با تحريم سپاه آمريکا منزوي‌ترخواهد شد | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 1909
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱ | 665 بازدید |
قديري ابيانه در گفت‌وگو با رسالت:

با تحريم سپاه آمريکا منزوي‌ترخواهد شد

سفير اسبق ايران در مکزيک با اشاره به اينکه دير يا زود کاخ سفيد متوجه خواهد شد اين تصميم و اعلام نظر نه تنها منافعي براي آمريكا نداشته بلکه به ضرر آمريكا تمام خواهد شد
با تحريم سپاه آمريکا منزوي‌ترخواهد شد

سفير اسبق ايران در مکزيک با اشاره به اينکه دير يا زود کاخ سفيد متوجه خواهد شد اين تصميم و اعلام نظر نه تنها منافعي براي آمريكا نداشته بلکه به ضرر آمريكا تمام خواهد شدگفت: تروريست خواندن سپاه پاسداران، انتقال سفارت آمريكا به بيت المقدس، به رسميت شناختن جولان و بخشي از سرزمين رژيم صهيونيستي همگي به خواست نتانياهو و براي تقويت موضع وي در انتخابات است. صهيونيست‌ها به کساني که بتوانند چنين مواضعي را اتخاذ کنند و آن را به نتيجه برسانند و يا حتي بتوانند ثابت کنند توانسته اند فلسطيني يا مسلمان بيشتري را قتل عام کرده اند راي مي دهند.
محمدحسن قديري ابيانه در تکميل صحبت هاي خود افزود: البته نياز بين نتانياهو و ترامپ متقابل است. نتانياهو براي راي آوري در انتخابات نياز به اين اعمال ترامپ داشته و ترامپ هم براي ادامه حکومت، جلوگيري از استيضاح و برکناري اش نياز به حمايت صهيونيست ها دارد. صهيونيست هايي که هم در حزب دموکرات و هم درحزب جمهوري خواه صاحب نفوذاند .اصولا رسانه ها و اقتصاد آمريكا در دست صهيونيستهاست.
وي با تکرار براي تاکيد بر اينکه صهيونيست ها تعيين کننده سياست آمريكا در خاورميانه هستند گفت: چه در دوره اوباما و کلينتون و چه در دوره ترامپ و بوش ها اين صهيونيست ها بودند که تصميم گيرنده بودند، اما آنچه که در عمل تاثير گذار است قدرت در ميدان عمل است و اين اقدام آمريكا نمي تواند از قدرت جمهوري اسلامي ايران، سپاه و نيروهاي مسلح ما بکاهد .
قديري ابيانه با تاکيد بر اينکه اگر آنها مي توانستند با اقدامات نظامي بر عليه جمهوري اسلامي ايران پيروزي به دست آورند تا به حال به آن مبادرت مي ورزيدند ادامه داد: هر بار که روساي جمهوري جنگ طلب مثل بوش و ترامپ خواسته اند دست به اقدام نظامي بزنند با مخالفت سازمان هاي اطلاعاتي آمريكا و وزارت جنگ و ارتش‌شان مواجه شده اند، زيرا عقلاي موجود در اين سازمانها بر اساس محاسبات دقيق مي دانند که آمريكا در جنگ با ايران نمي تواند پيروز شود و شکست سختي را متحمل خواهد شد.وي ادامه داد: به گفته ترامپ آمريكا بيش از هفت تريليون دلار براي جنگ ها در خاورميانه هزينه کرده و نه تنها هيچ چيز عايد آنها نشده است بلکه منزوي تر هم شده اند آنها در عراق و سوريه و در افغانستان شکست را تجربه کرده اند.
آنها از توان ايران در دفاع از کشور در طول هشت سال جنگ که صدام مورد حمايت آمريكا، اروپا، شوروي و چين بود، با خبربوده و شاهد قدرت جمهوري اسلامي و پيروزي نهايي ايران بودند.همچنين آنها شکست رژيم صهيونيستي در قبال حزب الله و حماس را تجربه ومشاهده کرده اند.سفير اسبق ايران در استراليا گفت: وقتي در سال ۲۰۰۷ دولت بوش و کاخ سفيد براي زمينه سازي جنگ ادعا مي‌کرد که ايران در آستانه دسترسي به سلاح هسته اي است ۱۶ سازمان اطلاعاتي امنيتي آمريكا از جلمه FBI و پنتاگون ادعاي کاخ سفيد را تکذيب و اعلام کردند ايران هيچ برنامه اي براي ساخت سلاح هسته اي ندارد.علت اين موضوع گيري حمايت از ايران نبود بلکه بر اساس تحقيق دقيق و ارزيابي ميداني به اين نتيجه رسيده بودند که آمريكا در جنگ با ايران شکست خواهد خورد و در واقع مي خواستند ديوانگان کاخ سفيد را مهار کنند.وي با اشاره به اينکه پنتاگون و ارتش آمريكا مخاف تحريم سپاه است گفت: اين
موضع گيريها ايران را منفعل و منزوي نمي‌‌کند بلکه ايران دست به عمل متقابل ميزند،کما اينکه ايران نيروهاي آمريكايي مستقر در منطقه را تروريست ناميده و از اين به بعد هم با آنها با حکم تروريست برخورد خواهد کرد.
سفيرسابق ايران در مکزيک ادامه داد: آمريكايي‌ها بيشتر سعي در فشار اقتصادي بر ايران و به آشوب کشاندن کشور دارند، غافل از اينکه مردم ما ماهيت آمريكا را مي شناسند و افرادي هم که نسبت به آمريكا خوش بين بودند با مواضع صريح ترامپ مبني بر تروريست خواندن سپاه و با مشاهده تحريم عليه هلال احمر ايران و ممانعت از رساندن کمکهاي بشر دوستانه ماهيت خود را به نمايش گذاشتند و ثابت کردند هيچ نتيجه اي در مسالمت با آمريكا براي ما حاصل نمي شود.
وي با اشاره به تلاش هاي بي‌ثمر آمريكا خاطر نشان کرد : به هر حال اين اقدام آمريكا به اذعان خود کارشناسان غربي به ضرر آمريكا تمام خواهد شد و اين آمريكاست که منزوي تر مي شود. آمريكا در حالي ملت و سپاه ايران را تروريست معرفي مي کند و به اين بهانه تحريم ها را تشديد و دشمني با ملت ايران را به نمايش ميگذارد که خود سازمان هاي تروريستي مثل منافقين را مورد حمايت قرار داده است.
وي در پايان با اشاره به دستگيري نظاميان آمريكايي در ايران گفت: اين بار اگر چنين حادثه اي رخ دهد آنها را نظاميان آمريكايي محسوب نخواهيم کرد، بلکه آنها را تروريسم خواهيم شناخت وبه عنوان تروريسم مجازات خواهيم کرد.يعني در صورت اسارت حکم اخير را نخواهند داشت. دير يا زود کاخ سفيد متوجه خواهد شد اين تصميم و اعلام نظر نه تنها منافعي براي آمريكا نداشته بلکه به ضرر آمريكا تمام خواهد شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.