بدهی عمومی آمریکا از مرز ۲۳ تریلیون دلار گذشت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 11737
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴ | 277 بازدید |

بدهی عمومی آمریکا از مرز ۲۳ تریلیون دلار گذشت

در حالی که رئیس‌جمهور آمریکا مشغول تحسین روند رشد اشتغال در این کشور و تاثیر آن بر بازارهای سهام است منتقدان بر این باورند که وی نتوانسته به وعده خود برای کنترل بدهی عمومی این کشور عمل کند.
بدهی عمومی آمریکا از مرز ۲۳ تریلیون دلار گذشت

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در حالی مشغول تحسین کردن روند ایجاد اشتغال بر اساس آخرین گزارشات و تاثیر آن بر بازارهای مالی در این کشور است که منتقدان با تاکید بر عبور بدهی عمومی آمریکا از مرز ۲۳ تریلیون دلار می‌گویند ترامپ نتوانسته به وعده خود در کنترل بدهی عمومی این کشور عمل کند.

روز گذشته انتشار گزارش مربوط به اشتغال ایجاد شده در این کشور نشان داد که در ماه اکتبر ۱۲۸ هزار فرصت شغلی جدید در آمریکا ایجاد شده است و همین مسئله بازارهای مالی در این کشور را مثبت کرد.

علیرغم آنکه این خبر به نظر خوب بود اما خوشحالی مقامات آمریکایی خیلی طول نکشید و انتشار خبر عبور بدهی عمومی این کشور از مرز ۲۳ تریلیون دلار،‌ کام آنها را تلخ کرد.

در حال حاضر و طبق گزارش روزانه وزارت خزانه‌داری آمریکا بدهی عمومی این کشور به ۲۳۰۰۸.۴۱ میلیارد دلار رسیده است.

بنیاد پیتر پترسون که در زمینه نظارت بر بدهی عمومی آمریکا فعالیت می‌کند، می‌گوید بدهی عمومی این کشور به قدری افزایش یافته که امسال دولت این کشور باید روزانه فقط یک میلیارد دلار بهره بدهی بپردازد.

اگرچه رؤسای پیشین آمریکا نیز عملکرد خوبی در کنترل بدهی این کشور نداشتند اما منتقدان می‌گویند کنترل بدهی عمومی آمریکا یکی از وعده‌های انتخاباتی ترامپ بود و وی قول داده بود که نه تنها از افزایش آن جلوگیری کند بلکه این بدهی را کاهش دهد.

برخی کاربران شبکه اجتماعی با تمسخر عملکرد دولت آمریکا در کنترل بدهی عمومی این کشور می‌گویند اتفاقا رسیدن حجم بدهی به بیش از ۲۳ هزار میلیارد دلار در راستای سیاست “اولویت با آمریکا” است و از این منظر آمریکا در حال حاضر بزرگترین بدهکار جهان محسوب می‌شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.