رخ ندهد. ما مي‌خواهيم هم اينجا در ويسکانسين و هم در اينديانا، اوهايو، ميشيگان و پنسيلوانيا پيروز شويم و در کنار يکديگر ما در انتخابات پيروز خواهيم شد.”
آسوشيتدپرس در اين خصوص ادامه مي دهد :
“تمرکز ويژه سندرز بر ايالت‌هاي منطقه غرب ميانه، نکته مهمي است که بايد نسبت به ان توجه داشت. سندرز تلاش دارد که آراي طبقه کارگر و دانشجويان را جلب کند و شبکه حاميانش را گسترش دهد.دموکرات‌ها پيشتر تصريح کردند، بيشترين چيزي که به آن‌ها شانس شکست دادن ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ را خواهد داد بازپس گرفتن آراي سه ايالت مهم غرب ميانه آمريکا يعني ويسکانسين، ميشيگان و پنسيلوانيا است.سندرز به ايالت اينديانا يکي ديگر از ايالت‌هاي ناحيه غرب ميانه مي‌رود و بعد از آن نيز به ميشيگان رفته تا در تجمعي با دانشجويان حضور پيدا کند و سپس به پنسيلوانيا مي‌رود.”
واقعيت اين است که مطابق نظرسنجي هاي انتخاباتي در سال ۲۰۱۶ ميلادي، سندرز به مراتب شانس بيشتري براي پيروزي در مقابل ترامپ در دور نهايي انتخابات رياست جمهوري داشت. بسياري از راي دهندگان دموکرات معتقد بودند که سندرز مي تواند به عنوان نماد تغيير در آمريکا، نقش مهمي در تنظيم قدرت در اين کشور داشته باشد. هر چند چنين تصوري از اساس و به دليل ساختار سياسي قدرت در آمريکا اشتباه بوده است، اما در هر حال اين باور در ميان برخي طرفداران حزب دموکرات شکل گرفته بود. از سوي ديگر، هيلاري کلينتون نامزد پرنفوذ حزب دموکرات که از حمايت همسرش بيل کلينتون و بسياري از شخصيت‌هاي با نفوذ در اين حزب برخوردار بود، توانست با لابي هاي پشت پرده، سندرز را شکست داده و به عنوان نامزد نهايي حزب دموکرات به مبارزه با ترامپ برود. همان گونه که اشاره شد، نظرسنجي ها نشان مي دهد که اگر سندرز به دور نهايي رقابت‌هاي انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۱۶ راه مي يافت، مي توانست با اختلافي زياد ( حدودا ۱۵ درصد )، ترامپ را شکست داده و راهي کاخ سفيد شود. با اين حال سندرز قرباني لابي هاي پشت پرده سران حزب دموکرات و هيلاري کلينتون شد. بي دليل نبود که بسياري از طرفداران سندرز ترجيح دادند به رقيب هيلاري کلينتون يعني دونالد ترامپ راي دهند!

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.