ایجاد فضای امن در «شاد» با همکاری برخی دانشگاه‌ها/ تماس با بعضی خانواده‌ها | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 19436
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸ | 347 بازدید |

ایجاد فضای امن در «شاد» با همکاری برخی دانشگاه‌ها/ تماس با بعضی خانواده‌ها

وزیر آموزش و پرورش گفت: مجموعه اطلاعات آموزش و پرورش در سامانه سناد است و نمی‌خواهیم اطلاعات را در اختیار افراد قرار دهیم چراکه امنیت اطلاعات برای ما مهم است و با همکاری برخی دانشگاه‌ها برای این موضوع راه‌حل‌هایی اندیشیده شده است.
ایجاد فضای امن در «شاد» با همکاری برخی دانشگاه‌ها/ تماس با بعضی خانواده‌ها

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نشست با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تبریک اعیاد مبارک شعبانیه اظهار کرد: امیدوارم دوره آینده مجلس شورای اسلامی با شکوه پیش رود و برای عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران راهگشا باشد.

وی با بیان اینکه از همدلی‌ها اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات قدردانی می‌کنم، گفت: اعضای کمیسیون در شرایط دشوار و سخت به کمک آموزش و پرورش آمده‌اند و همواره نقطه اتکای ما در مجلس بوده‌اند و امیدوارم همچنان این همکاری‌ها استمرار پیدا کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تعطیلی مدارس به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در طول ۴۵ روز اخیر تقریباً تمام وقت کار کرده و با جدیت مسائل مربوط به آموزش دانش‌آموزان را پیگیری کرده است و در روز تعطیل و غیرتعطیل اهتمام داشته تا آثار این دوره سخت را قابل تحمل‌تر برای جامعه بکند.

حاجی میرزایی تصریح کرد: خوشبختانه گام‌های بزرگی در این ایام برداشته شده است و فرهنگیان به سرعت واکنش نشان دادند و اقدامات ارزشمندی در دستور کار خود قرار داده‌اند که از رسانه‌ها پخش شد و با برخی از آنها آشنا هستید.

وی گفت: با تعطیلی واحد‌های آموزشی نگرانی زیادی در خانواده‌ها وجود داشت که آموزش فرزندان آنها چه می‌شود و حتی در اوایل اعلام تعطیلی مدارس، با مقاومت خانواد‌ه‌ها روبه‌رو بودیم.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها راه مقابله، فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از انتشار ویروس در جامعه است و مدارس به دلیل تراکم دانش‌آموزان در کلاس درس و اینکه محصلان در کنار هم در کلاس نشسته‌اند می‌تواند باعث انتقال ویروس باشند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کاهش رفت‌وآمد شهری، گفت: در وزارت آموزش و پرورش گزارش خود را به گونه‌ای به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه دادیم که همچنان فاصله‌گذاری اجتماعی استراتژی ما در آموزش و پرورش خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، مدارس دو هفته دیگر تعطیل خواهد بود، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۰ ویدئوکنفرانس با مدیران‌کل استان‌ها برگزار شده است و در برخی از ویدئوکنفرانس‌ها تا ۵۰۰ نفر حاضر بودند و این استراتژی را داشتیم که آموزش تعطیل نیست و به شیوه دیگر آموزش را پیگیری می‌کنیم. 

حاجی‌ میرزایی خاطرنشان کرد: با همکاری سازمان صدا و سیما برنامه‌های آموزشی با یک شبکه شروع شد و در حال حاضر برنامه‌های آموزشی به ٢٨ برنامه در روز با سه شبکه افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه روزانه آموزش تحرک بدنی و فعالیت‌های ورزشی در شبکه دو را داریم، گفت: با همکاری سازمان صداوسیما شبکه‌هایی به پخش برنامه‌های آموزشی اختصاص داده شده است که بیشترین پوشش را داشته باشند؛ با این وجود ما ٢۵٠ درس و بیش از هزار کتاب داریم و رسانه ملی برای این کار کفایت نمی‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تأکید مقام معظم رهبری، تقویت کشور در فضای مجازی است، اظهار کرد: در سند تحول بنیادین، سه راهبرد اساسی برای توسعه آموزش در بستر فضای مجازی است و اکنون بهترین فرصت است تا ظرفیتی را به آموزش کشور اضافه کنیم.

حاجی میرزایی با بیان اینکه تأکید بر این داشتیم که در آموزش فضای مجازی یک بستر تعاملی ایجاد شود، تصریح کرد: مجموعه اطلاعات آموزش و پرورش در سامانه سناد است و ما نمی‌خواهیم اطلاعات را در اختیار افراد قرار دهیم چراکه امنیت اطلاعات برای ما مهم است و با همکاری برخی دانشگاه‌ها برای این موضوع راه حل‌هایی اندیشیده شده است؛ بنابراین پیگیر فضای ایزوله‌ای هستیم که به هیچ فضای دیگری از وسیله ارتباطی فرد دسترسی نداشته باشد و تنها ارتباط دهنده مدیر و دانش آموز و معلم باشد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: اگر این آموزش به درستی در فضای مجازی شکل بگیرد، مهم‌ترین و گسترده‌ترین خدمت فناوری اطلاعات در چهل سال پس از انقلاب خواهد بود.

وی در ادامه اذعان کرد: پس از انجام مرحله اول گزارش خواهیم گرفت تا مشخص شود چه تعدادی از دانش آموزان دسترسی به اینترنت ندارند و با برنامه‌ریزی‌های لازم، توسعه را به سطح کل دانش آموزان در کشور خواهیم برد.

 حاجی‌میرزایی خاطرنشان کرد: در مراحل بعد کتاب‌های درسی که مبتنی بر وب است در این فضا قرار خواهد گرفت و ظرفیت‌های دیگری همچون برگزاری آزمون‌های سراسری در این بستر امکان پذیر خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: جامعه زنده، جامعه‌ای است که در برابر پدیده‌های غیر مترقبه به سرعت واکنش سنجیده‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به خلاقیت‌های معلمان در فضای مجازی، گفت: معلم بازنشسته‌ای داشتیم که با حس مسؤولیت پذیری خود پیگیر این بود که کارآموزش تعطیل نشود و در فضای مجازی، آموزش دانش‌آموزان خود را ادامه می‌داد.

حاجی میرزایی اظهار کرد: خداوند را شاکر هستم و افتخار می‌کنم که معلمان در شرایط سخت جامعه، کار جدی‌تر و سخت‌تری کردند و آموزش دانش آموزان را ادامه دادند.

وی با بیان اینکه با شورای عالی فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و برخی دانشگاه‌ها همکاری‌های لازم برای آموزش در فضای مجازی را داشته‌ایم،گفت: به دفتر انجمن اولیا و مربیان این مأموریت داده شده است که به طور تصادفی با خانواده‌ها در سراسر کشور تماس داشته باشند و از روند آموزش فرزندان اطلاع پیدا کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.