مجلس مقتدر، دولت ناکارآمد را وادار به کار می‌کند | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 14313
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۹:۴۵ | 153 بازدید |
مالک شریعتی عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت»:

مجلس مقتدر، دولت ناکارآمد را وادار به کار می‌کند

مالک شريعتي با اشاره به اهميت اقتدار در مجلس گفت: اگر مجلس قوي و مقتدر باشد، دولت خسته و ناکارآمد فعلي را هم مي‌تواند تا حدودي وادار به کار کند.
مجلس مقتدر، دولت ناکارآمد را وادار به کار می‌کند

مالک شريعتي با اشاره به اهميت اقتدار در مجلس گفت: اگر مجلس قوي و مقتدر باشد، دولت خسته و ناکارآمد فعلي را هم مي‌تواند تا حدودي وادار به کار کند. مجلس آينده بايد به اين سمت‌وسو برود که از قوت و اقتدار لازم برخوردار باشد.
عضو شوراي مرکزي جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي در گفت‌وگو با «رسالت» عملکرد نمايندگان مجلس را نامناسب دانست و گفت: نمايندگان فعلي مطالبات مردم را آن‌چنان‌که در شأن مردم بوده دنبال نکردند و بيشتر به دنبال خواسته‌هاي دولت بودند، به‌طوري‌که چندي قبل هم معاون پارلماني رئيس‌جمهور نيز در برنامه‌اي تلويزيوني به‌صراحت اعلام کرد که «ما از مجلس دهم راضي هستيم زيرا کارهاي دولت را انجام داده‌اند.» نمايندگان مجلس را در اختيار دولت قراردادند به‌جاي آنکه مجلس در خدمت مردم باشد.
شريعتي ادامه داد: وزيري که سه بار استيضاح مي‌شود، بعد از هر سه بار بازهم رأي اعتماد مي‌آورد و افتخار مي‌کند يک واحد مسکوني در حوزه مسکن نساخته است و بعدازآن هم به‌راحتي استعفا مي‌دهد و به سراغ فعاليت‌هاي خود مي‌رود. بنابراين مردم چگونه مي‌توانند به چنين نمايندگاني اعتماد کنند.
شريعتي با اشاره به اهميت در رأس بودن مجلس، گفت: مجلس در رأس امور بايد در جريان امور باشد، اما متأسفانه مجلس فعلي چنين نبود. مردم تهران بيشتر نمايندگان مجلس را نمي‌شناسند، زيرا عملکرد مشخصي نداشتند. جريان اصلاح‌طلب نمايندگان را بدون هيچ برنامه‌ريزي و گزينشي معرفي کرد که با رأي ديکته شده به سر ليست‌ها انتخاب شدند. اين افراد به موضوعاتي که بايد ورود کنند، تسلط کافي ندارند، به همين علت مجلسي که در جريان امور نيست نمي‌تواند در رأس هم باشد. عضو شوراي مرکزي جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي بزرگ‌ترين مشکل مجلس فعلي را ضعف آن عنوان کرد و افزود: مجلس ضعيف نمي‌تواند وظيفه ريل‌گذاري را به‌خوبي انجام دهد. اگر مجلس قوي و مقتدر باشد، دولت خسته و ناکارآمد فعلي را هم مي‌تواند تا حدودي وادار به کار کند. مجلس آينده بايد به اين سمت‌وسو برود که از قوت و اقتدار لازم برخوردار باشد تا دولت اگر به قانون عمل نکند، آن را وادار به انجام وظايف خود کند.
وي با اشاره به‌ضرورت ورود جوانان به مجلس بيان کرد: بعد از برگزاري انتخابات مجلس به‌طورمعمول بيش از نيمي از نمايندگان تغيير مي‌کنند، اما در اين دوره ورود جوانان به مجلس به‌عنوان يکي از مطالبات مردمي مطرح‌شده و نظرسنجي‌ها نشان مي‌دهد که مردم خواستار ورود چهره‌هاي جديد به مجلس هستند و جريان‌هاي سياسي به اين مطالبه مردمي بايد پاسخ دهند.
شريعتي اضافه کرد: معناي جوان‌گرايي ناپختگي نيست و فردي که هيچ تجربه کاري ندارد و به‌تازگي از دانشگاه فارغ‌التحصيل شده، نمي‌تواند به مجلس ورود کند، چراکه نماينده مجلس بايد تا حدودي در رشته کاري خود فعاليت داشته باشد. افراط‌وتفريط را بايد کنار بگذاريم و از جوانان باتجربه در اين مسير استفاده کنيم.
شريعتي درباره امکان موفقيت نيروهاي انقلابي و اصولگرا در انتخابات آتي مجلس بيان کرد: اگر نيازهاي مردم به‌درستي احصاء گردد و به آن‌ها پاسخ داده شود، مردم به آن‌ها اقبال نشان مي‌دهند. مردم با توجه به نارضايتي از عملکرد دولت و مجلس، به دنبال تغيير و تحول اساسي درزمينه اقتصاد هستند و بايد بر روي اين موضوعات دقت شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.