سپاه ۸۰ ميليون نفري | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 1921
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰ | 1039 بازدید |

سپاه ۸۰ ميليون نفري

محمدكاظم انبارلويي حماقت ترامپ باعث شد اتحاد ملي و انسجام اسلامي در يك‌صدايي از حمايت سپاه به اوج خود برسد. طي ۴۰ سال گذشته ايران هيچ‌گاه به اين اندازه يكپارچه و متحد نبود. نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به عنوان عصاره ملت در پاسخ به شرارت كاخ سفيد لباس سپاه به تن كردند. تا ديروز سپاه […]

سپاه ۸۰ ميليون نفري

محمدكاظم انبارلويي
حماقت ترامپ باعث شد اتحاد ملي و انسجام اسلامي در يك‌صدايي از حمايت سپاه به اوج خود برسد. طي ۴۰ سال گذشته ايران هيچ‌گاه به اين اندازه يكپارچه و متحد نبود. نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به عنوان عصاره ملت در پاسخ به شرارت كاخ سفيد لباس سپاه به تن كردند. تا ديروز سپاه پاسدار شرف و عظمت ملت ايران بود. امروز ملت ايران پاسدار حيثيت سپاه شده است.
حمايت تمام قد همه جريانات سياسي و طبقات مردم از سپاه نشان داد خباثت آمريكا عليه مردمي‌ترين نهاد مقدس در جمهوري اسلامي يعني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به جايي نمي‌رسد.
دولت و ملت يكپارچه در برابر دسيسه‌ها و توطئه‌هاي آمريكا ايستاده است. سخنان رئيس‌جمهور در حمايت از سپاه نشان داد كه آمريكا نمي‌تواند هيچ ردپايي از اختلاف در درون حاكميت را دنبال كند. فهم نخبگان و مقامات سياسي از اقتدار، منافع و مصالح ملي به آنها چنين اجازه‌اي را نمي‌دهد. امروز سپاه باقدرت در برابر تروريسم در منطقه ايستاده است و آمريكا نمي‌تواند با فريب و نيرنگ جاي جلاد و شهيد را عوض كند. تصميمات كاخ سفيد گويي در ساعات و هنگامي گرفته مي‌شود كه تصميم‌گيران مست هستند. وقتي خماري از سرشان مي‌رود تازه مي‌فهمند چه غلطي كردند.
آمريكايي‌ها اساس روابط و مناسبات خود را با جهان روي تهديد، تحريم، توهين، تحقير، دروغ و تهمت تنظيم كردند، اين كوك درستي در ديپلماسي خارجي آنان نيست.
به محض اينكه پاسخ دندان‌شكني دريافت مي‌كنند اين كوك از كار مي‌افتد. در جنگ تعرفه‌ها با چين، آمريكايي‌ها مجبور به عقب‌‌نشيني شدند و تبعات شكست چنين رويكردي را پذيرفتند.
آمريكايي‌ها قرار بود فروش نفت ايران را به صفر برسانند، نتوانستند. قرار بود اجماع جهاني عليه دروغ‌پردازي خود عليه فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران پديد آورند، ناكام شدند. فكر مي‌كردند با تحريم‌ها كمر ملت ايران را مي‌شكنند، ملت با اقتصاد مقاومتي در اين سياست تبهكارانه دشمن اخلال به‌وجود آوردند.
حماقت اخير آمريكايي‌ها در قرار دادن نام سپاه در فهرست تروريست‌ها قبل از هر چيز سربازان ارتش آمريكا را در فهرست تروريست‌ها و دولت آمريكا را در ليست حامي تروريست‌ها قرار داد. آمريكايي‌ها وقتي اين خبط عظيم را كردند كه جان بركفان سپاه در استان‌هاي مازندران، گلستان، لرستان و خوزستان تا كمر در گل‌ولاي باقي‌مانده از سيل فرو رفته و مشغول خدمت‌رساني به مردم بودند. آنها وقتي سپاه را در فهرست تروريست‌ها گذاشتند كه سپاه قدس موفق شده بود دو كشور عراق و سوريه را از حلقوم كثيف تروريست‌هاي داعش بيرون بكشد. اين نشان مي‌دهد پشت اين تصميم هيچ عقلانيت سياسي وجود ندارد. در مورد اين اقدام در گذشته همواره پنتاگون به عنوان مخالف ظاهر مي‌شد چرا كه تبعات آن را مي‌داند.
در گذشته آمريكايي‌ها براي جابه‌جايي در خليج فارس و درياي عمان در تماس‌هاي مشخص و محدود با سپاه هماهنگي مي‌كردند كه حادثه‌اي رخ ندهد از اين پس چنين تماس‌‌هايي وجود نخواهد داشت و احتمال برخورد وجود دارد. در اين برخورد اين آمريكاست كه ضرر مي‌كند. چرا كه از اين پس ما چيزي به نام نيروهاي ارتش آمريكا در آب‌هاي خليج فارس و درياي عمان و ديگر سرزمين‌هاي پيراموني نداريم بلكه با جماعتي روبه‌رو هستيم كه تروريست هستند و تكليف سپاه با تروريسم هم مشخص است. كاخ سفيد با اين تصميم با جان سربازان خود بازي كرده و تبعات آن را به‌زودي خواهد ديد. تصميم اخير ترامپ خشم و نفرت مردم از آمريكا را فوق العاده افزايش داده است. سرريز اين خشم در بدنه سپاه به‌گونه‌اي است كه احتمال هرگونه حادثه به عنوان «ضربه اول» را فراهم مي‌كند.
آن زمان بايد قيافه ترامپ را از نزديك مشاهده كرد. كسي كه با شعار ضدجنگ روي كار آمده و همواره از هزينه‌هاي نظامي دولت پيشين آمريكا شكايت و به همين عنوان از مردم راي گرفته است. ترامپ قدرت برآورد هزينه – فايده چنين تصميمي را ندارد. به‌زودي پنتاگون و وزارت خزانه‌داري آمريكا صورت وضعيت‌ اين هزينه را روي ميز ترامپ و پمپئو خواهند گذاشت. ايران ‌كه در برخورد با تروريست‌هاي داعش در عراق و سوريه موفق عمل كرد در برخورد با تروريست‌هاي ارتش آمريكا قطعاً كم نخواهد آورد. دستگيري‌ تفنگ‌‌داران آمريكايي و انگليسي در خليج فارس نشان داد فرزندان سلحشور اسلام و ايران در مرزهاي آبي ايران دست به ماشه آماده‌اند لذا تجربه‌هاي درس‌آموزي را براي دشمنان قسم خورده ملت ايران به ارمغان خواهند آورد. دشمن بايد بداند آنها با يك سپاه ۸۰ ميليوني طرف هستند. هيچ ارتشي در دنيا وجود ندارد كه بتواند در برابر يك ارتش ۸۰ ميليوني حتي چند ثانيه دوام آورد. دشمن به‌زودي خواهد فهميد انقلاب اسلامي با سرعت بيشتري به پيش خواهد رفت و به تعبير مقام معظم رهبري گربه‌رقصاني ترامپ به جايي نخواهد رسيد.

نویسنده : محمدكاظم انبارلويي |
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.