نگاه ملی باید اصلی‌ترین اولویت نمایندگان مجلس باشد | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 13669
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲ | 246 بازدید |
علیرضا خجسته‌پور در گفت‌و‌گو با «رسالت»:

نگاه ملی باید اصلی‌ترین اولویت نمایندگان مجلس باشد

عضو شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب معتقد است: هم اکنون نگاه ملي جزء اولويت هاي نمايندگان مجلس نيست بلکه نگاه به حوزه انتخابيه، شهر، استان و سپس توجه به مصالح جريان هاي سياسي و ... در اولويت آنهاست.
نگاه ملی باید اصلی‌ترین اولویت نمایندگان مجلس باشد

عضو شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب معتقد است: هم اکنون نگاه ملي جزء اولويت هاي نمايندگان مجلس نيست بلکه نگاه به حوزه انتخابيه، شهر، استان و سپس توجه به مصالح جريان هاي سياسي و … در اولويت آنهاست.
عليرضا خجسته پور قائم مقام دبيرکل جامعه اسلامي مهندسين و عضو شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب در گفت و گو با «رسالت» درباره وضعيت فعلي مجلس و عملکرد نمايندگان، گفت: حضرت امام خميني(ره) مجلس را در راس امور مي دانستند و اين نشان از اهميت ويژه قوه مقننه و نهاد قانون‌گذاري در کشور دارد، هرچند وظيفه مجلس تنها قانون‌گذاري نيست بلکه داراي وظيفه نظارتي هم است که بايد قوي تر و محکم تر از آنچه که تا امروز عمل کرده، ظاهر شود. 
وي افزود: آنچه که مجلس را مي تواند از وضعيت فعلي خود متفاوت کند و به جايگاه اصلي اش نزديک کند، ديدگاه ملي نمايندگان است که بايد اولويت اول مجلس باشد. با يک تقسيم بندي مشخص مي شود اکنون در ميان نمايندگان، نگاه ملي جزء اولويت ها نيست بلکه نگاه به حوزه انتخابيه، شهر، استان و سپس توجه به مصالح جريان هاي سياسي در اولويت آنها محسوب مي شود. 
خجسته پور با بيان اينکه نمايندگان فعلي مجلس داراي رويکرد ملي نيستند، افزود: آنچه که به نظر مي رسد اکنون بايد در مجلس به عنوان خانه ملت مورد توجه جدي قرار بگيرد، ديدگاه ملي است تا اولويت خود را در ميان ساير ديدگاه هاي جناحي، صنفي، جنسيتي، استاني و منطقه اي  پيدا کند. داشتن اين رويکرد مي تواند نجات بخش مجلس و رساننده آن به جايگاه اصلي اش باشد. 
عضو شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب درباره ميزان تغيير در کرسي هاي فعلي مجلس در انتخابات آتي گفت: جناح و جريان پيروز انتخابات مجلس را مردم انتخاب مي کنند و نمي توان پيش بيني قطعي از پيروز انتخابات کرد، اما نکته قابل توجه اين است که در انتخابات ادوار گذشته مجلس به طور معمول در حدود ۶۰ درصد از نمايندگان تغيير مي کردند اما به زعم من اين بار تغيير قابل ملاحظه تري در کرسي هاي مجلس نسبت به دوره قبل خواهيم داشت. 
اين فعال سياسي در ادامه گفت: به نظر مي رسد در انتخابات آتي مجلس بيشتر از ۸۰ درصد از نمايندگان فعلي تغيير کنند، زيرا مردم توقع مجلس کارآمدتري دارند؛ مجلسي که هم دغدغه هاي منطقه اي و استاني آنها را پوشش دهد و هم نگاه ملي داشته باشد تا کارآمدي را بتوان در تصميمات پارلماني مشاهده کرد.
قائم مقام دبيرکل جامعه اسلامي مهندسين با تاکيد بر اينکه ما در انتخابات پيش روي مجلس تغييرات مهمي را شاهد خواهيم بود، افزود: با توجه به شرايط موجود کشور، به نظر مي رسد جريان نيروهاي انقلاب در کشور موفقيت چشمگيرتري را نسبت به ديگر جريانات داشته باشد، زيرا حرف هاي بيشتري براي گفتن دارند و از عملکردهاي قبلي خود در مقابل عملکردهاي فعلي نمايندگان بيشتر مي توانند دفاع کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.