درآمد ۶ میلیارد دلاری ثمره پای کار آمدن بخش داخلی | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 16837
  پرینتخانه » اقتصادی تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲ | 228 بازدید |
وزیر نفت خبر داد

درآمد ۶ میلیارد دلاری ثمره پای کار آمدن بخش داخلی

وزیر نفت گفت: در نتیجه امضای قرارداد طرح بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره برداری از میادین نفتی پارسی و پرنج، ۶ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور ایجاد خواهد شد.
درآمد ۶ میلیارد دلاری ثمره پای کار آمدن بخش داخلی

بیژن زنگنه وزیر نفت در مراسم امضای قرارداد طرح بهبود بازیافت، افزایش تولید وبهره برداری از میادین نفتی پارسی و پرنج با بیان اینکه این قرارداد پنجمین قرارداد در قالب IPC است، گفت: پیش از این ۴ قرارداد دیگر از جمله قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی، میدان آبان و پایدار، میدان سپهر و جفیر، دالپری و پایدار غرب در این قالب امضا شده است.

وی افزود: در سال ۹۵ پس از بررسی‌های همه جانبه در بخش‌های مختلف قرار شد شرکت ملی نفت خیز جنوب طی قراردادی در قالب IPC که تفاوت‌های جزئی دارد، اقدام به عقد قراردادهای مختلف کند.

به گفته این مقام مسئول نظام اجرایی این قراردادها جدید است و در نتیجه امضای قرارداد طرح بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره برداری از میادین نفتی پارسی و پرنج شاهد درآمد ۶ میلیارد دلاری هستیم. این در حالی است که مدت قرارداد ۱۰ ساله است.

وزیر نفت با اعلام اینکه پیمانکار در این نوع قرارداد از بهره برداری به نوعی پشتیبانی می‌کند، تصریح کرد: وقتی خارجی‌ها در صنعت نفت، سرمایه گذاری نکردند ما معطل نمی‌مانیم و با استفاده حداکثری از توان داخل اقدام به سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف صنعت نفت می‌کنیم.

زنگنه ادامه داد: ۸۷۰ میلیون دلار کار خالصی است که از طریق امضای این قرارداد با یک شرکت ایرانی بزرگ حاصل می‌شود و موجب می‌شود با وجود شرایط تحریمی شاهد افزایش برداشت و بازیافت با استفاده از قراردادهای IPC, EPD و EPC باشیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.