ماجراي ترامپ و ايالات سرنوشت ساز در انتخابات ۲۰۲۰ | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 1442
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۵ | 1170 بازدید |
رمزگشايي رسالت از گزارش گاردين؛

ماجراي ترامپ و ايالات سرنوشت ساز در انتخابات ۲۰۲۰

دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا کمپين انتخاباتي خود را با هدف پيروزي دوباره در انتخابات رياست جمهوري سال 2020 راه اندازي کرده است. بسياري از رسانه هاي غربي طي روزهاي اخير به نکات قابل تاملي در خصوص رفتار انتخاباتي ترامپ اشاره کرده اند.
ماجراي ترامپ و ايالات سرنوشت ساز در انتخابات ۲۰۲۰

منبع:گاردين
بخش بين الملل روزنامه رسالت
دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا کمپين انتخاباتي خود را با هدف پيروزي دوباره در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ راه اندازي کرده است. بسياري از رسانه هاي غربي طي روزهاي اخير به نکات قابل تاملي در خصوص رفتار انتخاباتي ترامپ اشاره کرده اند. روزنامه انگليسي گاردين در اين خصوص مي نويسد :
“ترامپ حملات مستقيمي را به رقباي انتخاباتي احتمالي خود در سال ۲۰۲۰ اغاز کرده است. او از برني سندرز ( سناتور ايالت ورمونت ) به عنوان پروفسوري بي عقل ياد کرده است.همچنين ترامپ اليزابت وارن ، ديگر نامزد حزب دموکرات را نيز مورد حمله قرار داده است. او حتي جو بايدن، معاون رئيس جمهور سابق آمريکا که هنوز حضور رسمي خود را در انتخابات اعلام نکرده است را نيز از حملات لفظي خود بي نصيب نگذاشته است. “
گاردين در ادامه مي افزايد:”ترامپ سعي دارد پيام هاي تاثيرگذاري را به راي دهندگان آمريکايي مخابره کند. او در اين خصوص از همه ابزارهاي ممکن استفاده خواهد کرد. ترامپ سعي دارد در عمليات‌هاي تبليغاتي خود در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰، ۲۳ ميليون راي دهنده را در ايالاتي مهم و حساس مانند ويسکانسين، فلوريدا ،ميشيگان و اوهايو را هدف قرار دهد. “
ترامپ در فکر تسخير ايالات سرنوشت سازرمزگشايي از گزارش اخير روزنامه گاردين چندان دشوار به نظر نمي رسد! در اين گزارش، از ايالات ويسکانسين، اوهايو، فلوريدا و ميشيگان به عنوان ايالات سرنوشت ساز ياد شده است. اين ايالات ( به علاوه ايالت پنسيلوانيا) در جريان رقابت‌هاي انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۱۶، به نماد پيروزي دونالد ترامپ و نماد شکست هيلاري کلينتون نامزد حزب دموکرات تبديل شدند. ترامپ با استناد به ساختار راي گيري الکترال، توانست در اين ايالات پاندولي و سرنوشت ساز پيروزي ميدان شود و به کاخ سفيد راه پيدا کند. اين در حالي بود که در سطح آراي عمومي، ترامپ حدود ۳ ميليون راي کمتر نسبت به هيلاري کلينتون کسب کرد. در حال حاضر نيز گاردين تاکيد کرده است که ترامپ و هواداران وي در حزب جمهوري‌خواه، تلاش زيادي براي تکرار اين نتايچ در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ کرده اند. ترامپ به خوبي مي داند که اگر وي بتواند بار ديگر آراي اين ايالات کليدي را به سود خود به گردش در آورد، پيروزي دوباره وي در انتخابات دشوار نخواهد بود. اما در اين ميان نگراني هايي وجود دارد که ترامپ را آزار مي دهد! مسائلي که در جريان رقابت‌هاي انتخابات ميان‌دوره اي کنگره آمريکا بروز کرد!
شکست جمهوري‌خواهان در سه ايالت کليديجمهوريخواهان در انتخابات مياندوره اي مجلس نمايندگان و سنا، در هر سه ايالت ويسکانسين، ميشيگان و پنسيلوانيا شکست خوردند و در فلوريدا نيز با اختلاف کمي پيروز شدند. اگر اين نتايج در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ تکرار شود و آراي الکترل در اين ايالات به سود نامزد حزب دموکرات به گردش در آيد،ترامپ ديگر نمي تواند خود را پيروز انتخابات قلمداد کند! ترامپ نسبت به اينکه ايالات مذکور اين بار به نماد شکست وي در انتخابات رياست جمهوري آتي تبديل شوند هراسان است. ترامپ نسبت به آراي ثابت جمهوري‌خواهان در برخي ايالات مرکزي و جنوبي اطمينان دارد. در مقابل، او به خوبي مي داند که در برخي ايالات مانند کاليفرنيا و نيويورک نيز آرا به صورت سنتي به سود دموکرات‌ها به گردش در مي آيد. از اين رو طي مدت باقيمانده تا زمان برگزاري انتخابات رياست جمهوري آمريکا، جدال دو حزب سنتي آمريکا بر سر احزاب سنتي شدت خواهد گرفت.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.