رضازاده: حق وزنه بردار گرجی بود که رکوردم را بشکند | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 10002
  پرینتخانه » ورزشی تاریخ انتشار : ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۱۰ | 275 بازدید |

رضازاده: حق وزنه بردار گرجی بود که رکوردم را بشکند

قهرمان سابق وزنه‌برداری ایران گفت: همواره دوست داشتیم در دسته فوق سنگین یک ایرانی حرف اول را در جهان بزند.
رضازاده: حق وزنه بردار گرجی بود که رکوردم را بشکند

حسین رضازاده قهرمان سابق وزنه برداری جهان درباره شکستن رکوردش توسط یک وزنه بردار گرجستانی گفت: ۲ سال است که وزنه ها تغییر پیدا کرده و رکورد دوضرب وزنه بردار گرجستانی ۲۶۴ کیلو بود. من در المپیک ۲۶۳.۵ زدم و دو سال است که وزنه ها تغییر پیدا کرده است و فدراسیون جهانی برای دسته فوق سنگین که به اضافه ۱۰۹ کیلو است، رکورد ۲۶۰ کیلو را قرار داد و وزنه بردار گرجی ۲۶۴ کیلو زد که نیم کیلو از من بیشتر است.
وی افزود: ورزش رکوردی همین است، من در ۲۰۰۲ و مسابقات جهانی لهستان ۱۷ سال پیش ۲۶۳ زدم و بعد دو سال در المپیک آنتن ۲۶۳.۵ زدم که آن نیم کیلو هم برداشته شد. به هر حال ورزش حرفه ای و رکوردی همین است که ورزشکاری که زحمت بکشد و تمرین خوبی انجام بدهد، رکورد دنیا را تغییر می دهد و مدال طلا می گیرد.
رضازاده که با برنامه «سلام صبح بخیر» صحبت می کرد، اضافه نمود: این وزنه بردار گرجی را هم من می شناسم و هم از نظر اخلاقی و هم ورزشی وزنه بردار خوبی است و حق او بود که این وزنه ها را بزند. به جز حرکت دو ضرب در حرکت یک ضرب هم که ۲۲۰ کیلو زد که سنگین و باارزش بود.
این قهرمان سابق کشور تاکید کرد: بهداد سلیمی ۲۰۱۴ در مسابقات جهانی فرانسه رکورد من را زده بود و همین وزنه بردار گرجی رکورد او را زده بود. او وزنه بردار خوبی است و سن بهتری دارد و فکر کنم برای المپیک هم تمرین کند و رکوردهای خوبی بزند.
وی تصریح کرد: ما دوست داشتیم در دسته فوق سنگین ایرانی ها حرف اول را بزنند. چند سال بنده بودم، بعد هم بهداد بود وامیدواریم و دعا می کنیم که یک وزنه بردار خوب و قوی از کشورمان باز هم در دسته فوق سنگین بیاید و هم رکورد بزند و هم طلا بگیرد. چون در دسته فوق سنگین، جزو قوی ترین مردان دنیا هستند و شعار المپیک هم هست.
رضازاده یادآور شد: مردم ایران چندین سال به مدال طلا و رکورد زدن من عادت کرده بودند و بعد از من هم یکی دو سال بهداد آمد و مدال طلا گرفت. فوق سنگین دسته ای است که همه کشورها روی آن حساب باز می کنند و ارزشمند است. امیدواریم یک ایرانی در دسته فوق سنگین هم مدال طلا بگیرد و هم رکورد جهان المپیک را تغییر بدهد.
وی در پاسخ به اینکه آیا کسی از ورزشکاران ایرانی هست که این رکورد را بشکند، گفت: بله موقعی که ما وزنه می زدیم همین ورزشکار گرجی در مسابقات نوجوانان و جوانان شرکت می کرد. او تمرین کرده و وزنه زده تا به این مرحله رسیده است. زمانی که من بودم هم می گفتند کسی رکورد جهان را نمی تواند بزند اما من زحمت کشیدم و موفق شدم. بچه های دیگر هم هستند اما باید مسئولان فکر خوب و مدیریت خوب و قوی داشته باشد که در دسته فوق سنگین سرمایه گذاری شود تا ایرانی ها باز هم به این مدالها و رکوردها برسند.
این ورزشکار در پایان گفت: از تمام مردم ایران تشکر می کنم که چند سال دعا می کردند و من رکوردهای دنیا را می زدم و من امیدوارم و دعا می کنم که یک حوان ایرانی بیاید و در دسته فوق سنگین مدال طلا را برای کشورمان ایران به ارمغان بیاورد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.