اصلاح‌طلبان به دنبال فرار از پاسخگویی هستند | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 12478
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۹:۳۰ | 289 بازدید |
زهره الهیان در گفت‌وگو با «رسالت»:

اصلاح‌طلبان به دنبال فرار از پاسخگویی هستند

جريان سياسي اصلاحات اخيرا موضوعي با محوريت اين‌که چرا از حسن روحاني مانند ديگر رؤساي جمهور حمايت نشد، مطرح کردند. آن‌ها مدعي هستند روحاني از هيچ حمايتي برخوردار نيست و اين موضوع باعث ضعف دولت شد.
اصلاح‌طلبان به دنبال فرار از پاسخگویی هستند

| راضيه فراهاني|
جريان سياسي اصلاحات اخيرا موضوعي با محوريت اين‌که چرا از حسن روحاني مانند ديگر رؤساي جمهور حمايت نشد، مطرح کردند. آن‌ها مدعي هستند روحاني از هيچ حمايتي برخوردار نيست و اين موضوع باعث ضعف دولت شد. آن‌ها فرياد مي‌زنند اصولگرايان به دنبال تضعيف دولت براي رسيدن به منافع سياسي خود هستند؛ اين موضوع درحالي است که شاهد هستيم اصلاح‌طلباني که سال ۹۶ شهر به شهر براي کسب رأي براي روحاني به سخنراني مي‌پرداختند پس از کمتر از ۲ سال فرياد «پشيمانم» سر دادند برخي ديگر از همين اعضا نخواستند بپذيرند که حمايت‌شان از روحاني در انتخابات ۹۶ اشتباه بوده است. به همين جهت قصد دارند تا اين بار را از دوش خود برداشته و بر دوش جناح رقيب (اصولگرايان) قرار دهند. يک فعال سياسي اصولگرا معتقد است: «اين اقدام اصلاح‌طلبان تنها براي فرار از پاسخگويي است.»
زهره الهيان، فعال سياسي اصولگرا بابيان اين‌که از ميان تمام دولت‌ها اختيارات حسن روحاني بيشتر بوده است، به «رسالت» گفت: «به‌طور مثال مي‌توان از بيشترين اختيارات وي در حوزه‌هاي اقتصادي نام برد که از سوي مقام معظم رهبري به روحاني در شوراي عالي هماهنگي امور اقتصادي اعطاشده است. متأسفانه مطالبي از سوي شخص رئيس‌جمهور و جناح‌ حامي وي (اصلاح‌طلبان) مبني بر اين‌که روحاني از حمايت‌هاي لازم برخوردار نيست مطرح مي‌شود درصورتي‌که به نظر مي‌آيد مطرح کردن اين مسائل تنها جنبه انتخاباتي دارد.»
وي بابيان اين‌که برخي به دنبال فرار از پاسخگويي هستند، تصريح کرد: «آن‌ها براي ايجاد مقبوليت در افکار عمومي مباحثي از اين قبيل مطرح مي‌کنند. شخص روحاني از مقطعي به بعد از سوي جريان سياسي اصلاحات منع حمايت شد. اين جريان سياسي با توجه به ناکارآمدي در بدنه دولت و دستگاه اجرايي براي حل معضلات مردم به‌ويژه معضلات اقتصادي و معيشتي براي فرار از پاسخگويي به افکار عمومي تنها راه ‌شان را عدم‌حمايت از رئيس‌جمهور دانستند.» الهيان تصريح کرد: «جريان سياسي اصلاحات زماني که توان پاسخگويي به افکار عمومي را در خود نديد، تصميم گرفت تا ژستي منتقد دولت در دستور کار خود قرار دهد و به همين ترتيب حمايت‌هايش از دولت فعلي را به صلاح جريان خود ندانست.»
اين فعال سياسي اصولگرا ادامه داد: «اين حرکت به‌نوعي فرافکني و فرار از پاسخگويي به افکار عمومي و مطالبات مردم است که تنها مصرف انتخاباتي دارد.»
وي بابيان اين‌که مردم را بايد از قصد اين جريان آگاه کرد، افزود: «شرايط موجود در کشور را بايد به‌صورت تحليل براي مردم تشريح کرد. ارائه شواهد فعلي که مبتني بر حقايق جامعه است مي‌تواند نگاهي به مردم دهد که کدام جناح و جريان به دنبال خدمت به مردم و کدام به دنبال فضاسازي براي کسب آراي انتخاباتي آتي است.
اين فعال سياسي اصولگرا در پايان تصريح کرد: «به نظر مي‌آيد مردم با هوشمندي لازم تحليلي از شرايط موجود دارند و نظرسنجي‌ها در ارتباط با افت مقبوليت برخي گروه‌ها و جريانات سياسي نشان از اين واقعيت دارد.»

نویسنده : راضيه فراهاني |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.