اعلام موجودیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 12238
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۸:۵۲ | 621 بازدید |
طی بیانیه‌ای صورت گرفت؛

اعلام موجودیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی

شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب اسلامي که جمعي فراگير از چهره هاي ملي، مسئولان احزاب و تشکل ها و چهره هاي انقلابي با تأکيد بر حضور زنان و جوانان است، رسما اعلام موجوديت کرد.
اعلام موجودیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی

شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب اسلامي که جمعي فراگير از چهره هاي ملي، مسئولان احزاب و تشکل ها و چهره هاي انقلابي با تأکيد بر حضور زنان و جوانان است، رسما اعلام موجوديت کرد. در بيانيه اعلام موجوديت شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب که توسط محسن پيرهادي، سخنگوي اين شورا در اختيار رسانه ها قرار گرفت، آمده است:
بسم الله الرحمن الرحيم
«راه طي‌شده فقط قطعه‌اي از مسير افتخارآميز به سوي آرمان هاي بلند نظام جمهوري اسلامي است. دنباله‌ اين مسير که به گمان زياد، به دشواريِ گذشته‌ها نيست، بايد با همت و هوشياري و سرعت عمل و ابتکار شما جوانان طي شود. مديران جوان، کارگزاران جوان، انديشمندان جوان، فعالان جوان، در همه ميدان هاي سياسي و اقتصادي و فرهنگي و بين‌المللي و نيز در عرصه‌هاي دين و اخلاق و معنويت و عدالت، بايد شانه‌هاي خود را زير بار مسئوليت دهند، از تجربه‌ها و عبرت هاي
گذشته بهره گيرند، نگاه انقلابي و روحيه‌ انقلابي و عمل جهادي را به کار بندند و ايران عزيز را الگوي کامل نظام پيشرفته‌ اسلامي بسازند.»
فرازي از بيانيه گام دوم رهبر معظم انقلاب کشور ما، پس از ۴۰ سال پايمردي ملت بزرگ ايران و در سايه رهبري امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري، به جايگاهي رفيع و نقطه اي تاريخي دست يافته است. پيشرفت ايران عزيز ما، در برخي حوزه ها همچون مردم سالاري، استقلال سياسي، شتاب علمي و قدرت بازدارندگي، اعجاب جهانيان را برانگيخته و ازسوي ديگر، در برخي زمينه ها همچون اقتصاد ملي و کارآمدي اداري، با نقطه مطلوب، فاصله اي طولاني و البته پرشدني دارد. بر همگان مبرهن است که امروز، ديگر زمان آزمون و خطا نيست. در اين دوران گذار از تثبيت انقلاب اسلامي به تشکيل جامعه اي تمدن ساز، بايد بيش از هر زمان ديگري، تمام توان و ظرفيت کشور، صرف پيشبرد امور مردم، اعتلاي راهبردها، کارآمدسازي ساختارها، بهينه سازي فرآيندها و بازنگري در مسائل و نقصان ها باشد.
اکنون تا کليد خوردن مراحل اجرايي و قانوني اولين انتخابات در دوران گام دوم جمهوري اسلامي ايران، زمان زيادي نمانده است. مجلس شوراي اسلامي، ريل گذار کشور و در رأس امور است و بايد عصاره فضايل ملت باشد.مجلس کارآمد، دولت را پاسخگو مي کند و از همين رو است که به نظر مي رسد نقطه آغاز تحول در نظام مديريتي کشور، مجلس شوراي اسلامي باشد.
نظر به موارد پيش گفته، چندين ماه است که جمع بزرگي از چهره هاي ملي، شخصيت هاي کشوري، مسئولان و فعالان احزاب سياسي، چهره هاي رسانه اي جريان انقلاب و بانوان و جوانان فعال و انقلابي گرد هم آمده و با برگزاري جلسات متعدد کارشناسي و هماهنگي و دعوت از تمام اضلاع جريان انقلاب، «شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب اسلامي» را تشکيل داده اند. وحدت فراگير، تأکيد بر حضور جوانان و اهميت ويژه براي فعاليت بانوان از مهم ترين شاخصه هاي اين ائتلاف است، به طوري که بيش از نيمي از اعضاي شوراي ائتلاف را جوانان و زنان تشکيل داده اند. همزمان با تهران، اجزاء و بدنه ائتلاف فراگير نيروهاي انقلابي در شهرستان ها نیز در حال شکل گيري است. تأکيد بر حق تصميم گيري استان ها و شهرستان ها و نفي تصميم گيري از مرکز براي نامزدها، از اساسي ترين رويکردها و ديدگاه هاي
شوراي ائتلاف است.
از ديگر اصول محوري، نفي سهميه بندي براي تشکل ها و جريان هاي سياسي و استفاده از مطالعات علمي در حوزه انتخابات و مطالبات مردم است. شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب، با ايجاد يک هيئت اجرايي کارآمد و تشکيل کارگروه هاي فعال زير نظر شورا، ضامن پيشبرد امور بر اساس شاخصه هاي پيش گفته است. مسلما بزرگ ترين سرمايه اين شورا، همراهي عموم ملت انقلابي ايران اسلامي و به ويژه جوانان خواهد بود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.